erkek ve kız bebekler anne karnında ne zaman kımıldar?

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve deryaavci tarafından 9 Nisan 2010 başlatılmıştır.

9 Nisan 2010
    Konu Sahibi : deryaavci
  1. deryaavci

deryaavci Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 14 haftalık hamileyim doktora 15 inde gitcez cinsiyetini merak ediyorum daha kımıldamadı

2. 9 Nisan 2010
  3. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Daha erken. ılk hamilelikte 20-22 haftaya kadar duyamaman bile normal. Gerçi ben 17. haftada artık net oalrak günde bir iki kere duymaya başlamıştım. Cinsiyet için de erken. 16. haftadan önce söyleyen doktorlar da var ama yanıltıcı olabilir. Sağlıkla gelsin de kuzun, herşey zamanında işliyor zaten. Her anı çok keyifli.

4. 9 Nisan 2010
  5. esmen

esmen Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kımıldaması cinsiyete bağlı değil canım.İlk hamilelikte geç hissedebilirsin.Bu onun ne kız ne de erkek olduğunun belirtisidir.

6. 9 Nisan 2010
  7. e.s.r.a.

e.s.r.a. Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    2,5 aylıkken hissetim.ama ikinci bebeğim. ilkinde geç hissettim ilk olduğu için bir kızım var. 19 haftalık hamileyim dr. erkek dedi ama erkekler erken hissedilir diye duymuştum.ama ilk olunca anlamıyosun tabi.

8. 10 Nisan 2010
  9. nur_ci

nur_ci Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    erkekler kızlara göre daha çabuk oluşurmuş,ultrasondada erkek daha çabuk gösterirmiş,anneannem her zaman der ki,erkek çabuk kımıldar, kız geç kımıldar,birde onların zamanında ultrason aleti olmadığı için çok eskilerde aneannemin ebe komşusu bebek doğduğu zaman bebeğin eşinden bir sonraki çocuğunun hangi cinsiyet olacağını anlıyormuş.Şimdi ise ultrason var ,yanılma payı var ,ama en önemlisi Cenabı Allah'ın eli ayağı düzgün ve hayırlısını vermesi ,kalbimize göre nasip etmesi kızlar...

10. 11 Nisan 2010
  11. sezen59

sezen59 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Ben 19 haftalıkken hissetmiştim ilk.Şimdi 25 haftalık olduk kıpır kıpır oğlum.

12. 13 Nisan 2010
  13. glupglup

glupglup Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben 11 haftalıkken ilk kıpırtılarını hissetmiştim. Herkes erkek diyordu. Ama kız. Hemde ikinci kızım. kaydirigubbakcemile3

14. 14 Nisan 2010
  15. brcsdr

brcsdr Toprak Özgün Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende ilk 3,5 aylıken his etmiştim hatta doktor bile şaşırmıştı.
    bende erkek bebekler daha erken hareket eder diye biliyordum.
    ve bebeğim erkek:ecrin_bebek:

16. 23 Nisan 2011
  17. guLzari

guLzari Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben il bebeğimi kaybettim ama o 5,5 aylıkken kımıldadı.şimdi 12 hagtalık gebeyim. ve seyirmeleri hissediyorum. bu haftada hissetmek mümkün mü yoksa ben mi yanılıyorum sizce?

18. 23 Nisan 2011
  19. daphne06

daphne06 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    15 ten önce söylenen tahminlere aldanmamak lazım ben 16 da bi kere seğirme şeklinde ama tam olarak 20 de hissetmiştim erkek benimki