erken doğum belirtileri mi??

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve maviruya tarafından 28 Şubat 2010 başlatılmıştır.

28 Şubat 2010
    Konu Sahibi : maviruya
  1. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    kızlar slm..ben 31+3 deyim.29. haftadan beri karnımda sertleşmeler ( taş gibi oluyor) göbek deliği çevresinde,kasıklarımda ve apandist hizasında zaman zaman sancılar oluyor..doktor rahim kasılmaları olduğunu,erken doğuma sebep olacağını söyledi..10 gün ilaç kullandım ama pek bişey değişmedi..hala sertleşme var..geçmezse serum takıcaz demişti doktor..bu haftalarda böyle sıkıntı yaşayan var mı?? tedaviden sonuç aldınız mı?? henüz çok erken yaa..36 ya kadar beklese bari bebek..moralim bozuluyo ağrım oldukça..bilseydim hiç kullanmazdım ilaçları,bişey değişmedi..:gitme:

2. 28 Şubat 2010
  3. ozlembln

ozlembln Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    karın setleşmesi rahim kasılmasından kaynaklanır buda erken doğuma sebeb olabilir, çok dikkatli ol bence sürekli dr unla irtibat halinde ol , inşallah senin bebiş biraz daha sabreder , geçmiş olsun canım

4. 28 Şubat 2010
  5. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    saol canım..annemde hemşire..o da aynı şeyi söyledi..tedirginiz yani..nidilat ve progestan kullandım..pek bir fark yok..

6. 28 Şubat 2010
  7. pamukprensler

pamukprensler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bol su içmeni,3 lt ye yakın, ve sürekli istirahat etmeni öneririm. genelde sol tarafına yat strese girmemeye çalış lütfen.umarım zamanında gelir bebişin.:1hug:

8. 1 Mart 2010
  9. o1nesli35

o1nesli35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de 30+4 hamileyim aynı sorunlar bende de var karnımda zaman zaman sertleşme oluyor ve bu ara kasıklarıma sancı gibi ağrılar giriyor ben de korkuyorum erken doğum olacak diye ,ilaç kullanıyorum bunun için prepar ve izoptin. ben erken doğum istemiyorum çünkü benim bebişler ikizkaydirigubbakcemile5

10. 1 Mart 2010
  11. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar bende 22.haftadayım. Çok sık olmamakla beraber bende bazen acı veren baskılar hissediyorum. Allahtan uzun sürmüyo. Sanki doğuracakmışım gibi bebeğim leğen kemiğine baskı yapıyor. Halen aşağıda bebeğim hiç yukarı çıkmadı. Ama karnım maaşallah 9 aylık hamileymişim gibi şiş

12. 1 Mart 2010
  13. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    evet bendede o haftalarda öle idi...34 haftalikken erken dogum teshisi konuldu ama yataktan hic kalkmadim yasakti 36 yi sabirsizlikla beklemistim..simdi 39 bitti ve sanci bile yok:))))yatakta bool bool dinlen tedavini ol...

14. 1 Mart 2010
  15. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    ay her gece rüyamda doğuruyorum..hastaneye bitürlü gidemiyoruz,güya doğum valizim hazır değil..kabuslarla uyanıyorum..ne zor şey..birde hiçbirşey yapmadan yat yat..

16. 1 Mart 2010
  17. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    ciğerleri gelişsin diye iğne vuracaklarmış..31+4 deyiz..bebek 2 kilo..daha çok küçük amaaaa...hepimize kolay gelsin kızlar,zor bir bekleyiş..

18. 1 Mart 2010
  19. Miss.Destiny

Miss.Destiny Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Bendede var ayni dertler, hatta bebi$ bas asagi dönmü$ bile. Acaba bendede mi erken dogum riski var bilmiyorumkismile Persembe kontrolüm var, doktora sorayim bari. Korktum simdi eyvahedigeldismile