erkekler kadınları neden dövüyor?

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve EU1 tarafından 7 Ekim 2008 başlatılmıştır.

7 Ekim 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Erkekler kadınları neden dövüyor?
    Eskişehir’de düzenlenen bir toplantıda kadına yönelik şiddetin nedenleri ele alındı. erkeklerin kadınlara şiddet uygulama nedenlerini şöyle sıraladı:
    “Kadınların yüzde 29.1’erkeğin sözlerine karşılık verme,
    yüzde 27’si lüzumsuz para harcama,
    yüzde 23.2’si çocukları ihmal etme,
    yüzde 16.3’ü cinsel ilişkiye hayır deme ve
    yüzde 5.8’i de yemeği yakma gibi nedenlerden şiddete maruz kalıyor.”

Saklı şiddetin ispatı yok

Seber şöyle devam etti: “Kadına uygulanan şiddet bir aile sorunudur, akıllı kadın dayak yemez gibi mantıklar devam etmektedir. Çok ilginçtir ki küçük piknik tüpüyle kadına şiddet uygulama çok büyük orandadır. Hukuk şiddeti uygulayan için mutlaka görünen şiddeti arıyor. Oysa saklı şiddet daha derin yaralar açmakta. Kadına yönelik şiddet hakaret, küfür, korkutma, çocukları göstermemekle tehdit etme gibi saklı ve ispatı olmayan şiddettir. Zaten görünen şiddetin ispatı da vardır. Kadını istemediği halde cinsel ilişkiye zorlama, çocuk yapmaya mecbur etme, fuhuşa zorlama şiddettir. Maalesef Başbakanımız da kadınlara en az 3 çocuk yapmayı önermiştir.”

Akıl erkeğe duygu kadına

aile içi şiddete tanık olan çocukların büyüdüklerinde bunu tekrar ettiğini söyledi: “Bu durum erkek çocuklarında çok fazla görülmekte. Kız çocukları bunu kader gibi görür. Öyle vakalar var ki annesini babası dövmesin diye şımarıklık yaparak babasının kendisini dövmesini sağlar. Sırf annesi şiddet görmesin diye. Şiddet gören kadınların yüzde 20’si intiharı dener. Şiddet uygulanan kadın nedeni bilinmeyen ağrılar çeker. Akıl erkeğe, duygu kadına verilmiştir denir. Yaşlı, çocuk bakımı kadına görev edindirilir.”

alıntı..

2. 7 Ekim 2008
  3. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    canım paylaşımın için teşekkur ederım..
    ancak benım için tek bır neden vardır..
    akıl sahıbı yerınde olmayan vicdanı olmayan kendısıne saygısı olmayan bir erkek ancak döver..

4. 7 Ekim 2008
  5. kriegerin

kriegerin benim can oğlum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    eksik olan erkek şiddet uygular bence

6. 7 Ekim 2008
  7. Siblrya

Siblrya Don´t worry, be happy Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bence bir erkegin dövme sebeplerinden birtanesi biz kadinlar cok güzel cvplar veririz ve onlarda o döven erkeklerde o akil olmadigindan söyliyecek cevap bulamazlar ve lafinin altinda kalamamak icinde kendi güclerini dövmekle sergilerler aslinda bilmezlerki daha cok kücüldüklerini ...

8. 7 Ekim 2008
  9. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Dayak karşısındakini susturmak için en kestirme yoldur...

Çoğu erkek tartışmadan çıkarak olayı şiddete vardırır. Söze sözle karşı gelebilecek gücü yoktur. Onun kadında olmayan başka bir silahı vardır elinde

ve sözünün bittiği yerde bu gücünü hiç çekinmeden kullanır..

10. 7 Ekim 2008
  11. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Eşine şiddet uygulayan erkeklerin büyük bir kısmı

Canı öyle istediği için eşini dövüyor...

12. 7 Ekim 2008
  13. ela_ela

ela_ela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Şiddetin hiçbir haklı gerekçesi olamaz.. Genellikle iletişim ve özgüven sorunu yaşayan erkeklerin yetersizliklerini gizlemek için uyguladıklarını düşünüyorum.. Ve bu insanlık dışı tavırları sergileyenleri kınıyorum!..

14. 7 Ekim 2008
  15. ayers

ayers Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Paylaşım için teşekkürler...
    Ama bunların hiç biri sebep olarak gösterilemez...
    İbr insanın eğer kendine eşine ve ailesine saygısı varsa kadın ne yapmış olursa olsun el kaldırmaz...Eşini döven bir kişinin aklından şüphe ederim ben...Kendine özgüveni yoktur ve şiddet uyguluyarak bu eksiği kapatmaya çalışıyordur...
    Allalh hepimizin yardımcısı olsun...
    allah bu tarz kişileri ıslah etsin ve bizden uzak tutsun inşallah.

16. 7 Ekim 2008
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Ben yetistirme tarzinin cok büyük rol oynadigni düsünüyorum....:kahve:

Bir arastirmaya göre eslerini sürekli döven söven sanildigi gibi ilk okul mezunu egitimsiz erkekler degil, egitmili üniverste mezunu doktor bey avukat bey ögretmen beylerde vs. vs. (misal olarak söylüyorum) bolca mevcut....:nazar:

Anne babalara burda cok büyük görev düsüyor kanimca, bir erkek cocuk babasinin annesini nasil dövdügnü nasil asaladigni ve annesininde buna hic sesini cikarmadigni görür ve öyle büyürse büyük ihtimalle aynisini kendi esindede uygulayacak...:nazar:

Babasi ona sen erkeksin oglum sana hersey hakk asarsin keserin karida neymis der ve bu zihniyetle büyütürse daha cok cani yanan kadinlar olacak diye düsünüyorum...:kahve:

Allah evladlarimizi korusun vatana millete hayirli ugurlu olmalarini nasip etsin insallah.:Saruboceq:

18. 7 Ekim 2008
  19. EU2

EU2 Guest

bence kendilerini sözlerle ifade edemedikleri zaman kuvvete bas vuruyorlar. aslinda insanlar konusa konusa anlasir bunu yapabilen bir adam insan degil o zaman.