Erkekler mutsuz Kadndan uzaklar!

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve EU3 tarafından 2 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

  2 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : EU3
 1. EU3

  EU3 Guest

  Erkekler, "MUTSUZ GÖRÜNEN KADIN"dan Uzaklaşır! “Bir türlü memnun olmuyor!” “Ne yapsam yaranamıyorum!” Bu sözler eşinden yana dertli olan erkeklerin ağzından çok sık dökülür. Mutlu bir hayat “imkan meselesi” olmanın ötesinde “kişilik” ve “hayat algılaması” ile ilgilidir.

  Ciddi bir sebep yokken hayatlarını “mutsuzluk” çizgisinde görenler psikolojik açıdan sorunlu kişilerdir. Problemin kökü ise evlilik öncesinde yatar. Çocukluktan beri gelen kişilikleri mutluluğa değil, mutsuzluğa programlıdır. Bu, evliliğin ya da tanışmanın ilk zamanlarında pek fark edilmese de hayatın gerçekleri ile karşılaşınca hızla kendini gösterir. Tatlı hayaller hızla kaybolmaya başlar.

  Bazen sözlü ya da nişanlı iken başlayan tartışmalar, tarafları birbirinden uzaklaştırabilir ve evlilik hiç gerçekleşmeyebilir de! Sevgili, nişanlı, sözlü ya da evlenme aşamasına gelmiş ilişkilerde, ya da evli çiftlerde bayan mutsuz görünüyorsa; erkek kara kara düşünmek durumundadır. Bu hale düşmüş olan erkeğin, uzaklaşma aşamaları genellikle şöyle bir sıra takip eder;

  I.Savunma

  Hep mutsuz görünen eş karşısında erkeğin ilk adımı “savunma”dır. O, gördüğü mutsuz davranışları kendisi için bir “eleştiri ve onaylanmama” olarak algılar. Bu sebeple de savunmaya geçer. Kendine göre izahlar yapmaya çalışır. Konu şahsıyla ilgili ise, yanlış anlaşılmakta olduğu, Ailesi ile ilgili ise, anlayış beklediği, Zaman tanınması gerektiği gibi söylemler geliştirir. Elinden gelenin bu kadar olduğunu anlatmaya çalışır. İkna çabaları ile mutsuz görüntü değişmez ise, ki genellikle de değişmez, o zaman gönül kırıklığı ile ikinci safha gelişir.

  II.Sorgulama

  İkinci safha erkeğin, evlilikle ilgili olarak kendini “sorgulama”sıdır. Karşısındaki kişinin aslında anlaşılabilecek biri olmadığı, onunla evlenmekle pek de isabetli bir karar vermediği düşüncesine kapılır. Eğer, bu birlikteliğe baştan muhalif olanlar var idiyse, onları dinlememekle nasıl bir hata yaptığını düşünür. “Ne olacak bu işin sonu?” diye düşünmekten kendini alamaz. Pişmanlık dolu duygu ve düşünceler içinde bir nevi çaresizliğin yaşanmaya başladığı safhasıdır bu safha!

  III. Soğuma

  Pişmanlık zemininde gelişen kendini sorgulama safhası erkeğin bu ilişkiden hızla soğumasına sebep olur. Başlangıçtaki sevginin artık hafiflemekte olduğunu hissedilir. “Birliktelik” tatsızlaşmış ve zevk vermez olmuştur. Bu safhada artık ikna gayreti pek görülmez. İlişkiler ve iletişim mesafeli olmaya başlamış ve “nerden ince ise oradan kopsun!” umursamazlığı bütün davranışlara sinmeye başlamıştır.

  IV. Cezalandırma

  Kadının mutsuzlukta direnmesi halinde erkekte görülmeye başlayan savunma, sorgulama ve soğuma aşamalarının ardından gelen aşama “cezalandırma”dır. Artık minnetsiz davranmaya, daha önce yaptığı iyi şeyleri de yapmamaya, eşinin hoşuna gitmeyecek başka eğilimler göstermeye ve evini açık bir şekilde ihmal etmeye başlar. Mümkün olduğunca konuşmaz, konuşsa bile yüzüne bakmaz. Sert ve suratsız bir tavır sergiler. Onunla bir yere gitmemeye, özellikle hanım tarafı ile ilişkilerini sınırlı tutmaya özen gösterir. Bazen kabalaşma hatta şiddete meyletme bile görülebilir. Bu durum bazı kadınları düşündürür. Daha iyisini istediği ya da mevcutla yetinmediği için gösterdiği olumsuz tavırlar sonucu sahip olduklarını da kaybetmekte olduğunu fark edenler olur. Panik başlayabilir. Gördüğü tepkilerle mutsuzluğu artan ve artık bu iş bitmeli diye düşünenlere karşılık, sergilediği olumsuz davranışlarından geri adım atarak tekrar erkeğini kazanmanın hesaplarını yapmaya başlayanlar durumu kurtarma çabası gösterenler olabilir. “Mutsuz kadın”ı oynamayı inatla sürdürenler için yapacak pek fazla bir şey yoktur.

  V. Kopma

  Son safhada duygusal kopuş tamamlanmış, fiziki ayrılma artık kapıya dayanmıştır. Bunun nasıl olacağını tarafların kişilikleri, ekonomik durumu, ailelerin müdahalesi, sosyal ve mesleki çevre, ayrılışın ortaya çıkaracağı problemler gibi faktörler tayin edecektir. Ancak şurası kesindir ki, ayrılma olmasa bile, artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Tatsız, tuzsuz, mutsuz, saygıdan yoksun, sevginin uçup gittiği, yıllarca sürecek didişmeler!
   
 2. 2 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : EU3
 3. gamorra

  gamorra Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  67
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  Ben daha çok erkekler önce mutsuz ederler sonra da kendi yarattıkları mutsuz kadından soğur seri bi şekilde uzaklaşırlar diye düşünüyorum...Böyle madde madde açıklamalı da çok bilgilendirici olmuş çok beğendim eline sağlık..
   
 4. 4 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : EU3
 5. f.u.85

  f.u.85 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  81
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  güzel yazı..
  teşekkürler..
   
 6. 9 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : EU3
 7. PeSpEmBe

  PeSpEmBe Uyuduum ben Büyüdüüm ben Üye

  Katılım:
  15 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.680
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  peki siz mutsuz insanlarla arkadaşlık yapmayı ister misiniz ???

  o zaman erkekler ne diye mutsuz bir kadınla aynı çatı altında yaşamayı sevsin ki...
   
 8. 9 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : EU3
 9. conal222

  conal222 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  4 Ocak 2008
  Mesajlar:
  417
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  86
  kadın aptalmıki kendi kendine mutsuz olsun ? kadın mutsuzsa mutsuz eden biri var kırgınsa kıran biri var..ağlıyorsa ağlatan biri var...erkeğe şöyle davranalım erkeğimizi elde tutmak için böyle yapalım filan.nedir ya...sakınan göze çöp batıyor.dün kocamla feci kavga ettik....kızgınım..kadınların ruh halinden anlasalardı azıcık sevgi şefkat gösterselerdi hiç bir kadın mutsuz olmazdı...
   
 10. 9 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : EU3
 11. EU2

  EU2 Guest

  uzaklaşmak isteyen erkeğe bahanemi yok:nazar:
   
 12. 9 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : EU3
 13. _MySticqirl_

  _MySticqirl_ ÖZGÜR... Üye

  Katılım:
  1 Haziran 2009
  Mesajlar:
  3.234
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Olmazmıı !!!:içelim:
   
 14. 9 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : EU3
 15. beste2006

  beste2006 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Aralık 2008
  Mesajlar:
  1.099
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  çok doğru bir yazı.. erkekler daha genel düşünür çünkü.. biz kadınlar gibi detaycı değillerdir..

  onlar için kavga, sebebi, ve sonuç varken

  bizim için kavganın sebebinde yaptığı bir hareket yada bir cümle, bir kelime yatar..

  biz kadınlar içimizde olayları dağ haline getirirken onlar hatırlamazlar bile...

  ve böylelikle mutsuzluklar başlamış olur..

  :nazar:
   
 16. 10 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : EU3
 17. KIZILCIKLI

  KIZILCIKLI Kıskandığım Denizlerdesin Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2007
  Mesajlar:
  3.652
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  mutsuzluk bir bahanedir sadece...
  birde soyle dusunmek gerek ; erkek çoğu zaman bayanın bu duygusal ,moralman sıfır durumundan yararlanarak yaklaşır..
  demekkı genelleme yapmamaka gerek..
  zaten sevıyorsa bir erkek hiçbirsey gozugormez vee mutsuzlugu hernyse cozumu bulmaya calısır.. cozum yolu yoksa oylesineysede komık seyler yaparak partnerini güldurmeye calısır.. :asigim:
   
 18. 10 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : EU3
 19. kuzum85

  kuzum85 aşk bir yangın Üye

  Katılım:
  1 Mart 2008
  Mesajlar:
  2.970
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  148
  uzaklaştıran ve mutsuz eden erkestir bence çiftlerde kadında erkekte birbirini tamamlayan olduklarına göre kadın mutsuzssa bir ilişkide bunun tek suçluu beraber olduğu erkktir:eek:lmaz: