Erkekler ve işleri ...Yardım edin lütfen

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve azra33 tarafından 3 Nisan 2009 başlatılmıştır.

3 Nisan 2009
    Konu Sahibi : azra33
  1. azra33

azra33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sevgilimle aramda dokuz yaş var 17 yaşındayım ben.. herşeyime karışıyor, kendi doğrularını kabul ettirmeye çalışıyor. bazı eksikliklerimin olduğunun kanısındayım ama kendi doğrularımdan yanlışda olsalar vazgeçmek zor geliyor kendi doğrularımı savuncada yaşımın küçük olduğunu öne sürüyor bide ben lisedeyim o ise çalışıyor hemde yoğun bir şekilde sinirleniyorum işini bahane edip görüşemediğimiz zamanlar da beni çok seviyor biliyorum hatta baya da ciddiyiz ama napmalıyım kızlar yardım edin lütfen

2. 3 Nisan 2009
  3. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    17 yaşında, lisans mezunu bir mimar:)

bu yaşta ciddi bir birliktelik ne kadar doğru? kaç yıl önce başladınız?
    acele etmemenden yanayım. çünkü şimdiki azra ile 5 yıl sonraki azra arasında çok büyük farklar olacak.
    5 yıl sonrasında, bugün yaptığın seçimlerden pişmanlık duyabilirsin. istisnalar mutlaka vardır, ama temkinli olmanda fayda var...
    ilişkiniz, geleceği olan bir ilişki de olabilir. yeter ki şimdiden evleneceğin kişinin o olduğunu düşünme, zamana bırak. daha iyi tanıyın birbirinizi. yaşının küçüklüğünden yeni bir ilişki olduğunu düşünüyorum. işleri de yoğunmuş, fazla görüşemiyorsanız daha geç keşfedeceksiniz kişiliklerinizi...

konuya döneyim;
    fikirlerini sana zorla kabul ettirmeye çalışması doğru değil tabii ki de.
    aklın yolu birdir, konuşarak orta yolda buluşmak en doğrusu. yanlışlarının farkındaysan değiştirmeye çalış, emin ol kaybedeceğin birşey olmaz. orta yolu bulmaya çalışın. buna rağmen o, hep kendi bildiğini doğru kabul ederse, fikirlerine saygı duymazsa; bir ömür böyle geçmez. haberin olsun...

4. 3 Nisan 2009
  5. dürüst değilseniz böyle şeylere maruz kalmaya mahkumsunuz:nazar:

6. 3 Nisan 2009
  7. purplem

purplem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle sana çu söylemeliyim 17 yaşındaki bir insanla 26 yaçındaki birinin sevgili durumunu çok doğru bulmuyorum. sende 30 yaşlarında olsan bu fazla problem olmaz çünkü bence bu ilişkide sen ona göre çocuk kalabilirsin.
    senin fikirlerini kabul etmemesi aranızdaki yaş farkından kaynaklanıyor bence.çünkü dünyaya aynı pencereden bakamıyorsunuz.bu da çok normal

8. 3 Nisan 2009
  9. Sahra_Deniz

Sahra_Deniz lay lay lay :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım yaşın henüz küçük..1 sene sonra bile fikirlerin şimdikinden çok farklı olacak.
    öncelikle ilişkin hakkında yorum yapmak bana düşmez ama aranızda 9 yaş olduğu için dikkatli olmanı önerebilirim.ikinizin de beklentileri farklı olabilir çünkü.
    iş konusuna gelince işlerini bahane etmiyodur gerçekten işleri vardır canım...
    sürekli sana ilgi gösteremez.
    sen sevildiğini biliyosan bu gibi şeyleri büyütme bence.

10. 3 Nisan 2009
  11. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    bu işlere biraz hızlı ve erken giriş yapmışşın canım..
    derslerine yoğunlaşıp sende onun gibi bir mimar vs...
    olduktan sonra kocalar beşer onar gelir..
    bu önerimi dikkate al lütfenyerimseniben

12. 3 Nisan 2009
  13. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    bende diğer arkadaşların yazdığı gibi 17 yaşındayken 9 yaş farkı olumlu bulmuyorum.
    çünkü sen daha lise öğrencisisin, yarı çocuk sayılırsın.
    arkadaşın ise 26 yaşında işe atılmış biri.
    senin davranışların ona yanlış gelir tabi çünkü o olgunlaşmış bir bakıma..
    hareketlerini çocuksu buluyır olabilir, bunları değiştirmen için baskı yapar.
    ama sen yaşını yaşamalısın, gerektiği zaman kendi yanlışlarını kendin farkedip gene kendin düzeltmelisin.
    bir de daha lise öğrencisiyken ne kadar ciddi bir ilişkide olabilirsiniz?
    yani ciddiden kastım evlilik açısından.
    sen okulunu bitirip evlenmeyi mi düşünüyorsun?
    bence kendini derslerine vermelisin..

14. 3 Nisan 2009
  15. EU1

EU1 Guest

ya saçmalamayın ayy bu kızlara ne olmuş ben anlamıyorum daha büyümeden ciddiyiz falan diyolar ay ben lisdeyen evlilik aklımın ucundan geçmezdi sen ilerde yaşıyacaklarını şimdi yaşıyorsun canımcım ben lisede belki flört ettim ama böle dğrularını kanıtlayan kıskançlık yapan bir değildi çocuksu şeylerdi hatat lisede oyun oynardık hayattan çabuk bıkarsın bitanem yaşıtlarınla takıl sen 9 yaş nedemek ayol benim sözlüm bile 21 yaşında

16. 3 Nisan 2009
  17. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    yaşın küçük.. yaş farkın çok..
    okuluna odaklanmalısın:kahve:

18. 3 Nisan 2009
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Sevgilin enteresan bir adamCADIARZU....kusura bakmada madem yasin cok kücük hicbirsey bilmiyon ..herseyine karisiyor...ne diye beraberki seninle...:nazar:

Gitsin kendine yasina basina uygun akli basinda calisan olgun bir kadin bulsun....kaydirigubbakcemile

Tövbe simdi birsey yazacaktim ama neyse:nazar: