Erkekler neden kıymet bilmez...

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve edaxxx tarafından 27 Ekim 2008 başlatılmıştır.

27 Ekim 2008
    Konu Sahibi : edaxxx
  1. edaxxx

edaxxx Guest

arkadaşlar bazen bu konu çok canımı sıkıyo. ben şu ana kadar kimseyle çıkmadım. nedeni ciddi düşündüğüm için. ama erkeklerde dahil bu durumu soran olunca sanki acınacak bir durumdaymışım gibi bakıyolar. neden çıkmadın v.s. ben tabiki çok güzel cevaplar veriyorum ama beni rahatsız eden onların bakış açısı.. neden bu kadar basitler. çoğu bekareti önemsemiyo bile. bu çok üzüyo beni. biz bu yaşa kadar koruyoruz bunu o zaman kıymet bilecek biri olsun istiyorum. ama malesef yok çevremde. üstelik çevremden de oldu bir kaç tane gidip her şeyi yapmış bayanlarla düşünmeden evlenebiliyolar. sonuç mu ben 29 yaşında elime erkek eli değmemiş son derece mantklı ve akıllı bi kız iken bekar kalıyorum. ama üzgün değilim. çünkü burdaki yazılanları okudukça şükrediyorum. rabbim hayırlı olanla nasip etsin duam bu yönde. ama erkeklerin kıymet bilmezliği beni çok rahatsız ediyo...

2. 27 Ekim 2008
  3. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    yanlış yerden bakıyorsun.. bence..
    29 yaşına kadar kimseyle ilişki duygusal manada veya cinsel manada yaşamamış olmayı.. bir erkeğin sana çok daha fazla kıymet vermesi için unsur olarak görüyorsun..
    oysa evlilik bunları kapsamıyor.. yani bir erkek bir kadına,kıza neyse inanıp güvendikten sonra.. sana göre pek de namuslu olmayan en azından seninle kıyaslandığında namuslu olmayan kızlarla evlenebiliyor..
    bu inanmak ve güvenmekle ilgili..
    29 yaşındasın belli ki aklı başında mantıklı birisin,mesleğin var.. evlenmediysen muhtemelen seni isteyenleri istememişsindir.. kendine uygun görmemişsindir..
    evliliğin iki yolu var?
    görücü usulü veya bir ilişki yaşayarak tanıyarak evlenmek.. ikinci yolu yanlış buluyorsun..tek çaren ilk yoldan evlenmek.. o da kısmet işi!

4. 27 Ekim 2008
  5. edaxxx

edaxxx Guest

sanırım yanlış anlattım. bana daha fazla kıymet vermesi için unsur olarak görmüyorum demek istediğim erkekler bunun kıymetini bilmiyo oysa zor bulunan bişey hatta tam tersi artık nerdeyse aşağılıyorlar böyle insanları. benim söylemek istediğim elbete herkese saygım var duygusal anlamda birliktelikler yaşanabilir. hatta ben görücü usulü dışında tanıyarak evlenebilmeyi çok isterim. ama kimseyle çıkmamak vs hata değil bence. bunu böyle görmeleri beni üzüyo. demek istediğim buydu yorumun için teşekkür ederim..

6. 27 Ekim 2008
  7. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    derinssim dönmüşşşş...
    aynnen katılıyorum...ama eklemek istediklerim var...
    nedense artık erkeklerde de bekarete önem vermem ben demek moda...
    evlenmeye kallkaraken araralar ama...
    aramasalar bile bir gün mutlaka bununla canını sıkarlar...çok abzürt şeyler yapanları da gördüm....bekaret aramam dedi evlendi kız ağlaya ağlaya geldi...hangi erkekle gözgöze gelsem kan kusturuyor diye...onunla "da" mı birlikte oldun diye...
    çünkü istesek de istemesek de o adamın zihnine ailesinden yerleşmiş bekaret kavramı...istese de önemsemiyorum dese de zihninin bir yerinde var...ve bir süre sonra kendini kemirmeye başlıyor...gereksiz yere takıntı yapıyor...yazık değil mi o kadına...ondan önce biriyle birlikte olmuş olması herkesle olmasını mı gerektirir yani...
    bekaretimi korudum...ama kocam için değil...bu yüzden de onunla bakire evlenmiş olmamın kıymetimi arttırmasını beklemiyorum...benim eşim için önemliydi ama...hep netti...istemem derdi...ben de bir erkek kardeşe sahibim istemem...çünkü ben de o geleneksel zihniyetin evladıyım...ha beni ilgilendirir mi hayır...ama fikrim budur...
    siz de bu düşünceden bir an önce kurtulun...bekaretinizi hediye olarak görmekten vazgeçin...çünkü bukadar akıllı bir genç hanımın bekaretini eşi için koruduğuna inanmıyorum ben...o sizin seçiminiz...siz böyle yaşamak istediniz böyle yaşadınız...
    eğer duymak istediğiniz bakire olmam eşim için önemli olacak mı sorusunun cevabı ise...evet olacak...eşiniz önemli değil diyen bir adam da olsa olacak...siz bunu bir şekilde bileceksiniz zaten...

8. 27 Ekim 2008
  9. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    29 yaşına kadar ilişki yaşamamış birini mi aşağılıyorlar..
    buna modern dünyada şöyle bakılabilir belki.. bu kız 29 yıl boyunca kimseyle anlaşamamış,kimseyle iletişime geçememiş.. ya da kimse onunla birlikte olmak istememiş.. ama bunu böyle görecek erkek sayısı sınırlı aslında büyük çoğunluğu diğer türlü erkekler kapsıyor..
    kendimden örnek vermek isterim erkek arkadaşımdan önce bir başka ilişkim vardı..ve bunu onunla paylaştım.. rahatsız oldu elbette olmasaydı daha iyi olurdu dedi.. o öyle düşünüyor.. aşk ilişkisi değildi ondan önce yaşadığım öylesine biraz da heyecanın verdiği bir şeydi..kızar bana madem sevmedin neden ilişki yaşadın diye.. demem o ki erkekler sizin gibi kontrollü davranan kızlardan hoşlanırlar.. evlenmek için de böyle kızları tercih ederler genelde.. büyük bir kısmı.. ee zaten szi de bu mantıktasınız.. sanırım sizin hoşlandığınız tipler sizi mantığınızda değil ya da benim dediğim gibi kendini saklamanızı diğer bayanlara göre 1-0 önce başlamak olarak görüyor..buna göre muamele görmek istiyorsunuz..

29 yaş evlilik için geç değil hele ki hayatınız kazanmak için kendisine yatırım yapmış genç bir bayan için gayet normal bence.. ben derim ki en azından flört ederek tanıyın müstakbel eşinizi,zira görücü usulünde de karşınıza birini getirirler elektrik alıp almadığınza bakar.. almadıysanız yine birliktelik kurmazsınız.. bunun flört etmekten bence bir farkı yok..

erkeklere gelince onlar iki yüzlü.. bakire olmasanız ne ahlaksız kızsın onunla bununla yattın derler.. olsanız buan önem verseniz ne asosyal insanın seni kimse istemedi mi derler.. siz kendini onlara göre ayarlamayın.. çizginizden ödün vermeyin.. denginizi bulmanız bence güç olmayacaktır,çok detaycı değilseniz..​

10. 27 Ekim 2008
  11. waterlily

waterlily evli,mutlu,çocuklu Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    seni çok iyi anlıyorum arkadaşım
    çünkü bende senin gibiyim
    görüştüğüm erkek olmadı mı oldu ama resmi bir çerçervede oldu sevgili aşamasına gelmedi
    tanıyıncaya kadar herhangi bir arkadaş gibi görüştüm
    bu yaşa kadar sadece birisiyle çıktım sevgili yerine koydum...
    seninde dediğin gibi artık öyle bir devirdeyiz ki
    eskiden birisiyle bir kız konuşsun gezsin tozsun laf edilir horlanırdı
    şimdi ise kimseyle çıkmadım diyorsan insanlar bir tuhaf bakıyor
    sende kusur arıyor...Allaha şükür kusurum yok yüzüme bakılmazda değilimşakkıdı
    ve insanların ne düşündüğü beni çok da enterese etmiyor aslında birilerinin gözünde değerim olacak diye hiç kendimi kasmadım kasmamda :1closedeyes:
    benim ailemden gördüğüm bir terbiye,görgü var öyle yetiştim çokta memnunum sengözlerimebaksanab

12. 27 Ekim 2008
  13. DearesT

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yüzüne bakılmaz değil misin...
    arkadaşııımmmm....
    sen o çirkin suratın yüzünden evde kaldın kıvırma taam mııı....
    sen de kusur aramaya gerenk yok kanımca...baktın mı görüyosun....

14. 27 Ekim 2008
  15. edaxxx

edaxxx Guest

teşekkür ederim vakit ayırıp bu kadar satır yazdığınız için.. elbetteki kendim için inancım için bu yolu seçtim. ve böyle olmaktan mutluyum. amacım sadece bi erkek için olsaydı zaten böyle olmaz kandırmamnın yolunu arardım. bu tamamen benim seçimim. ve bunu hediye olarak görmüyorum. ama kıymetli bişi. daha önce kimseyle birliktelik yaşamadım diye kimse beni beceriksz olarak görmemeli. beni rahatsız eden modern adı altında toplumun değer yargılarının değişmesi. özellikle büyük şehirde ayaşayan insanlarla konuşurken çok yadırganıyo bu durum. iste anlatmak istediiğim bu... bu kadar yozlaşmak kendimize. bu kadar değişmek.. ve değiştirmek istemek.

16. 27 Ekim 2008
  17. waterlily

waterlily evli,mutlu,çocuklu Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    birileri kendi adıyla beni karıştırdı sanırımşakkıdı
    çirkin bety aanıım azıını topla yolmıyım seni:1closedeyes:

18. 27 Ekim 2008
  19. DearesT

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    işte ben o değişimin şu an için sadece lafta olduğuna inanıyorum...
    birdahaki nesil için gerçek olabilir ama şuan hayır...
    sadece lafta şuan o değişim...sen doğru bildiğine devam et bence...