Erkekler neden evlendikten sonra annelerine daha düşkün oLurlar.?

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve 19KasimBhr tarafından 26 Kasım 2007 başlatılmıştır.

26 Kasım 2007
    Konu Sahibi : 19KasimBhr
  1. 19KasimBhr

19KasimBhr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar ßu Konu daha önce aÇIldımı ßiLmiyorum ama ßence iddialI ßir konu..ßenim eşim de geneLi gibi annesine çok bağLı.Nedir ßunun se߀ßi nasıL normalleşir?yorumLarınızı bekLiyorum.

2. 26 Kasım 2007
  3. Selenais

Selenais Kelepceliyim ben sana Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    valla canim bizde tersi oldu, esim annesiyle iyi anlasirdi, ve halada øyle, fakat ben tamamen degistim, evlendikten sonra annemin degerini cok daha iyi anladim, ve ona daha cok duskunum simdi:sm_confused:

Hem sana bi zararlari olmadiktan sonra ne olcakki duskun olsun... sen uzerine gittikce, o senin køtu dusunceli oldugunu dusunmeye baslayabilir.. cunku onun acisindan bakarsan: "annesiyle arasi iyi ne var bunda?" oluyor olay, ve senin acindan rahatsiz edici biseyse bu rahatsiz oldugun yønlerini anlat ona.. anlayacaktir seni..yerimseniben

Cunku benim esim bana deseki annene cok duskunsun bundan rahatsiz ouyorum, ben kizarim.. annem o benim, varmi øtesi?.. ama bana guzel guzel nelerden rahatsiz oldugunu anlatsa, kiskandigini bile sølese sevimli bulurum, ve dikkat ederima.s.

4. 26 Kasım 2007
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Bence evlilikle bir alakalı bir konu değildir bu!
    Eğer eşiniz eskiden beri ailesine düşkünse hep böyle gidecek demektir. Ama eğer normalde de çok sıkı bir aile ilişkileri yoksa isteseniz bile onu ailesine düşkün bir adam yapamazsınız. Bu tür davranışlar çocukluktan öğrenilir.

6. 26 Kasım 2007
  7. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    lalişim aslında haklı ama bazen istisnai durumlar da olabiliyor ben şahit oldum birkaç tanesine...annesine ismiyle hitap eden adam evlendikten sonra annecim demeye başladı gözümle gördüm...benim gördüklerimin sebebi karşı savunmaydı...yani kadından annesine karşı negatif elektrik alan erkek annesine düşkün olmaya başlıyor...bence...

8. 26 Kasım 2007
  9. 19KasimBhr

19KasimBhr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Ya kızlar evlendikten sonra daha da arttı yani nişanlıyken böyle değildi.Şimdi bir pazar günümüz var mesela ben eşimle baş başa kahvaltı yapmak istiyorken o ise anneme gidelimmi der?ne Ki ßu Şimdi bende ister istemez uyuz oluyorum yani tmm dediğim gibi annesi lafım yok ama karısıyla olmak onu mutlu etmiyor mu?

ßen kendi çevremi yapamıyorum mesela .Bir komşuma gitsem eşime söylesem eşim hemen annemi neden çağırmadın der.

10. 26 Kasım 2007
  11. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ooo bu ciddi vaka bence...evlenmeden önce de vardır bu da sen farketmedin bence..nedemek komşuya annemi neden çağırmadın...nedemek pazar hadi anneme gidelim...yok daha neler...ama üzgünüm canım bu durum için yapılacak hiçbişey yok...sadece bir arkadaşım eşi söylemeden hadi annene gidelim vs..diyerek çözdü olayı kurtuldu...diğerlerinde işe yaramadı bu....

12. 26 Kasım 2007
  13. Selenais

Selenais Kelepceliyim ben sana Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    hmm.. øyle her dakika annesiyle birlikte olmak istiyorsa bende bilemiyorum ne dicegimi, yinede konus derim,anlat ona, sor niye bøyle davrandigini, bunun bi aciklamasi olamaz tabi, ne demek canim her pazar anneye gitmek??

hem annesine ne senin nereye gittiginden? deli oluyorum bu evlenince kayinvalidenin herseye karismasindan, ønce onlarmi vardida simdi karissinlar?? Hicbirseyine karismaya en ufak bile hakki YOK!

14. 26 Kasım 2007
  15. Laale

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Gülsemciğim; senin arkadaşının durumu biraz inatlaşmak gibi olmuş sanki..Hoş değil tabii. Ama erkekler biraz çocuk rulu işte! Suyuna gitmezsen ters tepki veriyorlar bazen..

Bence bu konuyu ayrıntılı bir şekilde eşinle konuşmalısın. Bir tek pazar gününüzün olduğunu onula başbaşa olmak istediğinizi, gerektiği zaman annesine de gidebileceğinizi ama her zaman olamamasını söylemelisin.
    Komşularına da giderken arkadaşlarını özlediğini,başbaşa olmak istediğini,ayrıca gençlerle olan muhabbette büyüklerin sıkılabileceğini söyle.
    Hatta "arkadaşım ya bana özel bir şey anlatacaksa,annenin yanında çekinirse?!?" diye söyleyebilirsin..

16. 26 Kasım 2007
  17. 19KasimBhr

19KasimBhr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar öyLe ßi acaip durumki konu$unca bana hak verir yani tamam o zaman kalalım evimizde der kırmaz ama benim sinirimi bozan şey neden ben söylemeden akLına gelmiyor?ßazı şeyler ben söyledikten sonra gerçekleşse ßile bu hoş bir durum değil ki.
    ßen ßi kom$uma gittiğimde kayınvalidem bana surat yapıyor.geçen cmt çaLışmadım komşum aradı .eŞimde o akŞam mesai yapacaktı.gittim ak$am onlarda yemeğe kaldım.zaten aile dostlarımız,eŞimin gelmesine yakın evime geçmeden kayınvalideme uğramak istedim.ama gittiğimde kapıyı açıp direk içeri yöneldi.ßende nedenini bildiğim için sormadım.O sorsa konuşurum anlatırım ona da.Ama ßu durum gerçekten can sıkıcı işte.ßen 2 yıllık evliyim durum böyle.sizde oLmadı mı bu gibi durumlar.?

18. 26 Kasım 2007
  19. Laale

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Benim böyle bir durumum olmadı çok şükür!:nazar:
    Ama madem sen söyleyince eşin sana hak veriyor sen de şükretmelisin. Ya inatlaşsaydı seninle, o zaman daha kötü olurdu senin için.. Zamanla eşin bu duruma alışacaktır merak etme..:teselli:
    Kayınvalide konusunda bir şey diyemeyeceğim, şimdi ben olsam uğramazdım zaten. Gidilecekse eşimle beraber giderim kayınvalideme. Ama belki de sen hergün uğramak zorundasındır. Şimdi bu konuda yorum yapmam gerçekten çok zor..:sm_confused: