Erkekler neden terk eder?

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve ema1 tarafından 26 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

  26 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : ema1
 1. ema1

  ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

  Katılım:
  10 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  19.460
  Beğenildi:
  7.408
  Ödül Puanları:
  238
  Erkeklerin ayrılma bahaneleri hiç bitmez… Uzun süreli bir ilişkiye hazır olmayan erkeklerin ayrılma sebepleri nelerdir? Erkek arkadaşınız sizden neden ayrıldı? Sizi neden terk etti?
  Hatalı olan kimdi? İşte, erkeklerin ayrılma nedenleri pudra.com’da…

  Erkekler en çok hangi nedenlerle, bazen de ‘bahaneler’le ayrılmak istiyorlar, bakalım… Hazırlıklı olmakta ve mümkünse önlem almakta fayda var…

  Sevgi eksikliği
  Belki de en geçerli ayrılma sebebi diyebiliriz bunun için. Sevgisinin azaldığını ya da tamamen bittiğini hisseden bir erkek, her şey yolundaymış gibi davranıp ilişkiye devam etmek yerine dürüst davranarak bitirme kararı alabilir. Erkekler, sevdiği kadının kendine karşı sevgisinin azaldığını hissettiğinde de ilişkiye son vermek isteyebilir.

  Başka birini sevme
  İşte bu durumda, erkek ya ilişkisini sürdürüp “aldatan erkek” durumuna düşecek ya da dürüst davranıp gönlünü başka birine kaptırdığını söyleyecek. Seven bir kadın için her iki ikisi de zor. Ama yine de dürüstlük her zaman galip gelmeli. Ayrılık acısı zamanla geçer ama aldatılmanın acısı bir ömür boyu bizimle kalabilir.

  Uzun süreli ilişki kuramama
  Çoğu erkek, bir ilişki yaşarken içten içe endişelenmeye başlar. Evlilik korkusu sarar dört bir yanını… İlişkinin boyutu değişmeden, nişanlanmaktan ve evlilikten bahsedilmeye başlamadan ayrılığı tercih ederler… Fazla maceraperest erkekler ise uzun süreli ilişkinin rutin yanlarından sıkıldıkları bahanesiyle ilişkiyi bitirmek isterler. Demek ki, bağlanma sorunu olan erkeklere, maceraperest erkeklere dikkat etmek gerekiyor.

  Cinsel tatminsizlik
  Cinsellikten kaçan, zevk almayan, bir görevmiş gibi sevişmeyi tercih eden kadınlar, partnerlerine de mutluluk veremezler. Seks, bir ilişkiyi heyecanlı ve vazgeçilmez yapan en önemli konudur. Erkekler, mutsuz giden bir seks hayatı varsa ilişkiyi bitirmek, ayrılmak isterler.

  Çapkınlık isteği
  Buna aslında başka kadınları arzulama durumu da diyebiliriz. Bazı erkekler hayatlarını tek bir kadınla birlikte geçirme fikrini asla kabullenemiyorlar. Bu nedenle biten evlilikler azımsanacak ölçüde değil. Genellikle fazla flörtü olmamış, genç yaşta evlenen erkekler belli bir süre sonra farklı arayışlar içine girip eşiyle arasında huzursuzluk yaratabiliyor. İşte bu durumda ayrılık da kaçınılmaz oluyor.

  Fazla kontrolcü kadınlar
  Erkekler “Neredeydin?”, “Nereye gidiyorsun?”, “Ne zaman geleceksin?” sorularından, telefonla kontrol edilmekten hiç hoşlanmaz. Kadınların özel eşyalarını karıştırması, sürekli ne yapacağını söylemesi, yaptığı işi eleştirmesi erkekleri bunaltır. Erkekler, kadınları tarafından sahiplenilmeyi severler; ancak aşırı sahiplenme durumu sıkıcı ve ayrılma nedeni olabilir.

  Kadın aldatırsa…
  Erkekler, genelde ihanet eden bir kadını affetmek yerine ayrılmayı seçer. Kadınlar bazen aldatılmaya katlansa da, erkekler aldatan kadını tekrar hayatlarına almazlar. Erkekler bazen de kendi ihanetlerini itiraf ederek ayrılma talebinde bulunurlar.

  Evlilik baskısı
  İlişkinin evliliğe doğru yol aldığını sezen erkekler, hayatlarının kabusu olarak algıladıkları bu durumu yaşamamak için ayrılma yolunu seçerler. Henüz evliliğe hazır olmadıkları ve evlilik isteyen sevgilisini oyalamak istemediklerini söylerler. Evliliğe hazır olmadığını fark ettiğiniz bir erkeğe “artık evlenelim” şeklinde baskı yapmaktansa, yavaş yavaş hazırlamak daha akıllıca olacaktır.

  Anlaşmazlık çoksa
  Sevgi bazen “her şey” anlamına gelmiyor. Sevginin yanında ortak zevklere sahip olmak, iyi arkadaş olabilmek ve anlaşmak da önemli ilişkilerde. Zevkler uyuşmuyorsa, ilişkide anlaşmazlıklar kavgaya dönüşüyorsa sevgi de kayboluyor zamanla.

  Gelecek kaygısı
  Bazı erkekler iyi bir iş, yeterince para sahibi olmayı ilişkilerinin sağlıklı olması için ön koşul gibi görürler. Bu sayede kendi geleceklerini güvende hissederler. Bu gelecek kaygısı, kendi kendine bir baskıya dönüştüğünde, sevgilisine yetemeyeceğini hisseden erkek, ayrılma kararını verebilir.

  Özgürlüğüne düşkünse
  Bağımsızlığına düşkün erkekler, erkek arkadaşlarıyla iyi vakit geçirir, kendi başına planlar yapmayı sever ve her yaptığı plana sevgilisini de dahil etmek istemez. Bu erkekler, bağımsızlıklarını kaybedecekleri endişesini yaşamaya başlayınca ilişkiyi bitirmek isterler.

  Erkek arkadaşların fikirleri
  Erkek arkadaşlarının fikirlerine önem veren erkekler, arkadaşları sevgilisiyle anlaşamıyorsa veya beğenmediyse, ilişki yerine arkadaşlarını tercih edebilir. O zaman erkek arkadaşlarına aşırı düşkün erkeklere de dikkat diyelim…

  Kadının hataları
  Bazen çok önemsiz gibi görünen hatalar, biriktiğinde dağ gibi bir soruna dönüşebilir. Bunu değerlendiren erkek, uzun süre birlikte olmanın imkansız olduğunu anladığında ilişkiyi bitirmek ister. Mesela kadının çok dağınık olması, temizlik anlayışının erkekten farklı olması, sürekli erkeğin arkadaşlarını ya da ailesini eleştirmesi, erkek açısından geçerli ayrılık sebebi olur.
   
 2. 26 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : ema1
 3. challenger

  challenger anladım ki herşey sensin. Üye

  Katılım:
  7 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  6.776
  Beğenildi:
  402
  Ödül Puanları:
  188
  Kadının hataları ve doyumsusluktan dolayı bence terk ederler.
   
 4. 12 Nisan 2011
  Konu Sahibi : ema1
 5. tuce

  tuce Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Kasım 2010
  Mesajlar:
  102
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  kesinlikle doyumsuzluktannnnnnnnnn
   
 6. 12 Nisan 2011
  Konu Sahibi : ema1
 7. sedaydin

  sedaydin Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Mart 2011
  Mesajlar:
  249
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  41
  bana kalırsada doyumsuzluktan. coğu kişi eleştiricek bunu biliyorum ama erkeklerin büyük çoğunluğunda hepsi demiyorum ama çoğunluk olarak bırlıktelık oncesı pekbişe yaşamamışsa yani doymamamışsa hayatndaki insanı elde ettiğini anladığı an gözü dışarıya kayıyo yetmıyosunz. tabi bu evlenmeden önce yada bırlıktelıkten once çok kişiyle birlkte olmş erkeklerdede geçerli ama onlardada azımsanacak kadar..
   
 8. 12 Nisan 2011
  Konu Sahibi : ema1
 9. VivaLaJuicy

  VivaLaJuicy :) Üye

  Katılım:
  20 Şubat 2010
  Mesajlar:
  32.347
  Beğenildi:
  2.266
  Ödül Puanları:
  238
  Sadece ve sadece sevgisinin azlığından.
  Seven adam bırakmaz sevdiği kadını.
   
 10. 12 Nisan 2011
  Konu Sahibi : ema1
 11. Nessy

  Nessy Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.664
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  106
  Terketmek bir tarafa dursun, kişiliksizlikten adam gibi bir ilişki kuramazlar bile.
   
 12. 13 Nisan 2011
  Konu Sahibi : ema1
 13. BAYER

  BAYER Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Nisan 2011
  Mesajlar:
  2
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  Tamamen doyumsuzluk başka bir şey değil.aylarca yıllarca bir kadının peşinden koşarlar,kadını elde edincede bıkıp başka kadınlara giderler...ama gerçekten bir erkek kadını yürekten sever bağlanırsa aldatmıyor buda çok zor bir ihtimal tabiki...:KK37:
   
 14. 13 Nisan 2011
  Konu Sahibi : ema1
 15. Pamko

  Pamko Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Mart 2011
  Mesajlar:
  1.258
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  61
  bi insanı insan yapan nedir;onuru,namusu,gururu,şerefi,mantığı...daha bir sürü...bunlar eksikse ve düşünme yeteneğini kullanamıyorsa aldatır:)) kendinede zarar..karakteri ve kişiliği oturmuş bi insan kendini bildiğinden zaten gözü dışarda olmaz ne istediğini bilir yani..
   
 16. 13 Nisan 2011
  Konu Sahibi : ema1
 17. Pamko

  Pamko Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Mart 2011
  Mesajlar:
  1.258
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  61
  ya temin başka yeri okudum ondan ynlış yere yazdım dalgınlıkla:)) neyse şöle bağlayayım bari; gözü dışardadır ondan terk eder..ne stediğini bilmez..olmuştur umarım:))
   
 18. 13 Nisan 2011
  Konu Sahibi : ema1
 19. hindirella

  hindirella 1 hzrnda yaş 20 kilo 58 Üye

  Katılım:
  17 Ocak 2011
  Mesajlar:
  476
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  41
  maymun iştahları yüzünden:KK47:
  istisnalar hariç tabi.. kocasına,sevgilisine en ufak tartışmada saygısızca çemkiren hanımefendileri(!) konu dışında bırakıyorum..