erkekler neden konuşmaz?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve EU1 tarafından 17 Şubat 2008 başlatılmıştır.

17 Şubat 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Kızlar, erkek arkadaşınız/eşinizle farzedin ki telefonda konusuyorsunuz ve onun agzından cımbızla laf alıyorsunuz..Siz de bu durum hiç oluyor mu? Ben ve erkek ark. ayrı sehirlerde yasıyoruz..Ve bizde bu durum oluyor bazenn..Bu konu açıldığında da ilişkimize dair ne konuşuyorz ki?? Bence bizim konuşmalarımız boş diyor bazen.. Bence sorunlarımız var onlarla ilgili konusalım diyor...
    ya da gelecğimizle ilgili evliliğimizle ilhgili konusalım diyor...Tamam çok hoş ama bunların doğal bir şekilde gelişmesi gerekmiyor mu?? Yani burda saglıklı bir iletişimi olan bayanların hepsi telefonda eşleriyle /erk arkadaslarıyla sorunları üzerinde ya da gelecekleri hakkında mı konusuyor sürekli anlamadımkafamçokkarıştı gercekten kafa karıstırıcı bi süreçç...ben de bundan sonra bari düşünüpp kafamda plan yapıp ondan sonra onu arayayımm:uhm:

2. 17 Şubat 2008
  3. askimveben

askimveben Kaanima kardes geliyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimkisi biraz gevese galiba kafamçokkarıştı
    ama konustumuz mevzu cogunlukla ya isiyle veya arabayla ilgili
    bu siralarda konumus bebisimiz :KK46:
    ama erkekler fazla konusmazlar saten onlarin ceneleri genelde kendi aralarinda olunca düsüyor

4. 17 Şubat 2008
  5. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    uzakta olanların telefonda sadece ciddi konuları konuşması yeterli değil.Görüşemedikleri için sanki karşılık oturuyorlarmış gibi o gün yaşadıkları acı ,tatlı,komik her seyi paylaşmalarından yanayım.Öbür türlü arada bi paylaşım olmaz ki:sm_confused: Erkekler bizim kadar çok konuşmmayı sevmiyor.Anı şeyi 2. defa anlattığımızda bile sıkılabiliyorlar.Onları da öyle kabul edecegız artık.Eee,napalım artıklaelaelaelaelae erkeler!!Bizi dinlemeye devam:sm_cool:

6. 17 Şubat 2008
  7. kedicik81

kedicik81 işte yanlızlık ben buyum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ben eşimle sevgiliyken sabahlara kadar tel.de sohbet ederdık yada msjlasırdık evlenıncede yıne sohbet ederız ama eskısı kadar degıl tabıkı ama bu konuda sanslıyım sanırım

8. 17 Şubat 2008
  9. çokoprens

çokoprens iki prens annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bizde evlenmeden önce uzun süreli tlf görüşmeleri yapardıkk
    o dönemlerde nerde böyle gsm kampanyalarııı
    10 dakkası bir kontor falan yoktu
    biz telekomu zengin etmiştik ankesörlüler koanğımız olmuştu
    evlendik durum değişti tabii şimdi eskisi gibi sohbet edemiyoruz
    24 saat birarada olmanın azizliği herhaldee
    ama canım siz daha evli değilsiniz
    ve uzak şehirlerdesiniz sizin konuşacağınız çok şey olmalı
    ve arkadaşının senle konuşmaya daha istekli olması gerektiği kanısındayım
    şimdi konuşmuyorsa evlenirsenizz kukumav kuşu gibi oturur herhal

10. 17 Şubat 2008
  11. EU1

EU1 Guest

yani benim anlamadıgım sey suu: güzel güzel konuşuyoruz (ordan burdan) sonra diyor ki: "Biz kendimize yararlı olan neyi konuştuk şimdi"?? Yani sen bunun için ne yaptın diyor?? Ben de sonuçta benimle olacak bir şey değil, ikimizin de konuşması gerekiyor..Bu yüzden de ona şunu dedim: Bundan sonra guncel konuşmalarımızdan ziyade bu konuya da agırlık verelim, bir konu dusunelim(ne üzerinde sorunumuz varsa) ondan bahsedelimm..Boylece ne sadece sen ne de sadece ben olurum..İkimiz ortak birseyler yaparız..Biraz yapay oldu ama bilmiyorum kızlar, ondan sonra da bana ne konustuk ki yararllı bir sey diyor ya da sen sorumluluklarından kaçıyorsun diyor..

12. 17 Şubat 2008
  13. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    bence erkek arkadaşının kafasında soru işaretleri var ve o konuları aranızda konuşup çözmedikçe-belki doğru belki yanlış- diğer konuları konuşmanın, paylaşmanın anlamsız olduğunu düşünüyor. Ben de yakın bir zamanda aynı sorunu yaşadım. Benim erkek arkadaşım da senin pozisyonundaydı o zaman. Ama ben kafamdaki soru işaretlerinden devam edemez hale gelmiştim. O da beni anladı, konuşmaya başladık evet tabi biraz can sıkıcı oldu birkaç hafta sadece sorunları konuşmak ama sonunda çözdük, rahatladık ikimiz de ve şimdi daha güzel devam ediyor.

14. 17 Şubat 2008
  15. EU1

EU1 Guest

evet yorgun savascı haklısın sanırım..o da bunu surekli bana solemioo ama rahatsız olduğu apaçık belli... Peki sizce nasıl yaklasayım bu duruma??

16. 17 Şubat 2008
  17. Selen_Ay

Selen_Ay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.871
    Ödül Puanları:
    163
    canım dua etki sen yine şanslıymışsın : ) o kadarcık bile konuşuyorsunuz yat kalk dua et bence, hani tamam bazı kişilere göre az konuşuyorsunuz ama yine gelecekten filan bahsediyormuşsunuz en azından. ilk yaşadığım ve en uzun ilişkimde açamazdım bile ben öyle gelecek meseleleri filan ne telefonda ne yan yanayken ne gerek varmışta, o gün gelince nasıl olursa olurmuşta. O konuda ki şanssızlığım hala da süregeliyor sanırım yeni ilişkimde bile konuşamıyorum geleceğe dair, sadece o anlık şeylerden bahsedebiliyorum ya da bahsedebiliyor o kadar.

Ayrıca nasıl yaklaşacağını sormuşsun bence çok konuşan bir değilse o kadar da sık boğaz etme sonra hepten susar filan ki dediğim gibi o kadar da konuşmayan birisi değilmiş yani

18. 17 Şubat 2008
  19. EU1

EU1 Guest

ya evet işte o da diyr kii seninle bi gelecek paylasacaksam eger gelecekte sorunlarımız kalmamalı bence diyor simdiden halledelim konusalım diyorr aslında haklı tabii ona hak veriyorum..