erken anne olanlara bir sorum var?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve gizem_li tarafından 16 Nisan 2009 başlatılmıştır.

16 Nisan 2009
    Konu Sahibi : gizem_li
  1. gizem_li

gizem_li Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    88
    merhaba arkadaşlar.19 yaşındayım ve 11 aylık evliyim.eşimle kaçarak evlendiğimiz için birtakım maddi sorunlarımız hala devam ediyor..evimiz kira vs. eşim bebek sahibi olan arkadaşlarına çok özeniyor.ama ben önce bi birikimimiz olsun inş Allah izin verirse ev aldıktan sonra ve bende biraz daha olgunlaştıktan sonra bebek sahibi olmak istiyorum.
    benim yaşlarımda anne olan ablalarıma bir sorum var.erken anne olmak iyi birseymidir?
    ve tabi maddi sorunlar varken bebek sahibi olmak sizce çok mu mantıksızca.bu konudaki fikirlerinize ihtiyacım var..
    benim yerimde olsanız nasıl davranırdınız?????:uhm::uhm::uhm::uhm::uhm::uhm::uhm:

2. 16 Nisan 2009
  3. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Evet çok mantıksızca. Eşinin arkadaşları kaç yaşındaymış ta çocuk sahibi oluyormuş?Çocuk oyun değildir ona gücü yettiğince en iyi maddi ve manevi imkanları hazırlamak anne babanın görevidir.

4. 16 Nisan 2009
  5. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Hem çok gençsiniz hem de maddi anamda sıkıntılarınız var, hem de daha çok yeni evlisiniz...
    Bakın kimseye ben doğrusunu yapıyorum demiyorum ama 32 yaşındayım yeni işten ayrıldım ama eşmin durumu maddi anlamda çok iyi, kendi evimiz var, 5 yıl flört ettik ve 1,5 yıllık evliyiz...Ama ben hala kendimi anne olmak için hazır hissetmiyorum. Benim maddi durumum iyi ama ülke gerçekleri de ortada, bu durumda cesaret edemiyorum...
    Bata da dediğim gibi ben doğru yapıyrum demiyorum ama bence biraz daha bekle, hem biraz daha olgunlaşırve daha bilinçli bir anne olursun, hem madii olarak biraz daha güçlenirsiniz, hem de evliliğin düzene girmiş olur...

6. 16 Nisan 2009
  7. hadibakem

hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    daha çok küçüksün canım
    bari 22-23 yaşında olsun bebegin
    tabi hakkınızda hayırlısı olsun canım.

8. 16 Nisan 2009
  9. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    kaçarak evlenmişsiniz madem,
    peki ailenizle ilişkilerinizi düzeltebildiniz mi??
    ayrıca daha hayatınızın baharındasınız,yaşınız çok küçük,
    çok yeni evlisiniz,bazı kararlar alırken acele etmeyin,
    eşinizi çok iyi tanımadan,güvenmeden,
    evliliğinizi sağlamlaştırmadan ve en önemlisi de
    annenizin ve babanızın rızasını almadan bence çocuk düşünmeyin...
    biraz zaman verin kendinize,çocuk büyütmek
    büyük sorumluluk ister...
    sevgiler...

10. 16 Nisan 2009
  11. lame

lame Guest

evet bencede çok erken canım bende erken çoçuk sahibi olanlardandım çok becerikliydim çok akıllıyım çok kitap okurum yani etrafımdaki herkes imrenirdi ama çoçuk olunca sorun çözme kabiliyetimin olmadığını farkettim inann 25 yaşında bunu farkettim ve bir anne olarak çok hata lar yaptım ama sadece evlada sevgi vermekle çoçuk yetiştirilmiyor..........
    hayatta çok mücadele ettim ama en zoru anne olmaktı....çünki hataların telafisi olmuyor............
    şimdilik her şey çok güzel ama sen çoçukken ve yeteri eğitim bilgi ve beceriye ulaşmadan ,hayatta bazı şeyleri halletmeden çoçuk sahibi olma olan çoçuklara oluyor

12. 16 Nisan 2009
  13. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ben 17 yaşında hamile oldum 18 oğlumu elime aldım...22 yaşlarında ise ikinci oğlumu..
    sen önce maddi manevi hazır ol sonra bebek düşün bence...

14. 16 Nisan 2009
  15. ecrinyeliz

ecrinyeliz canım kızım bizimle Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım bende 25 yaşındayım 2 yıllık evlıyım çok şükür eşimin işi iyi ve kendi evimiz arabamız herşeyimiz var eşimle aramızda 6 yaş farkı var bizde çocuk için bekledık herşeyımızı yoluna koyduk ve bırbırımıze alıştıkdan sonra çocuk yaptık şuan 20 haftalık hamileyim benden sana tavsıye maddı manevi kendını hazır hısset ve bıraz olgunlaşın evliliginede alış ondan sonra çocuk yap canım benim

16. 16 Nisan 2009
  17. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bencede önce maddi ve manevi insan hazır olmalı..birde küçük yaşta ne bu çocuk sevgisi anlamıyorum..ya daha kendiniz çocuksunuz..

18. 16 Nisan 2009
  19. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    19 yaş hamile olmak için bana çok erken gelmedi ki doğum yaptığında 20 yaşında olursun, yani fiziken önünde bir engel yok.. Ancak iş kendini buna hazır hissetmekse 30 yaş bile çok erkek olabiliyor kimine göre, 27 yaşında hamileydim, 28inde Allah nasip ederse doğum yapıcam az kaldı. Ben bile hazır değilim açıkcası tam olarak...
    ama çok önemli bir tavsiye hemen heveslenip bebek yapmayın, borçlarınızı bititin, bikaç yıl ile evliliğinizi bir oturtun, sorunlarınızı aşın sonra düşünün derim...