Erkekler neden ilgilerini kaybederler?

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve EU1 tarafından 3 Aralık 2008 başlatılmıştır.

  3 Aralık 2008
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  HİÇ BİR İLİŞKİ SIRASINDA ERKEKLERİN NEDEN İLGİLERİNİ KAYBETTİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ OLDU MU?
  İşler ta yolunda gidermiş gibi gözükürken, bir de bakmışsınız her şey tepe taklak olmuş. Burada bu hiç de hoş olmayan durumun nedenlerini bulacaksınız. Aylar boyunca size muhteşem bir ilişki yaşattığı, duymak istediğiniz tüm güzel şeyleri söylediği, sizin için kesinlikle mükemmel eş olduğu ve sonra bir anda soğuk ve uzak bir insana dönüştüğü veya ilişkinin bir anda bittiği oldu mu? Uzmanlar bu durumu şöyle açıklıyor: Bunun sebebi, erkeklerin genlerine kazınmış olan takip etmenin yarattığı heyecan hissi olmalı. Ve kaçma kısmına gelince, işte o eski kendini adama korkusu ortaya çıkıyor. Pek çok erkek yaşlandıkça bu korkunun üstesinden gelir ancak bazıları maalesef gelemez. Kendine güveni olan, size ilk tanışmanızda sadece 2. buluşmada ortadan kaybolmak üzere gösteriş yapmayan erkekleri tanımayı öğrenin.

  KORKUNUN KOKUSUNU ALMAYI ÖĞRENİN
  Konu böcekleri öldürmek veya bir korku filmi seyretmekse neredeyse tüm erkekler cesur kesilirler. Ancak konu samimiyet veya ilişkiyi bir adım öteye götürmek olduğunda hepsi bir anda korkak tavuklara dönüşürler.
  Eğer karşınızdaki erkek kendisini bir ilişkiye adamaya hazır hissetmiyorsa, öyle bir yöne kaçar ki kendinize erkeklerin derdi de ne?? diye sorarken bulursunuz.
  Uzmanlar, erkeklerin neden ilişkilere bir döner kapıdan geçermiş gibi bir girip bir çıktıklarını açıklarken bunun sebebini yeni biriyle tanışmanın başlangıçta verdiği heyecan duygusuna ve ego tatminine bağlıyor:

  ONA HER ŞEYİNİZİ VERMEYİN
  Pek çok erkek için bütün mesele fethetme duygusudur. Size sahip olabileceklerini bilmek isterler. Sizi bir kere ele geçirdiklerini hissettiklerinde ise kanıtlayacak bir şeyleri kalmaz ve dolayısıyla kendi kendilerine ne kadar çekici, zeki, eğlenceli ve muhteşem olduklarını kanıtlayacak yeni bir kadın aramaya başlarlar.
  İlişkilerle ilgili en büyük mit erkeklerin bağlanmaktan korktukları mitidir. Erkeklerin asıl korktukları yeni bir kadın onları dayanılmaz bulduğunda, yaşadıkları ilişkiye dair olan heyecanlarını kaybetmektir.
  Peki, onların bu saçmalıklarına kapılma ihtimalinizi nasıl en aza indirebilirsiniz?

  İŞİ YAVAŞTAN ALIN
  Kaçma-kovalamaca faslının sürmesini sağlayın. Hiç kimse bir ilişki için her şeyini vermemelidir. Asla!
  Eğer sizinle sürekli görüşme talebiyle sizi sıkıştırmaya başlarsa, her ne kadar, bu size çok hoş gelse de hemen teslim olmayın. Pozisyonunuzu koruyun ve gerek arkadaşlarınızla zaman geçirme planları yaparak, gerekse kendinize zaman ayırarak partnerinizle aranıza biraz mesafe koyun.
  Eğer hayatınız onun çevresinde dönmeye başladıysa, ondan biraz ayrı kalmanızı sağlayacak arkadaşlar edinin. Böylece karşınızdaki erkeğin kafası her zaman, bir adım ileriye gitmekten korkup korkmayacağınız sorusuyla meşgul olacaktır.
  Uzmanlar bu durumu ise şöyle açıklıyor:
  İnsanlar kendilerini ateşe atıyorlar, olayların aslında istediklerinden çok daha hızlı gelişmekte olduğunu fark ediyorlar ve paniğe kapılıyorlar. Bu durumda verdikleri tepki ise bu durumla savaşmak yerine arkalarını dönüp kaçmak oluyor.
  İşleri biraz ağırdan aldığınızda daha fazla iletişime geçmiş oluyorsunuz ki bir ilişkinin anahtarı budur. Ve bu sayede ilişkiniz devam ederken karşınıza çıkan sorunları konuşma şansına sahip oluyorsunuz. Başlangıçta her şey güllük gülistanlıktır ancak yavaş yavaş bazı sorunlar ortaya çıkmaya başlar. İşte o anda insanlar genelde kaçarlar.
  Kaçan kişiler genellikle duygusal olarak bir ilişkiye hazır olmayan kişilerdir. Eğer zaten duygusal olarak bir ilişkiye hazır olmayan kişilerle birlikte olmak istiyorsanız, siz de duygusal olarak bir ilişkiye hazır değilsiniz demektir. Bir şeyler sadece sizi bir ilişkiye sürüklüyordur.

  UÇLARDA YAŞAMAYIN
  Ondan başka da bir hayatınız olduğunda partneriniz kendisini çok fazla boğuluyor gibi hissetmeyecektir. Tutkularınızın esiri olup Fantezi Adası tuzağına düşmeyin. İşleri biraz daha ağırdan alın. Bir ilişki sırasında hızlarını kontrol edemeyen erkekler aynı zamanda kendilerini daha hızlı kontrolden çıkmış hissedeceklerdir. Eğer böyle bir şey söz konusu olursa siz ?muhteşem? erkek arkadaşınızı bulduğunuzu düşünürken o bir anda sizden ayrılabilir. Bu durumda terk edilmenin verdiği acıyı ve arkadaşlarınızın ve sizin kendinize sorduğunuz ?Her şey bu kadar iyiyken beni nasıl terk eder?? sorusunu kendinize saklayın. İşte Uzmanların bu konudaki uyarısı:
  İlişkinin başlangıcında yaşanan herhangi bir aşırı tepki, örneğin bir evlenme teklifi gerçekten derinlemesine incelenmesi gereken bir davranıştır. Bir adım geri atabilmeli ve bu olayı inceleyebilmelisiniz. Bu her ne kadar kolaymış gibi gözükse de söz konusu bağlandığınız biriyse bunun sizin için ne kadar zor olabileceğini görürsünüz.
  Bilgece hareket eden bir kişi bir adım geri çekilerek böyle bir davranışı inceler ve 'Bu tepkinin kaynağı başka bir şey ve ben bu tepkiye balıklama atlamadan önce bunun kaynağını bulmalıyım' diye düşünür.
  Bir ilişkiye girmek iki kişinin de üstlenmesi gereken bir sorumluluktur. Kadınlar bir ilişkiden sonra hep erkekleri suçlar. Oysa tek aradığınız bir erkek arkadaş olursa, önünüzdeki açık izleri görmezden gelebilir ve ilişkinin başlangıçta verdiği hazza kendinizi bırakabilirsiniz.
  Eğer oto kontrol üzerinde bir miktar çalışırsanız, hiç bir ilişkiye gözü kapalı atlamazsınız. Genellikle bir erkek bir ilişkiye gözü kapalı atlıyorsa bir sorunu var demektir. Uzmanlar, partnerinizin size önerdiği şeyler size ne kadar çekici gelirse gelsin, mümkün olduğunca sık ara vermenizi ve mesafeyi korumanızı öneriyor
   
 2. 3 Aralık 2008
  Konu Sahibi : EU1
 3. mavrulam

  mavrulam Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Ocak 2007
  Mesajlar:
  6.769
  Beğenildi:
  801
  Ödül Puanları:
  153
  Düşünmem mi...
  Bazen söylüyorum da ama bu zamanla azalıyor galiba...
  İlk olduğu gibi olmuyor...
   
 4. 3 Aralık 2008
  Konu Sahibi : EU1
 5. BenSergu

  BenSergu SATRAB Pro Üye

  Katılım:
  3 Mart 2007
  Mesajlar:
  1.847
  Beğenildi:
  16
  Ödül Puanları:
  108
  hep onlardan birşeyler beklememek gerektiğini düşünüyorum, erkeklerin çocuksu bir ruhları var birazda ata erkil bir toplum olmamızın getirdiği erkek olmalarının onların daha çok ilgi ve alakaya sahip olduklarının getirdiği iç güdüsel bir hareketle ilginin üzerlerinde olmasından mutlu ve mesut oluyorlar ,
  bu yüzdende bazen aleni bazen yaptıkları hareketlerle ilginin üzerlerinde olmasından mutlu oluyor ve o ilgi kaynaklarını kaybetme korkusuna onlarda karşısındaki partnerlerine ilgi gösteriyorlar ,böyle oluncada
  bizim ilgisizliğimizde onların da ilgilerinin kaybolmasına sebep oluyor ...
   
 6. 3 Aralık 2008
  Konu Sahibi : EU1
 7. cucu-pete

  cucu-pete Sana Emanetiz Rabbim... Üye

  Katılım:
  26 Eylül 2007
  Mesajlar:
  8.482
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  146
  amaaaaan herseyi 4 4lük yapsanda yapmasanda zamanla azaliyor bence...ruhlari böyle....
   
 8. 4 Aralık 2008
  Konu Sahibi : EU1
 9. kriegerin

  kriegerin benim can oğlum Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2007
  Mesajlar:
  8.549
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  148
  ah ahh bilipteyapmamak bu olsa gerek
   
 10. 11 Aralık 2008
  Konu Sahibi : EU1
 11. nilimm86

  nilimm86 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  8 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  2.786
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  arkadaslarr erkeklerın msjlarının azalması buluşmaların azalması sevmedıgı anlamına mı gelır gerçi hergun arıyor ama bunun cvbını nolur verın banaa
   
 12. 11 Aralık 2008
  Konu Sahibi : EU1
 13. KucukBocuk

  KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

  Katılım:
  11 Nisan 2008
  Mesajlar:
  9.630
  Beğenildi:
  15
  Ödül Puanları:
  146
  artık seni mutlu etmek ya da elinde tutmak için çok çaba sarfetmesi gerekmediğini düşünüyordur...

  mutlaka kaçan kovalanır kısmına başlamalısın... çok geç olmadan...
  mesela aradığı zaman açma... arama da...
  ertesi gün ara ... sonradan gördüm de...

  o buluşmak istediğinde sen isteme... çok zor biliyorum ... ama olması gereken bu...

  bunu sürekli yapma ama aklında ? bırak ...

  benim 2 yıllık ilişkim sevgilimin emek harcaması için fırsat yaratmadığım için bitti...
  bu onun açıklamalarından biri... tavsiyemi kulak ardı etme lütfen...
   
 14. 12 Aralık 2008
  Konu Sahibi : EU1
 15. poison_grl

  poison_grl İNGİLİZCE DERSİ VERİR Üye

  Katılım:
  9 Aralık 2008
  Mesajlar:
  74
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  76
  beni ilişkiin ilk 2 ayında günde 100 kere arayan erkek arkadsım , günler gectikce azallttı azalttı ve artık 1 yılımızda günde bazen 1 kere belki arıyordu ve ben artık inanılmaz sinirlendim gectim karsına :eek:klava: aynen bu şekil bagırdım bi ton noluyo sana neden bu kadar ilgiszsin diye.. ^^ her gün her dakika nerde ne yaptgını biliyorum su saaatte iştesin bu saatte eve varıyorsun.. haftanınen az 3 günü aksamları ztn ya sen bendesin ya ben sendeym.. göürüsemmessek de en az o gun 1 kere ya sen ya ben arıyorum ne yaptın bugun diye.. ee sorun nedir?^^ dedi..
  sustum kaldım.. mantıkları bu cicim.. bizi daha az seviyor özluyor degiller sadece biseleri artık cok rutıne bagladıkları için hareketleri de bu yonde oluyor.:sm_confused:


  bu arada yukardaki arkadas biraz taktik vermiş kacan kovalanır şeklinde. evet kendini biraz geri cekmen onlarda ufak caplı bi panige sebeb oluyor Allah kız elden mi gidiyor acaba diye bi kendilerine gelir gibi oluyorlar .. fakat olayı abartırsan telefonlarına cıkmaz hic onu sallamıyor havalarına girersen onu meraklandrmak yerine sinirlendirebilirsin. hele bir de inatcıysa erkek arkadsın basına iş alabılırsın sana daha kötusunu yapabilir.. o yuzden aradgnda yine aynı sekilde sıcak konus sana hersey cok normalmis gibi yap ararsa noluyor derse.. ben yapmstm cunku bu konusmayı yapmadan once.. evet uzerıme geldi daha cok aradı sordu bı aksam eve bı sinirle girdi sana nolyor dedi ne bu aramamazlık soguk haavalar fln.. bildigin azarladı. .eger bendn soguduysan bunu direk yuzume söyle bööyle sacmasapan seyler yapma fln diye kızdı bi ton.. yaptıklarını cok cok yanlıs anlayıp ayrılmak istiyosun bile sanabilirler benim erkek arkadsım gibi.. olayı toparlıcam diye canım cıkmstı..kaş yapcaz diye gözü oyuyodum az daha..

  fakat en güzeli inşallah bu oyunlara mecbur kalmazsın.. çok gereksiz ve yıpratıcı cunku 2 taraf ıcınde..
   
  Son düzenleme: 12 Aralık 2008
 16. 12 Aralık 2008
  Konu Sahibi : EU1
 17. EvCadisi

  EvCadisi Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  10 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  3.557
  Beğenildi:
  35
  Ödül Puanları:
  106
  Erkek milleti be canım yaa...
  zaman geçtikçe azalıyo onlardaki bu ilgi..
  ne yapsan değişmiyo yani..ben ilk zamanlar çok uğraştım esksi gibi yapabilmek için ama doğalarında bu var...
  bizim için çok önemli belki 1 gün içinde mesajlara boğulmak aranmak falan ama onlar için bi sorun yok..1 gün konuşmasak ne olur mantığıyla hareket ediyorlar:kızgın:
   
 18. 12 Aralık 2008
  Konu Sahibi : EU1
 19. denef72

  denef72 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  17 Şubat 2008
  Mesajlar:
  4.699
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  ASLINDA ÇOK SEVERLER.AMA BİRAZ ARAMAMA VE İLGİLENMEME GİBİ SORUNLARI VAR BENCE..TEMBELLERLER YA....HERALDE ŞIMARMAYALIM DİYE...kaydirigubbakcemile3