Erkekler balığa benzer

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve suri tarafından 4 Ocak 2010 başlatılmıştır.

  4 Ocak 2010
  Konu Sahibi : suri
 1. suri

  suri peri Üye

  Katılım:
  23 Aralık 2007
  Mesajlar:
  397
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  [FONT=comic sans ms,sans-serif]En ufak bir negatif titreşim, erkeğin korkmasına yol açar. Oltanızı atmadan önce hatırlamanız gereken şey korkmuş bir balığın (erkeğin) yakalanamayacağıdır. Ben demiyorum elbette, Steve Nakamoto diyor. Kendisi kişilerarası iletişim, özgüven ve etkili konuşma dersleri vermiş, çok sayıda Hollywood ve Broadway ünlüsüne motivasyonel yönlendirme ve kişisel gelişim koçluğu yapmış. [/FONT]
  [FONT=comic sans ms,sans-serif][/FONT]
  [FONT=comic sans ms,sans-serif]Aynı zamanda 'Erkekler Balığa Benzer' adlı bir kitap yazmış. Hayatı boyunca birkaç kadının ağına düştüğünü, bazı kadınların da büyük bir balık kaçırdığını düşünmesine yol açtığını söyleyen Nakamoto, bu kılavuz kitabı 7 senede hazırlamış. 'Erkekler Mars'tan, Kadınlar Venüs'ten' kitabının yazarı John Gray'in dediğine göre, benzersiz bir ilişki kitabı bu... Beni ilgilendiren kısmı ise çok eğlenceli oluşu. Tam bir 'hafta sonu şezlong kitabı'. [/FONT]
  [FONT=comic sans ms,sans-serif]
  'Savunmasız bir erkek nasıl yakalanır?' 'Balıkçılar (kadınlar) için öfke yönetimi' 'Yem testi' gibi matrak başlıkların altında gayet ciddiyetle yazılmış incelemelerle tavsiyelerde bulunan Nakamoto, ilginç istatistiklere de yer vermiş. 1998'de ABD'de yapılan araştırmaya göre, evliliğin ömrü 7.2 yıl. Erkeklerin ilk evlenme yaş ortalaması 26.7, kadınların 25. Erkeklerin ilk boşanma yaş ortalaması 35.6, kadınların 33.2. İkinci evlilikten boşanma yaş ortalaması, erkeklerde 42, kadınlarda 39.


  [/FONT][FONT=comic sans ms,sans-serif]'BÜYÜK BALIK' TESTİ
  Tabii bu 'balık' hadisesinin bütün vitamini balığın büyük olup olmadığında gizli. İnanmayacaksınız ama onun da testi var kitapta. Kovaladığınız balığın büyük mü küçük mü olduğunu anlamak için Nakamoto'nun 'büyük kısmet testi'ni çözmelisiniz. Merak edenler en yakın kitapçıya koşturadursun, biz 'Bir bekar (erkek) ne zaman ürker?' başlığı altında yer alan maddelere bakalım:

  BİR Fiziksel olarak uyumlu olunmadığında (erkek kısa kadın uzunsa).
  İKİ Coğrafi engeller varsa (kadın uzaklarda bir yerde yaşıyorsa).
  ÜÇ Kadınsı değilse (kadın fazla erkeksi davranıyorsa).
  DÖRT Mesleği uygun değilse (kadın, erkeği rahatsız edecek bir işte çalışıyorsa).
  BEŞ Kadın çok güçlüyse (kadının gücü erkeği ürkütecek kadar belirginse). [/FONT]
  [FONT=comic sans ms,sans-serif]

  Bu konularda sorun varsa, erkek otomatik olarak kaçıyormuş. Sorunları aşmanın, oltayı hassas biçimde sallamanın incelikleri kitapta mevcut. Ancak benim en sevdiğim öğüt, komedyen Rita Rudner'ın sözleri oldu: Bir erkeği bir daha görmek istemiyorsanız ona, 'Seni seviyorum. Seninle evlenmek istiyorum. Senin çocuklarını doğurmak istiyorum' deyin. Arkasına bakmadan kaçacaktır!


  [/FONT]
  [FONT=comic sans ms,sans-serif]YAKALA BIRAK TEKNİĞİ
  Erkekleri balığa benzeten Steve Nakamoto'nun boş boş sallamadığını şu sözlerinden anlamak mümkün: 'Balıkçılıkta sık kullanılan bir terim vardır; 'yakala ve bırak'. Bunun anlamı, balığın ağzından kancayı çıkarmak ve özgürlüğe doğru salıvermektir. Dikkatlice yakalanıp bırakılmış bir balık, tekrar yakalanmak için hazır bir balıktır. Yakala ve bırak tekniği, sporun kalitesinin sigortasıdır. Balıkçılıkta ve aşk hayatınızda 'yakala ve bırak' tekniğinin ruhu, değerli hazinenizi gelecek için canlı ve taze tutma sanatıdır.' Nasıl ama? Dediğim kadar var, değil mi? Benden buraya aktarması, ister balıkçılıkta faydalanın, ister aşkta.

  [/FONT]
  [FONT=comic sans ms,sans-serif]KİLİT ALTINDA TUTMAYIN
  'Hayat boyu sürecek bir romantizm istiyorsanız, kıymetli mallarınıza yaptığınız gibi kilit altında tutmayın erkeği. İlişkinizde sağlıklı bir özgürlük yakalayın ve erkeğin, aşkınızın peşinden sürekli koşmasını sağlayın' diyor Nakamoto ve aşkı hem canlı hem sağlıklı tutacak fikirler veriyor:
  - Çekiciliğinizi yitirmeyin n Annesi rolünü üstlenmeyin n Güvenini sarsmayın n Kavgaları büyütmeyin n Bağışlayarak onarın n Yaşadığınız anın kıymetini bilin. [/FONT]

  [FONT=comic sans ms,sans-serif]
  Bu bölümü ve bu yazıyı bitiren çekici cümle ise Camille Paglia'nın Sex, Art and American Culture kitabından geliyor: 'Kovalamak ve baştan çıkarmak cinselliğin özüdür'. İyi hafta sonları...
  (Erkekler Balığa Benzer-Yazarı, Steve Nakamoto-Doğan Kitap)[/FONT]
   
 2. 4 Ocak 2010
  Konu Sahibi : suri
 3. KiymiziAba

  KiymiziAba Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  5.831
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  146
  haydi oltalaraaa
   
 4. 4 Ocak 2010
  Konu Sahibi : suri
 5. EU3

  EU3 Guest

  Çekiciliğinizi yitirmeyin n Annesi rolünü üstlenmeyin n Güvenini sarsmayın n Kavgaları büyütmeyin n Bağışlayarak onarın n Yaşadığınız anın kıymetini bilin.

  burası hoş.
   
 6. 4 Ocak 2010
  Konu Sahibi : suri
 7. ros3

  ros3 Guest

  balık beyınlılerkaydirigubbakcemile3
   
 8. 4 Ocak 2010
  Konu Sahibi : suri
 9. brunettee

  brunettee Popüler Üye Üye

  Katılım:
  18 Ocak 2009
  Mesajlar:
  2.280
  Beğenildi:
  205
  Ödül Puanları:
  153
  :) balıklar...