Erkekleri bir şeyden nasıl vazgeçiririz ?

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve F e y z A tarafından 13 Şubat 2009 başlatılmıştır.

13 Şubat 2009
    Konu Sahibi : F e y z A
  1. F e y z A

F e y z A Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

selam kızlar,
    hepimizin sevdiğimiz erkekte tasvip etmediğimiz, yanlış bulduğumuz birtakım özellikler vardır herhalde. benim derdim iki konu hakkında.

sevdiğim kişi sigara içiyor. askerden yeni geldi, askerdeyken bana "burda bırakmam mümkün" değil dedi, onu anlayışla karşıladım. askerden geldi ve ben sigarayı bırakmasını çoook istiyorum. bu konuyu açmaya çalışınca da bana "bak bu konuda her söylediğin ters tepki yapıyo bana" diyo. konuşturmuyo ... ne yapacağımı bilmiyorum.

ikinci konu da dışarda arkadaşlarıyla okey oynamaya gitmesi.. bana kötü bir ortam değil falan dedi ama yine de gitmesini istemiyorum. okey oynamaya bi yere gitmesi bana hiç hoş gemiyo ama ona bu şekilde söyleyemiyorum. onu bundan nasıl vazgeçirebilirimmm ?

bi önerisi olan var mı kızlar ??? :1no2:

2. 13 Şubat 2009
  3. KIZILCIKLI

KIZILCIKLI Kıskandığım Denizlerdesin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım..
    1. sorunun için.. : sigarayla ilgili videolar izlet.. zararlarını anlat... ben birden bırak de demıyorum de mesela gunde 1paket ıcıyorda bunu 2gunde 1paket içmesi yonunde degerlendır zaten hemen ole pat die bırakılmaz bilirsin az çok.. (içmesende duyumlar acısından) .. 1 tane sigara hayattan 11 dk aldıgını solee bu gercek sonucta...

2.sorunun içinse canım her aksam çıkıyosa en azından bunu azaltmasını soyleyebılırsın..
    okeyi kumara cevırmıyorsa bence kotu bir huy sayılmaz ( bana gore)

yavastan yavastan konulara gır bide ole hemen pat die acma yerimseniben sevgılınde anlamasın ama kulagına gırsın bi şekılde.. şakayla karısık soyleyebılırsın mesela..

benım eşim ordulu.. aksamları ava gider bazende gecenın 11inde cıkar sabah 4te evde olur.. ama ben ona engel olamam sonucta sevdigi birsey , nedne kısıtlayayımkı.. cocukluk arkadaslarıyla vakıt gecırır..

sevgilin senın sevdigin birseyı sana kısıtlamak istese tepkın nolurdu peki? (2. sorun için soruyom sadece)

4. 13 Şubat 2009
  5. desert06rose

desert06rose Annesinin kuzusu canim oğlum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    sigara konusunda çok üstüne gitme derim bunalır iice sen ikide bi söleyerek bırakıcanı hiç sanmıyorum o kendi isteğiyle olur içinde bırakma isteği yoksa zor ...zamana bırak yanii..diğer konudada hiç bişi diemicem ark larından nası geçebilirki sen ne kdr gitme desende yine bildiğini okur hem o zmnda ne çok herşeyime karışıosun der :nazar: kısaca bu erkekleri sıkmaya gelmio anam :mymeka:

6. 13 Şubat 2009
  7. F e y z A

F e y z A Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

cevaplarınız için teşekkürler ..

o beni bi konuda kısıtlamaya çalışsaydı ben yaptığım şeyin doğru olup olmadığını düşünürdüm.. ona göre bırakmaya çalışırdım heralde. en azından onunla bunu enine boyuna konuşmak isterdim.

sigara konusunu zamana bırakayım diye ben de çok düşündüm. sıkarsam hiç bırakmaz falan dedim kendi kendime .. ama benim ailemde hiç sigara içen yok ve sigara içen biriyle evlenmemi de asla istemezler. evlilik düşüdüğüm bi insana da bu işin ciddiyetini hissettirmek istiyorum.. o da benim gibi sürekli bırakmayı düşünsün bunun için çabalasın istiyorum... ama nasıl olacak bu senağlama

8. 13 Şubat 2009
  9. desert06rose

desert06rose Annesinin kuzusu canim oğlum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ciddi düşünüyoruz diosun ona ailenin sigara içen biriyle seni evlendirmiceklrini söledinmi :uhm: hatta bunu biraz daha abartarak söleki seni kaybetme korkusunu yaşasın belki bu şekilde bırakmaya çalışır..seni kaybetmek istemiosa elinden gelenin fazlasını yapmalı bence fisfisfis

10. 13 Şubat 2009
  11. F e y z A

F e y z A Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

ona direk bu şekilde değil ama şöyle söyledim. babam damat olarak görmek istediği kişinin özelliklerini saymıştı, bunun içinde sigara içmemesi de vardı. ona bunu söylediğimde bana şöyle dedi: diğer tüm özelliklerde baban beni tarif etmiş! sigara konusuyla ilgili de geçiştirmeye falan çalıştı... şuan sürekli dua ediyorum inşallah o da benim gibi düşünür ve çaba sarf eder ...

