erkeklerin gözünde kadın

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve halley tarafından 12 Haziran 2007 başlatılmıştır.

  12 Haziran 2007
  Konu Sahibi : halley
 1. halley

  halley Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  719
  Beğenildi:
  369
  Ödül Puanları:
  93
  Kadın....Ne çok söyleyecek sözümüz var, ne çok verilecek cevabımızvardır değilmi? Kadın ne demektir ne anlam ifade ediyor senin için desek helede bu soruyu erkeklere sorsak ne çok ,ne farklı cevaplar alırız.
  Tabi alacağınız cevaplar sorduğunuz kadının kim olduğunada görede değişir.
  Sorduğunuz kadın annesiyse başka,eşiyse başka vs.. başka başkadır erkeklerin gözünde kadın.
  Ama hemen hemen bir birlerine yaklaşan cevaplar verir erkeklerin büyük bir bölümü sorduğunuz kadın eğer annesi ise cevaplar yaklaşık aynıdır.
  Anne şefkat,anne sevgi,anne sıcaklık ,anne kucaktır,o mükemmeldir.Öyle değilmi?
  Haa...birde çok güzel yemek yapar bütün erkeklerin annesi.

  Eğer kardeşi ise sorduğunuz kadın kimi erkeğe göre evin neşe kaynağı kimilerine göre başbelasıdır.
  Ama tatlı başbelası.
  Keşke her erkek kardeşi için böyle düşünse günümüzde bile yurdumuzun özellikle doğu bölgelerinde öyle erkekler varki yozlaşmış ruhlarına dokunmuş olursunuz;kız kardeşin senin için ne anlam ifade ediyor diye sorsak.

  O namustur,o bekçilik yapmak zorunda kaldıkları et parçası aklı fikri,hisleri,istekleri olmayan hatta birey olmaya hakları bile olmayan ev işlerine,tarla işlerine yardım eden ev horantasından ( doğuda bazı yerel şivelerde ailedeki bireylere horanta denir) biridir onlara göre çünkü o kadındır ve bu zihniyetler kadınları küçük görürüler kendilerinden.

  Çocuğuysa eğer sorduğunuz kadın
  o çok güzeldir,özeldir.onu kimse üzmemeli,kimse incitmemelidir. o hayattan hiç yara almamalı,hiç hata yapıp canı acımamalıdır.

  Eğer eşiyse sorduğunuz kadın lafı eveler gevelerler tam ve net bir cevap veremez bazı erkekler. O eşidir çocuklarının annesi hayat arkadaşı pek yorum yapılmaz eşler hakkında.

  Ama soruyu bir parça değiştirmiş olsak mesela eşiniz nasıl olmalı işte iş değişir o zaman yorumlar başlar

  Eşi sevgili,saygılı,dürüst tabi en önemlisi sadık olmalı.ev işlerini aksatmamalı çocuklarını ihmal etmemeli her daim bakımlı olmalı sanki bunun farkına varıyorlarmış gibi bide unutmamak lazımki annesi gibi yemek yapmalıdır.bu dile getirdikleri birde dile getiremedikleri var o kadınki hep elinin altında hazır olmalı her ihtiyacının erkeği istediğinde karşılamalı,asla eşinin işine karışmamalı onu hiç sorgulamamalı kısacası o kadınki üç maymunu oynamalı duymuycak konuşmuycak görmüycek.

  Ne tuhaf ve karışıktır erkeklerin kadınlar hakkında düşünceleri peki genel anlamda kadın ne demektir onlar için?

  Kimine göre kadın güzellik,kimine göre başbelası kimine göre şefkatli bir kucak kimine göre hiç bir işi beceremeyen asalak;
  bir başakasına göre kadın şeytan kimine göre kadın sadece sex objesi ,kimine göre ellerinin kiri
  kimine göre kadın olmazsa olmaz ,kimine göre onlar olmazsa kadınlar olmaz
  Erkeklerin kadınlar hakkındaki düşündükleri,hissettikleri,onlarla paylaştıkları ve onlara yaklaşımları tam bir içinden çıkılmaz labirent gibidir.
  Girdinmi çıkamazsın.aslında onlar kendileriyle çelişir ama bunu asla kabul etmezler.
  Söyledikleriyle yaptıkları,hissetikleriyle yaşattıkları bambaşkadır.

  HALLEY
  devamı gelicek
   
 2. 13 Haziran 2007
  Konu Sahibi : halley
 3. EU1

  EU1 Guest

  ne kadar doğru gerçekten öyle değilmiyiz erkeklerin gözünde. bazen bir eşten çok çocuklarımın annesi sıfatına bile bürünmezmiyiz ne kadar acı bir gerçek
   
 4. 14 Haziran 2007
  Konu Sahibi : halley
 5. halley

  halley Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  719
  Beğenildi:
  369
  Ödül Puanları:
  93
  malesef avcı arkadaşım çevrenin beyenip gıptayla baktığına erkekler eşiyse şöyle bir alıcı gözle bile bakmıyor onun gözünde çocuklarının annesi oluveriyosun birden
   
 6. 14 Haziran 2007
  Konu Sahibi : halley
 7. yesilim

  yesilim Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2006
  Mesajlar:
  9.033
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  148
  Halley...Onlara göre olmaktansa,kendimiz gibi olmak daha mı doğru olur.
  Bizler de ortayı bulamıyoruz galiba.Paylaşım için teşekkürler çok çok güzeldi...
   
 8. 26 Haziran 2007
  Konu Sahibi : halley
 9. halley

  halley Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  719
  Beğenildi:
  369
  Ödül Puanları:
  93
  Kim ne derse desin erkeklerin büyük bir bölümü kadınları incitiyor,onları küçümsüyor.Aslında onları seviyor onlarsız yapamıyorlar ama onlarlada yapamıyorlar neden böyle ki?

  Mutsuz olmak karşısındakini mutsuz etmek ne kötü oysaki ellerine ne geçiyor acaba?

  Tabi karşısındakini mutsuz ettiklerini asla kabul etmezler.Var olan sorunları,mutsuzlukları kabul etmez görmezden gelirler.yada ortada bir sorun ve mutsuzluk varsa bunun sorumlusu kadındır onların gözünde.

  hadi gelin farklı yaşamlarda farklı erkeklerin kadınlara davranışlarını ,yaklaşımlarını ve yaşanmışlıkların kadını ne denli yıprattığını,incittiğini kapanamaz yaralar açtığını ele alalım.
  Öncelikle erkeklerden en çok yara alan evli kadınların yaşamlarıyla başlıyalım isterseniz?


  Bir düşünün erkek eşiyle evlenmeden önce flört yada nişanlıyken her şey çok güzeldir.Hisler,duygular ve yaşananlar....
  Erkek zamanın büyük bir bölümünü sevdiğiyle geçirmek ister onunla yemek yemek ,biryerlere gitmek,sevdiğine hediyeler almak sevdiğiyle vakit geçirmek ister.sevdiğine dokunmak,onu yanında ve teninde hissetmek çok hoşuna gider.
  Hatta erkeklerin evliyken nefret ettikleri alışveriş bile beraberken onlara büyük zevk verir.Hiç bir özel günü unutmazlar,unutsalar bile buan sevdiği üzüldü düşüncesiyle telafi etmeye çalışırlar.Sevdiği kadını önemsenir onun istekleri ,düşünceleri önemlidir beraber yürürken sevdiğine sarılır,elini tutar ayıp yoktur biri görecek diye düşünmezler.

  Birbirlerinden ayrıyken özlerle kadınını ,hemen telefonlar açılır saatlerce sohpet edilir.Hatta bazen uykudan bile fedakarlık edilir sabahlara kadar konuşulur.Kadını sexsidir onu arzular ufacık bir ten teması bile o erkeği mutlu eder.
  devamı gelicek
   
 10. 26 Haziran 2007
  Konu Sahibi : halley
 11. halley

  halley Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  719
  Beğenildi:
  369
  Ödül Puanları:
  93
  Ama sabun köpüğü gibi kaybolur hissedilenler yaşananlar evlenince.
  Yavaş yavaş,ağır ağır sinsice yayılan bir virüstür alışkanlık,zamanla alışırlar birbirlerine.
  Bir çok evli kadının sorunudur evlendikten sonra eşlerinin kendilerine ilgisizliği,hayatlarının monotonlaşması hemen akla eşim beni sevmiyor fikri gelir,şimşekler çakar beyninde acaba hiç sevmemişmiydi?
  Evet belkide hiç sevmemişti eşi kendini,yada sonradanmı azalmıştı acaba yoksa artık güzelmi değildi kadın türlü türlü sebepler arar kendince.
  Ama alışkanlığı es geçerler farkedemezler,alışmışlardır birbirlerine o eski heyecan kalmamıştır içlerinde.
  Hiç insan su içerken , uyurken yada ne bilim yemek yerken heycanlanırmı?Erkek eşinin varlığını kabullenip yerleştirmiştir yaşamına su gibi ,yemek yemek gibi.
  Ne kadın ne erkek göremez mutsuzlukların durulmalarının alışkanlıktan geldiğini,tabierkek bunu önemsemez ama kadın duygusaldır üzülür kahrolur ona göre bir şeyler yolunda değildir.

