erkeklerin vefasızlığı kanıtlandı

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve netertua tarafından 10 Kasım 2009 başlatılmıştır.

10 Kasım 2009
    Konu Sahibi : netertua
  1. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Başlığı okuyunca erkek ziyaretçilerimizi belki biraz kızdıracak bir araştırmayı paylaşmak istiyoruz. Sonuçta hiç bir erkek vefasız olduğunu kabul etmez ama gerçekler acıdır ne yazık ki… Bunun için belki araştırmalara da gerek yoktur, ülkemizde kadınların yaşadıklarını düşününce araştırma sonuçlarıyla ispatlanmış olması bir nebze erkeklerce kabul edilebilir belki.

Daily Mail’de yayınlanan bir habere göre; ABD’de yapılan bir araştırma ile erkeklerin hasta eşini terk etme olasılığının yedi kat fazla olduğu açıklanıyor.

Sözü edilen araştırmada, beşyüzden fazla evli çiftler arasında kanser ve MS gibi hayati tehdit oluşturan hastalığı olanların durumları değerlendirildi ve hastalık dönemlerinde, hasta olan kadın ise evliliğin bitme olasılığının daha fazla olduğu belirlendi.

Ms hastalığı olup ta boşananlar arasında yirmiüç çiftin yirmiikisinin kadın hasta olduğu, evliliği biten yirmiüç beyin tümörü hastasından onsekizinin kadın olduğu belirlenen araştırmada, diğer kanser hastalıklarına yakalanmış ve ondört evliliği bitmiş çiftlerde hasta olan tarafın ise onüçünün kadın olduğu tesbit edildi.

Ayrıca; Washington Üniversitesinde yapılan bu araştırma sonucunda ise, erkeğin hasta olduğu evliliklerde sadece yüzde üç boşanma görülürken, kadının hasta olduğu evliliklerde boşanma oranı yüzde yirmibir olarak belirlendi.

Bunların dışında araştırmada, ayrılıkla sonuçlanan ilişkinin sağlık üzerindeki etkisi de belirlendi. Eşinden ayrılmış hastalar daha uzun süre hastanede kalırken, antidepresan kullanımı ve radyoterapi gibi uzun süreli tedavileri tamamlama ihtimali ise daha az olduğu ortaya çıktı.

ALINTIDIR

2. 10 Kasım 2009
  3. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar siz bu görüşe katılıyor musunuz?
    isterseniz fikirlerinizi burada paylaşabiliriz.

4. 10 Kasım 2009
  5. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bana göre doğru,
    erkekler kadınlara göre daha vefasız.
    tabiki istisnalar vardır ama gördüğüm kadarıyla öyle.hem araştımayla da ispatlanmış :KK43:

6. 10 Kasım 2009
  7. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.234
    Ödül Puanları:
    463
    bence doğru, hatta daha yakında böyle bişey kuzenimin başına geldi, kendisine MS teşhisi kondu ve akabinde nişanlısı tarafından terk edildi

8. 10 Kasım 2009
  9. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    çok geçmiş olsun canım. :çok üzgünüm:
    Allah şifa versin.

10. 10 Kasım 2009
  11. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    bence bu işin erkeği bayanı yok ben katılmıyorum.bu şekilde olup eşini terkeden çok kadın da duydum , gördüm.insanın içinde olan bir şey bu.sevgiyle alakalı bir durum.

12. 10 Kasım 2009
  13. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.234
    Ödül Puanları:
    463
    saol canım ama biliyosun MS nin tedavisi yok, bilmiyorumda tedavisi olamayan hastalıklarda kadınlarda eşini ya da nişanlısını terk edebilir, çok büyük özveri gerektirir beraber kalmak çünkü, aslında onları suçlayamıyorumda
    tabii yüzdeye vurursan erkekler daha meyillidir bence, çünkü basit bi gripte bile karısına bi çorba yapmayan erkekler var

14. 10 Kasım 2009
  15. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    sen de haklısın.doğru söylüyorsun. a.s
    ama erkekler daha çabuk terkediyor sanki.

16. 10 Kasım 2009
  17. moondancer

moondancer Sonunda Çok Mutlu :) Üye

Beğenildi:
    166
    Ödül Puanları:
    113
    Ben buna katılmıyorum..Vefasız erkek daha çok olabilir ama hasta eşlerini terk eden kadınlarda var.Teyzeme kanser teşhisi konmuştu,eniştem onun hep yanındaydı,o öldükten sonra alyansı bile hala parmağında,istese çoktan evlenip yeni bir hayat kurabilirdi kendine..Diyeceğim o dur ki,beş parmağın beşi de bir değil...

18. 10 Kasım 2009
  19. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    haklısın.
    ''erkekler kadının sağlığını severler'' bu söze de katılmıyor değilim.