:teselli:

12. 13 Şubat 2009
  13. ilona

ilona psikolocik deli Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    bi insanı hi bişey için zorlayamassınız
    bu ister erkek olsun ister bayan
    olduğu gibi kabul ediyosanız edin edemiyorsanız hiç uğraşmayın:nazar:

14. 13 Şubat 2009
  15. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    ben de sigarayı bırakmış (ama kırk yılda bir içen) biri olarak yazmak istedim. benim erkek arkadaşım içmiyor.

3,5 sene önce çıkmaya başladığımızda da içmiyordum ama 3-4 ay sonra çok stresli diyelim zamanlarıma denk geldiğinden diye bahane uydurmak istemiyorum sanırım canım çekmişti 1 paket almıştım, tamam bir itiraf daha bana nasıl davranacağını merak etmiştim.

sonuç: sadece "içme!" "içmeni istemiyorum!" değildi. artı puan hanesine geçti, eski eşim gibi saçmalık yapmıyordu. (eski eşim çıkarken içtiğim halde, sonrasında kendi fosur fosur içtiği halde benim sokakta ya da misafir yanında içmemi istememişti)

erkek arkadaşımın yaklaşımı son derece sakindi... "zevk alıyor musun içtiğinde?" "nasıl bir tat veriyor?" vb sorular yöneltiyordu yumuşak bir sesle. kendi zamanında denemiş ama sevmemiş.

sonra da "öhö, öhö!" canım şu tarafa üfle, bu tarafa üfle diyerek, rahatımı kaçırıyordu biraz da muziplikle :jeyyar:

bana sadece "içme, annemler istemez içmeni!" vb deseydi ben şu anda tiryakiydim kesin :nazar:

sana tavsiyem; başta sakın ailenin istemeyeceğini karıştırma. senin onun için üzüldüğünü, eğer evlilik konusunu konuştuysanız, aynı evde yaşayacağınızı ve bunun seni çok rahatsız ettiğini belirt. ama tatlı dille.

bir arkadaşım, ailesinde kesinlikle içen yok, eşi içiyor. evlendikten sonra sadece balkonda içmesine izin veriyor, çünkü aynı evdeler ve boşuna zehirlenmesinin bir anlamı yok arkadaşımın, eşi de balkon söz konusu olunca az içiyor zaten.

okey oynamaya gelince, herkesin her yörenin alışkanlıkları farklı. benim ailemde kahve kültürü olmamıştır. ama biz üniversitedeyken deniz kenarında öğrenci kahvesine gider, tavla okey oynardık ama parasına değil. tabii öğrencilik zamanlarıydı. bilemiyorum ne derecede durumu. tabii bir de kızlı erkekli gruplardık biz. şahsen erkek erkeğe oyun oynayacakları ortamlar olsa devam edemezdim ben erkek arkadaşımla. nasıl ben sadece kadınların bulunacağı ortamlarda bulunmuyorsam. benim olduğum her yere o, onun olduğu her yere de ben gidebilirim. ha gidiyor muyuz? hayır. çok seyrek. ama bunun olasılığı bile insanı mutlu ediyor, ya da güven veriyor belki de.

16. 14 Şubat 2009
  17. suprensesi

suprensesi bir gün mutlaka... Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bilmiyorum ama bana basit sorunlar gibi geldi ;sigara konusunda eczanedende yardım alabilirsin ben hiç kullanmadığım için tam bilmiyorum ama bazı spreyler felan varmış belli etmeden kullanabilirsin belkide
    okey konusuda canım bende samsunda yaşıyorum,söylermisin burda hangi sosyal etkinlik var ne yapsın çocuk evde oturup bizim gibi dizi seyredemez,örgü öremezya hevesini alsın bırak sende sıkboğaz etme zaten gidebileceği yerler belli zamanla düzelir,geçer hevesi helede evlenip yuva sahibi olunca zaten şmdi olduğu gibi olamaz neden sorun yapıyorsunki

18. 14 Şubat 2009
  19. glsh85

glsh85 Guest

ya bende sevgılımın sıgara ıcmesını ıstemıyorum cunku nefret edıyorum sıgaradan...ve saglıgı ıcın