  Evet oysa artık her şey farklıdır öncekinden.evlidirler yaşamları sanki tek düzedir,hemen hemen bir çok evlilerin yaşamları bir birine benzer.Bir ülke düşünün birbirlerini hiç tanımamış çok uzaktaki insanların evlerinde aynı yemekler pişer ama kendi damak tatlarına göre farklı baharatlarla ufak tefek farklılık katarlar yemeklerine.
  evli çiftlerin yaptıkları ,düşündükleri kısacası yaşam tarzları yemeklere benzer aynıdırlar ama ufak tefek değişiklikler vardır dedik ya evlidirler artık yaşamları tek düzedir...

  Eekek işe gider çalışır hırsları vardır işi önemli bir unsurdur hayatında maddi manevi her yönden.
  Tabi erkek enerjisinin büyük bir bölümünü iş yerinde sarfeder strese girmiştir.Akşam evine gidip eşortmanlarını giyip televizyon seyretmek için sabırsızlanır.
  Eee nolmuş doğru davranış değilmi dediğinizi duyar gibiyim.Evet buraya kadar olanı doğru amam erkekler bunu düşünürken evinin çocuklarının işini yapmış,eşi için hazırlık yapan eşini kadınını aklından bile geçirmez.yada eşi çalışıyorsa bir telaşla bütün gün çalışıp üstüne birde eşinden önce eve yetişip yemek hazırlıyan eşini hiç düşünmez.Bütün gün karısı aklına gelmemiş ve onu aramamıştır.Ama işten çıkmadan arar ''bir şey lazımmı'' eee..ne güzel diyorsunuz biliyorum.
  Ama eşini özlediği yada sesiniz duymak için değildir araması arıyor çünkü eve gidince unuttuğu şey için tekrar dışarı çıkmak istemiyor.
  Tuhaf değilmi hani önceden uykusundan bile fedakarlık edip konuştuğu kadını bütün gün boyunca bir kere bile aramaz.
  devamı gelicek
   
 12. 26 Haziran 2007
  Konu Sahibi : halley
 13. rxuxyagibixsxeker

  rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

  Katılım:
  18 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.039
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Söyledikleriyle yaptıkları,hissetikleriyle yaşattıkları bambaşkadır çok doğru çok teşekkürler devamınıda bekliyorum sabırsızlıkla
   
 14. 27 Haziran 2007
  Konu Sahibi : halley
 15. halley

  halley Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  719
  Beğenildi:
  369
  Ödül Puanları:
  93
  Neyse akşam olur erkek eve gider zile basar zil çalmıştır,kadın bir heyecanla kapıya en yakın aynada saçını düzeltir kıyafetini kontrol edip kapıyı açar çoğu kadın akşam eşine kapıyı açarken ilk günki gibi heyecanlıdır.
  evet kapı açılır,erkekler eşi gelmeden önce onun için hazırlanan kadına hiç değilse alıcı gözle bakıp bir öpücüğü beklediğini farketmez bile ,karısının yüzüne bile bakmadan içeri geçer o heyecanlı neredeyse bir saat önceden eşi için hazırlanan kadın kapıda başlar yıkıma uğramaya.
  Oysa ne güzel olurdu kadın kapıyı açtığında eşi ona şöyle bir alıcı gözle baksa ,hani başka kadınlara iç geçirerek baktığı gibi,ama yok o eşi kendine ait ona o gözle bakmaz.
  Oysa ki kadının tek istediği biraz umursanmak,kadına o anda verilebilecek en iyi mükafattır biraz ilgi biraz şefkat.

  Kadın eşine belli etmeden onu şöyle bir süzer eşinin kendine alıcı gözle bakıp bakmadığını kontrol eder ve tabiki üzüntü gelir ardından.

  Ya çokmu zor acaba erkeğin eşini sevmesi,onu arzulaması onu umursaması birazcık ilgi çokta zor olmamalı.Üstelik farkedemedikleri eşini çevrede ne çok güzel ve alımlı bulan erkekler vardır.
  Ama gerçekten hissederek yapılması lazım bunlar duygu işi ,erkeklerin atladığı bir şey var unutmamak gerekki o kadın flört yada nişanlıyken yokluğunda özlediği arzulayıp hep yanında olmak istediği kadın.

  Neyse erkek yemeğini yer kalkar sofradan eğer birazcık şansınız varsa eline sağlık der ve televizyonun karşısına geçer.
  Hepimizin bildiği gibi kadınlar biraz duygusallardır,eşini özleyen kadın birazcık sohpet etmek ister ama bilindik tavırla karşılaşır
  -çok yorgunum,birazdan konuşalım
  yada
  -şu anda televizyon seyrediyorum şimdi dur sonra konuşalım
  gibi cümlelerle kaçılır sohpet etmektende tabi o birazdan hiç gelmez, tamam doğru yorgun olabilirler ama kadın da yorgundur ya işten gelmiş birde yemeğe koşturmuştu yada bütün gün ev işleri yemek derken oda yorulmuştur ama eşinide ihmal etmez bunun arkasına sığınıp.
  Birazdanlar,sonralar şimdi durlar alır zamanla cümlelerin başlarını ,zamanla iki yabancı oluverirler
  Aynı yaşamda
  Aynı evde
  Aynı odada
  Aynı yatakta
  Kimbilir belki aynı sevgiyle,aynı hislerle
  İki yabancı

  Ne tuhaf aynı hayatı paylaşıyorsun,aynı evde yaşıyor ,aynı yatağı paylaşıyorsun ve iki yabancı oluyorsun zamanın ve birbirine alışmanın getirdiği durgunlukla.

  Bu durum karşısında kadınlar biraz duygusal olduklarından kendini yanlız hisseder ve erkekten önce farkeder birbirlerine yabancılaştıklarını,belki erkeklerde farkediyordur ama kadınlar gibi dışa vurmuyorlardır.

  Evet saat ilerlemiştir uykuları gelir yatağa giderler,kadınlar en azından bir iyi geceler sözcüğü beklerler ama çoğu zaman duyamazlar.
  evlenmeden önce kaçamak öpücükler için bile can atan erkek yanındaki kadını farketmez bile kimbilir kaç gündür eşien dokunmamış bir öpücüğü bile çok görmüştür.Oysaki kadın sevgiyi hissederek yaşar sevilmek,okşanılmak ister bu bütün kadınların genlerinde var galibayerimseniben yeri gelince bir iyi geceler sözcüğünü , bir küçük öpücüğü çok gören erkek canları sex yapmak istediklerinde karısının varlığını birden hatırlayı verir nedenseşakkıdı
  Ve kadının bu isteğe yaklaşımı olumlu olur genelde aslında ruhu incinir düşünsenize bütün bir gün kendine bir sıcaklık hissettirmeyen,onu öpmeyen,evde yokken aramayan eve geldiğinde karısına sıcak davranmayan erkek sırf canı sex yapmak istediği için uykusundan bile kalkmayı göze alır.Kadının psikolojisini düşüne biliyormusunuz.Aslında bu duruma yüaeysel baktığımızda erkeğin isteği normal değilmi.
  Eve geldiğinde eşine bir sıcaklık göstermeyen erkek acaba eşinin onu cezbettiğinden onu arzuladığındanmı birlikte olmak istiyor dersiniz?Tabiki de değil erkek sırf bedensel ihtiyacını karşılamaya çalışıyordur.Kadının durumu bence aynen hatır için çiğ tavuk yemeye benziyor tabiki kadın istemediği halde kabullenmek zorunda değil istemediğini söylemek onun en doğal hakkı belki ama kültür seviyeleri , yaşam tarzları farklı doğusuyla,batısıyla nerde olursa olsun kadınlarımız bunu bile bile istemesede sırf eşi istediği için yaparlar.Akıllarında hep aynı düşünce vardır erkeğini tatmin edemezse onun ihtiyaçlarını karşılayamazsa eşinin bunları başka biriyle yapma isteği duyacağı onu aldatacağı korkusu oluşur akıllarında.
  Oysaki erkekler birazcık kadınları anlamaya çaba harcasalar daha mutlu aileler ve daha düzenli bir toplum oluruz.
  diyeceksiniz ki bütün erkeklermi böyle o tartışılır tabikide hepsi aynı değil yaptıklarının hepsi aynı olmasada inanın aralardaki farklar ufak tefektir pek fazla değişmez açıkcası:eek:
  Tabi bunda kişiliklerinin yanı sıra evliliğin getirdiği büyük sorumluluklar ve evli,liğin düşmanı olan alışkanlığında rolü var tabi

  Aslında erkekler dışarıdan baktığımızda iyi ,sevecen,kibar ve düşüncelidirler.Evet çevrelerindeki hemen hemen herkeze karşı böyleler.Ama bu erkek evliyse helede aradan bir müddet zaman geçmişse sadece eşlerine karşı kırıcı ve umursamaz oluyorlar.