erken bel ağrısı normal mi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve herald tarafından 17 Ekim 2008 başlatılmıştır.

17 Ekim 2008
    Konu Sahibi : herald
  1. herald

herald Guest

2 buçuk aylık hamileyim. daha erken olmasına rağmen bel ağrıları hissetmeye başladım. sanki bel kemiğim ayrılıyor. bu normal bişi mi sizce. kasık ağrılarının erken başladığını duydum fakat bu tip bel ağrıları için çok erken değil mi 2 buçuk ay

2. 17 Ekim 2008
  3. edolina

edolina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Bende o kadar erken başlamadı bel ağrıları canım ama bir arkadaşımda aynı sendeki gibi ilk aylarda bel ağrısı başladı.Her zaman olmuyormuş.Çok ayakta kalınca veya belini zorlayacak hareketler yaparsan ağrır.Hareket ederken ağır ve dikkatli olmaya çalış.Kendine eskisinden daha çok dikkat etmen gerekiyor artık.
    Geçmiş olsun.Bebeğini sağlıkla kucağına alman dileğiyle..

4. 17 Ekim 2008
  5. herald

herald Guest

çok teşekkürler edolinacım. bel ile ilgili sorunlarda normal doğumun zor olduğunu da duymuştum, o yüzden biraz endişelendim fakat inşallah öyle bi durum söz konusu olmaz ilerde

6. 17 Ekim 2008
  7. edolina

edolina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Şimdiden bu tür korkulara kapılıp endişelenme bence.Herkesin hamileliğinde yaşadıkları farklı.Hamileyken normalde olmayan şeyler oluyor insana.Herşeye ağlamak gibi mesela.Yakında bebeğin hareketlerini hissetmeye başlayacaksın.En olağanüstü duygu da bu.Hamileliğin keyfine varmaya çalış.Kötü şeyler getirme aklına.a.s.

8. 17 Ekim 2008
  9. donurlu

donurlu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim bel ağrılarım da 2.5 aylıkken başladı, şimdi 34. haftadayım ve hala yaşıyorum. İlk yaşamaya başladığım zamanlarda doktoruma danıştım ve ağrılarımı tarif ettim, o da bana bunların tipik gebelikte yaşanan bel ağrıları olduğunu ama ben de çok erken başladığını, normalde 5 aydan sonra başlaması gerektiğini, bu sebeple benim gebelik öncesinden kalma belle ilgili bir deformasyon olabileceğini söyledi. Ama tabi bu dönemde emar ve röntgen de çektiremediğimiz için mecburen sabrettik :) Doktorumun bel ağrılarımdan bahsettiğimde ilk sorduğu soru daha önceden geçirdiğin bir eklem rahatsızlığı oldu mu sorusu oldu, ben de böyle bir hastalık olmadı gebelik öncesi ama demek ki bir alakası var ki sordu.
    Fazla ayakta kalmamaya gayret et canım, yürüyüş mutlaka yap ama sabit ayakta kalmak beli zorluyor çok ve eğilmemeye çalış. Dönem dönem fazlalaşıp, dönem dönem rahatlama oldu ben de ama bazı hareketleri kısıtlamak gerekiyor tabi. Geçmiş olsun

10. 17 Ekim 2008
  11. ozlemyb

ozlemyb Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    benımde aynı sekılde cok erken basladı bel agrılarım kendını yormamaya calıs

12. 17 Ekim 2008
  13. guzelkizMS

guzelkizMS İnsanın kaderi güzel olcakmış... Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    163
    Benimde başim çok fena agriyo ve kasiklarim sanki adet olucakmişim gibi agriyo

14. 17 Ekim 2008
  15. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    canım benimde cok agrıyordu hemde hamile kalır kalmaz belim kopacak gibiydi.. dalga bile geciyorlardı cıt kırıldımsın diye magnezyuma başla ii gelecek cnm

16. 17 Ekim 2008
  17. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    ya herkeste farklıdır ama şiddetine göre değişir benimde erken başlamıştı ayakta durduğum anda belim kopyodu hemen oturma ihtiyacı hissediyorum ve erken doğum yaptım Allah kimseye yaşatmasın.......

18. 17 Ekim 2008
  19. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    hamilelik kisiden kisiye degiseen birseydir...herkeste bel agrisi olacak ya da olmayacak diye birsey yok.....ama bu kadar erken olmasi da tuaf insallah onemli birsey degildir...fazla ayakta durma canim,ani hareketler,kalkislar da yapma....kendini de cok zorlama...ilk aylar cok onemli...