erkeklerin sitesinden ferlemeler ve bizim hakkımızdaki dedikoduları

Konusu 'Komik Yazılar' forumundadır ve SreCa tarafından 1 Aralık 2007 başlatılmıştır.

  1 Aralık 2007
  Konu Sahibi : SreCa
 1. SreCa

  SreCa Aktif Üye Üye

  Katılım:
  21 Haziran 2007
  Mesajlar:
  897
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Bana özel bir durum sanıyorum ben genel olarak reklamlara gıcığım, evet gıcığım öylesine nefret ediyorum ki reklamlar başlar başlamaz iki elim kanda da olsa kanal değiştiririm. Takıntılıyım rahatsızım, hele ki böyle herşeyi basitleştirip bir parmak şıklatmak kadar kolay gösterince. Son günlerdeki takıntım “Tek taşsız evlilik teklifi mi olurmuş” sloganıyla reklam yapan adı lazım değil bir firma. Önyargılı mı davranıyorum acaba diyerek tiksine tiksine oturdum seyrettim reklamı baştan sona. Efendim reklamda bir sazan abimiz var sazan kadar olmasın birsürü bir şeyler yapıyor ablaya evlenme teklif etmek için yok kemancılar yok diz çökmek için minder yok kalpli pasla servisleri muhteşem bir ambiyans. Bütün bunları gören ablamız “damı buldu da kıllısını arıyor” tabiri caise ise “Şukadarcık bir şey yeterdi” diyor abimize tek taş pırlantayı kastederek. Bir kere ben tek taşsız da olsa, kemansız, mindersiz, diz çökmesiz, kalp şeklindeki pastasız evlilik teklifi için havada takla atacak birsürü hatun tanıyorum. Niye bu hatunlara yönelik reklamlar titreyerek ağlayan, her daim cicicliğinin ardına sığınan, böyle bir mahçup havalarda olan kadınlara yönelik yapılıyor? Adam zaten evlenince ayvayı yiyecek evlenmeden niye belini bükmek için gaza getiriyorsunuz ki? Ayrıca tek taş pırlanta dediğini Bülent ersoy takıyor, bana öyle kuşboku kadar bile olmayan bir tek taşla evlenme teklifi etmeye gelecek adamın alnını karışlarım. Olacaksa tam olacak, her sokak başında güya adı “tek taş” olanla olmiycak. Ayrıca bence hiç gerek yok tüketim manyağı olmak için gaza gelmemek gerek…

  admin says:

  April 12th, 2007 at 2:38 pm
  Süper yakalanmış bir nokta… Neden peki evlilik sırasında kadınlar erkeklere taş neyip alıyorlar? Tek taş pırlanta önerme reklamını bulan eşeğe kaldırım taşıyla girmek istiyorum o ayrı ama neden hep özveri gösteren kadına maymunluk yapan kemancı neyin getiren erkek oluyor? Üstelik bu erkekler değil mi evlendikten sonra çekecek, bu kadınlar değil mi evlilik için kendini parçalayan…

  Erkekleri çoook kötü kandırıyorlar

  Renk says:

  April 12th, 2007 at 2:44 pm
  kanma o zaman sende kardeşim ya. amma mızırdandınız ha. alma tek taş da. demek ki “ya beni kabul etmezse” diye korkun var ki tek taş aldın. kabul etmezsen etme lan kızmı yok bana diyecek babayiğitlik varsa alma tek taş yüzük.
  Bütün yabancı filmlerde evlilik teklifi bu şekilde yapılıyor. elbet bize de gelecekti bir gün. şimdilerde özentili bir şekilde geldiyse de sonrasında doğal konuma oturacak.
  alicek cümbür cemaat gelip kızı isteyip kapıdan dönmek daha mı iyi yani.

  Renk

  shekinah says:

  April 17th, 2007 at 3:02 pm
  babayiğit gelecekse bülent ersoy tek taşıyla gelsin bana:) öteki türlüsü işe yaramaz:p

  Renk says:

  April 17th, 2007 at 3:45 pm
  ana bülent ersoy tek taşı nasıl oluyormuş ki:) bu konudan geri kalmışım ben!!

  Renk
   
 2. 1 Aralık 2007
  Konu Sahibi : SreCa
 3. SreCa

  SreCa Aktif Üye Üye

  Katılım:
  21 Haziran 2007
  Mesajlar:
  897
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Evlenmeden önce eşimle telefonda uzun uzun konuşurduk. Kapatma vakti gelince klasik aşık muhabbeti yapılırdı; “önce sen kapat…. Olmaz sen kapat…. Hadi kapat bak bekliyorum…” uzar giderdi.

  Şimdilerdeki telefon görüşmelerimiz 5-6 cümlelik;
  -akşama bişey lazım mı?
  -yok
  -başka bişey var mı?
  -yok
  -tamam öyleyse hadi bay!

  Bu kadar:)

  Peki şikayetçi miyim bu durumdan. Yok!

  Bazen işyerinde eşiyle uzun uzun konuşanların ne konuştuklarını merak ediyorum. Akşam evde buluştuklarında konuşmalarına kaldıkları yerden devam mı ediyorlar yoksa gün boyu konuştuklarının üzerinden bir daha mı geçiyorlar acaba?

  Peki işleri ayrı kategorilerdeyse birbirlerinin çalışma hayatlarının detaylarını dinlemekten sıkılmıyorlarmı ki?
  Kimin yaptığı daha doğru bilmiyorum ama ben yine de “günün nasıl geçti” sorusuna karşılık “her zamanki gibi” demeye devam edeceğim.

  Renk


  independet_b says:

  April 4th, 2007 at 1:04 am
  köprüyü geçene kadar

  admin says:

  April 10th, 2007 at 2:28 pm
  Köprüyü geçme meselesini biraz daha uzatalım isterseniz… Mesela kadınlar değil midir köprüyü geçene kadar erkeğe farklı davranıp sonrasında evlilik olunca farklı davranmaya başlayan? Bu konudaki tek yaralı yaratık kadın mıdır ya da bundan muzdarip tek erkek mi vardır sanıyorsunuz?

  shekinah says:

  April 12th, 2007 at 1:49 pm
  nedense bu köprüden geçme olayını da bütün erkekler bildiği halde hepsinin başına gelir bu. bundan bir sonuç mu çıkartmak gerek acaba?
  ayrıca evlenmeden önce de saatlerce telefonda vıck vıck ne konuşulur anlamış değilim. merhaba nasılsın iyiyim neyine yetmiyor ki insanın illaki eşşeğin bazı uzuvları suyla dolmak zorunda mı?
   
 4. 1 Aralık 2007
  Konu Sahibi : SreCa
 5. SreCa

  SreCa Aktif Üye Üye

  Katılım:
  21 Haziran 2007
  Mesajlar:
  897
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Hepsi hikaye!

  Nişanlandığım zaman Başkanımın ilk sorduğu soru “çocuk düşünüyor musun?” oldu. Destur yahu belki de yürümeyecek. Belki çocuğum olmayacak. Belki..belki.. yani.

  Çocuk olduktan sonra kariyer mi cepte bil edaları kesinlikle yarı tebessümlü “hadi ya” edasına dönüşüyor.

  Fakat en ağır işlerin altından kolaylıkla kalkıp, işyerindeki sorumluluklarımızı soğukkanlılıkla yürütüyoruz bunun yanında basit bir kreş ayarlama işini yada bakıcı ayarlama işini Avrupa Birliğine girmek kadar zor ve karmaşık hale getirebiliyoruz.:)

  Tüm bu karışıklıkları düzene oturtup, arada kendimize de vakit ayırıyor bir de üstüne kariyer yapabiliyorsak ki yapıyoruz da, hepimizin insan üstü yaratıklar olduğuna inanıyorum.

  Tabi babaların da hakkını yememek lazım bu anlamda ama ben yine de aile, çocuk vs… durumlarının organize etme bölümünün, kadının elinde olduğuna inanıyorum.

  Mesela her gün evdeki ekmekliği takip eden ve ekmek olup olmadığını bilen ; “akşam eve gelirken ekmek al” diye telefon eden bir baba var mı? Yada kaç tane var?

  Genellikle, siz çalışıyorken, yada toplantının ortasındayken ve belki de o toplantı da memleketi kurtarıyorken! zart diye cep telefonun çalar açarsın “akşama bir şey lazım mı” diye soran kocanın sesini duyarsın.:) ve patronlarınızın gıcık bakışları altında “ekmek al” diye cevap veren kendi sesini duyarsın.

  Bu basit bir örnek belki ama organize etme durumlarının nerelere indirgendiğinin en çarpıcı örneği bana göre.

  Kadın olmak zor … kadın ve anne ve hatta çalışan anne olmak hepsinden zor. Organizatörler ordusu, aile bütünlüğünün gizli kahramanlarıyız biz.  admin says:

  April 10th, 2007 at 2:11 pm
  Allah allah ben de bunu anlamıyorum… Yani kadınlar çalışıp çocuk bakarken insanüstü varlıklar olsun erkekler çocuk baktıkları zaman onlar zaten çalışmak zorunda olsun… Yok daha neler… Verin erkeklere kadınlarda olan çalışmasa da olur nimetini… Veya en olmadı alın erkeklerin sırtından çalışmazsa erkek değildir yükünü. Bak nasıl farklı oluyor herşey. 9 ay kadın karnında çocuk taşıyor ama geri kalan ömrü boyunca erkekler her ikisini birden sırtında taşıyor. Kadın taşıyınca ayaklarının altı cennet anne, erkek taşıyınca onun görevi çünkü eşek. Bırakalım bunları.

  Renk says:

  April 10th, 2007 at 2:16 pm
  Neden sırtınızda taşıyasınız? yada Neyi taşıyorsunuz sırtınızda?
  Kim kimi sırtında taşır orası tartışılır erkek kişi:)

  Renk

  admin says:

  April 10th, 2007 at 2:25 pm
  Kadının her sorununa olur olmaz erkek bakmaz mı? Bu sırtında taşımak değil mi?

  admin says:

  April 10th, 2007 at 2:30 pm
  Bu arada bu başlığı ne zaman görsem çocuk da yaparım sarıyerde diyesim gelir. Bu söylem yüzünden kadın pedi reklamlarından tiksinmiş bir insanım

  Renk says:

  April 10th, 2007 at 2:30 pm
  Sorun paylaşmak sırtında taşımak olarak algılanmamalı. Sorun paylaşılır çözüm bulunur. Bazen çözümü erkek bulur bazen çözümü kadın bulur.
  Ama benim mevzum bu değildi:) Sen evde ekmek varmı yokmu biliyormusun?

  Renk

  admin says:

  April 10th, 2007 at 2:37 pm
  Bilmem şart mı? o anda evde kim varsa ekmeğe ihtiyaç olup olmadığını evde omlayana söyler beriki gelirken ekmeği getirir. Sen evde ekmek olduğunu bilsen ama evdeki ekmeği yese ne yapacaksın?

  Renk says:

  April 10th, 2007 at 2:44 pm
  Evde devamlı biri varsa mesele değil tabi. Dışarıdaki adama ne evdeki ekmekden yiyen sorumlusudur. Ama her iki insanda dışarıdaysa akşam evine aynı saatte geliyorsa evde eksik olanı tespit edip gelirken getirme işini hangi taraf organize etmeli sence?
  Yada bu işi genelde kim yapıyor.
  Ben sadece organize etmenin nerelere indirgendiğine dikkat çekiyorum.
   
 6. 2 Aralık 2007
  Konu Sahibi : SreCa
 7. SreCa

  SreCa Aktif Üye Üye

  Katılım:
  21 Haziran 2007
  Mesajlar:
  897
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  teşekkürler canımmmmmmmmmmŞenizŞeniza.s.
   
 8. 3 Aralık 2007
  Konu Sahibi : SreCa
 9. BenCano

  BenCano ~HürGeneral~ Üye

  Katılım:
  17 Aralık 2006
  Mesajlar:
  2.257
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  148
  süperrrrrrr:)
  bu başlığın yukarda kalması lazımm
   
 10. 3 Aralık 2007
  Konu Sahibi : SreCa
 11. gediz

  gediz Aktif Üye Üye

  Katılım:
  2 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  184
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  Emeğine sağlık çok teşekkürler :)
   
 12. 3 Aralık 2007
  Konu Sahibi : SreCa
 13. SreCa

  SreCa Aktif Üye Üye

  Katılım:
  21 Haziran 2007
  Mesajlar:
  897
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  sizde saolunnn caanalrımmmŞeniz:nazar:
   
 14. 4 Aralık 2007
  Konu Sahibi : SreCa
 15. gemxixnxix

  gemxixnxix Aktif Üye Üye

  Katılım:
  22 Ekim 2007
  Mesajlar:
  565
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  cok gıcıklar yazanlar ne ruhsuzlar hepsıde dedıklerını yapmıslardır sımdı afedersınız erkek ortamında ... surdurmuyorlar