Erkek Kadının Ev İşini Arttırıyor..

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve kavakyeli00 tarafından 8 Nisan 2008 başlatılmıştır.

8 Nisan 2008
    Konu Sahibi : kavakyeli00
  1. kavakyeli00

kavakyeli00 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Bunu araştırmaya ne lüzum bana sorsalar söylerdim ::sm_cool:

Michigan Üniversitesi Sosyal Araştırmalar Enstitüsü'nün araştırmasına göre erkekler, eşlerinin ev işinin her hafta 7 saat artmasına neden oluyor.

Araştırmayı yapan grup üyelerinden ekonomist Frank Stafford, bunun gayet iyi bilinen bir durum olduğunu belirterek, erkeklerin daha çok ev dışında çalışmaya meyilli olduklarını, kadınların ise evdeki işleri daha fazla üstlendiğini ifade etti. Aile içinde bireysel farklılıkların bulunduğuna dikkati çeken Stafford, evliliğin genellikle "kadınlar için daha fazla, erkekler için daha az ev işi" anlamına geldiğini kaydetti. Stafford, ancak Amerika'da yaptığı araştırmanın sonucunda 1976 yılına nazaran 2005'te erkeklerin ev işine katkılarının arttığını bildirdi. Araştırmada, çocukların da kadınların ev işinin artmasının diğer nedenlerinden birini oluşturduğu belirtildi. Buna, üçten fazla çocuğu olan bir kadının haftada toplam 28 saat, kocanın ise 10 saat çalışması örnek olarak verildi.

2. 8 Nisan 2008
  3. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.756
    Ödül Puanları:
    238
    bazen gercekten oyle oluyor.
    orn: esim dun 9 da geldi ve yemek oldugu halde et yemek istedi ve o saatte et pisirmek zorunda kaldim tabiki buda beni yoruyor...
    genelde ev islerine yardimda ediyo ama bazende cogaltiyo

4. 8 Nisan 2008
  5. BAHARYAGMURU

BAHARYAGMURU Guest

böyle birseyi arastirmaya gerek yokki hersey ortada zaten.esim cok daginik ya onun yüzünden :eek:klava: isim hic bitmiyor,ayrica cocuklari hic yazmiyim onlar daha fena

6. 8 Nisan 2008
  7. gelincik_01

gelincik_01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben buna katılamıyorum. çünkü eşim sağolsun çok yardımcı olur bana. hele ağır şeyler hiç yaptırmaz.Şeniz
    beraber yapıyoruz. eee bir elin nesi var iki elin sesi var işimiz heemen bitoyoo

8. 8 Nisan 2008
  9. zelixsx82

zelixsx82 RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    malesef eşimin dağınıklığından bende şikayetçiyim niye bu kadınların işleri hiç bitmez ya inanın hergün aynı işleri yapmaktan bıktım

10. 8 Nisan 2008
  11. kavakyeli00

kavakyeli00 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Gelincik senin durumun istisna, herkes senin gibi şanslı olmayabiliyor malesef, ben kendi adıma yazıyorum, eşimi bu hale getiren benim, ona kendi görevlerini yapmasına bile izin vermedim bırakın yardım etmesini, ama şi başa gelsin inanın benden de güzel ev temizler yemek yapar..o zamanda geçmiş olsun her seferinde acil bir durummu yaratmam gerekiyor..laelaelaelaelae

12. 8 Nisan 2008
  13. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    genelleme yapamayız ama çoğunluk gerçekten bu konuda hiç yardımcı değil evin hanımına ..ama şükürler olsun benim eşim ev işlerini arttıranlar grubuna girmiyor.

14. 9 Nisan 2008
  15. zeytingxoxzlxux

zeytingxoxzlxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Eşim kendi dağınıktır , sağolsun yemek konusunda pürüz çıkartmaz ama eve geldiğinde ya da evde olduğunda sen benim yanıma gelmiyorsun benimle vakit geçirmek istemiyorsun diye yakınır ..Pardon da bende o evdeyken hep onunla oturursam çamaşırı kim yıkayacak , ütüyü kim yapacak , yemeği kim yapacak , bulaşıklar falan filan vs. onları anlamıyor beyimiz :) ikimiz aynı saatlerde evde oluyoruz sonra başlıyor benim için bir maroton daha çocuk yok bi de o olunca ohoooooooooooooo

16. 9 Nisan 2008
  17. EU1

EU1 Guest

aynen katılıyorum canım sana

18. 9 Nisan 2008
  19. Eyylxuxl

Eyylxuxl önce rütbeni bilicen Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları: