Erkekler ve Anneleri

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve BilgeGokcen tarafından 10 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

10 Temmuz 2007
    Konu Sahibi : BilgeGokcen
  1. BilgeGokcen

BilgeGokcen Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Geçen günlerde bir arkadaşla telefonda kendi halimizde dertleşiyorduk. Benden yaşça küçük ama hayattan iyi hacimli silleler yemiş, üzerinde fazla yük taşıyan kadınlardan biridir benim arkadaşım.

Güçlüdür, sabırlıdır... Ben onu hep öyle tanıdım, hep azmetti, hep sabretti.

Bazen dayanamadığı olaylar oldu tabi, yine bunlardan biriydi muhabbetimizin ana konusu. Hatta diyebilirim ki aynı kökenden gelen olaylar dizisinin birikimleriydi bana yansıttıkları.

Konu mu... Başlıkta okuduğunuz gibi erkekler ve anneleri...

Çok severek evlendiler. Türlü güçlükleri yendiler. İş aradılar buldular, başlarını sokacak bir ev aldılar. Borç ödediler, çabaladılar.

Ama bir türlü aradaki anne olayını çözemediler. Evlilik hayatlarındaki ilk kavgayı da bu yüzden ettiler. Benim bildiğim son kavgayı da...

"Anlayamıyorum" diyor arkadaşım, "beni bu kadar sevdiğini söylerken, benim yanımda bana hak verirken, sen haklısın karıcım derken annesinin yanında nasıl dilini yutmuşa dönüyor anlam veremiyorum, deli oluyorum" diye dertleniyor. Kayınvalidesinin hayatındaki her şeye karışmasından, herşey hakkında fikir yürütmesinden şikayet ediyor. Kocasının da bir gün karısına hak verirken annesinden geldikten sonra yön değiştirmesine kızıyor...

Teskin etmeye çalışıyorum arkadaşımı ama sözler bir yere kadar diyor olaylar. "Hiç değişmez mi bu erkekler" diye soruyor bana arkadaşım.

"Ve bu anne kısır döngüsü nereye kadar?"

Of of diyorum... Bilemiyorum...

Not: Arkadaşımın izniyle bilgisi dahilinde bunları yazdım.

2. 11 Temmuz 2007
  3. BAHARYAGMURU

BAHARYAGMURU Guest

11 yillik evliligimde kaynanamdan iyi seylerde gördüm kötü seylerde.esime kizarken her firsatta olaya benide dahil eder. esim bircok seye sahit oldu ama demekki umursamamis annesinin laflarini .bir gün esimle konusurken senin annende bana neler etti dedim ve esimin cevabi- annem sana ne yapti -oldu ve ben o an yasadiklarimi film karesi gibi gözümün önünde canlandirdim .kendi annem esime hep iyi davrandi hep biz iyi olalim diye.bir gün annem esime cok sinirlendi ve kizdi.vay efendim bana o lafi diyemezsin,sen kimsin gibi laflar etti esim.tabi ben arada kaldim.o gün bu gündür esim anneme soguk. ya ben yillardir kaynanam bana neler söyledi ama hep saygidir,annesidir dedim ama ben kötü oldum.esim ve benim basimizdan bir olay gecti kaynanami ve kaynatami karsimizda bulduk ,hakli olmamiza ragmen.bende esime kizdim nasil bir ailen varmis diye cünkü cok gücüme gitmisti.bu olay yüzünden onlara cok kirildim ve komsu olmamiza ragmen bir ay evlerine gitmedim,yardimina gitmedim,soguk davrandim esimde aynen.annesi farkinda suclu oldugunun ama gec kaldi.kendi kaybetti ama en cok esime kiziyorum niye beni savunmuyor diye.ayrica esim evin tek cocugu varin siz yorumlayin ben ne yapayim

4. 11 Temmuz 2007
  5. aslihanxx

aslihanxx Canım oğlum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sana katılıyorum anlattıklarını eminim bir çok kişi yaşıyor bende dahil haksızlık bu ama galiba çözümü yoksenağlama

6. 11 Temmuz 2007
  7. tatlicadiarzu

tatlicadiarzu O Bir Dadas Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Demek ki en iyi kaynana ölü kaynanatatlicadiarzu
    ben benimkinin annesini öldürsem mi evlenmeden evvel yarın öbürgün gelip böyle dertlenmiyim burada ne diyonuzfisfisfis

8. 11 Temmuz 2007
  9. BilgeGokcen

BilgeGokcen Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    O zaten kahrından ölür senin gibi caduyla uğraşınca tatlicadiarzu bence hiç zahmet etmene gerek yok naniknanik

10. 11 Temmuz 2007
  11. Kxoxmxuxr Prenses

Kxoxmxuxr Prenses Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben yardım ederim sana dadlum tatlicadiarzu
    Ama bi şartla sonra benimkine geççes yerimseniben

12. 11 Temmuz 2007
  13. tatlicadiarzu

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bak bu aklıma gelmemişti haklısın sanırım:Roflol::Roflol:
    hem ne olmuş bana şeker gibi kızım laelaelaelaelae

14. 11 Temmuz 2007
  15. tatlicadiarzu

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tamam anlaştık kardeşçiğezim ama önce yazı rengini değiş okunmuyo:mymeka:
    senin ki napıyo prensesim kötümü fisfisfis
    Kendimi seri katil gibi hisettimlülülülülülü

16. 11 Temmuz 2007
  17. Kxoxmxuxr Prenses

Kxoxmxuxr Prenses Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Değüştüdüm canum a.s
    Kötü değil şimdilik evlenince göstercek iç yüzünü bakışlarından belli jeyyar
    Önlemimi alıyım şimdikten sonra nolur nolmas dimi ama sengözlerimebaksanab

18. 11 Temmuz 2007
  19. tatlicadiarzu

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam hallederiz sıkma sen canınıtatlicadiarzu