erken doğum diye ilaç kullanıp geç doğum yapan var mı

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve gamze_gul tarafından 19 Aralık 2009 başlatılmıştır.

19 Aralık 2009
    Konu Sahibi : gamze_gul
  1. gamze_gul

gamze_gul Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar hamileliğim boyunca dokyor hep suyun fazla dedi 32. haftada kasılmalarım vardı doktor suyun fazla olduğu için erken doğum olabilir dedi bebeğin ciğerleri gelişsin diye iğne verdi sonra 1 aydan fazla nidilat diye bi ilaç kullandım ilacı bıraktım 40. haftaya geldim hala doğmadı şimdi bu ilaçların bi zararı olur mu diye korkuyorum bilşgisi olan ya da bu durumu yaşayan varsa yardımcı oluresanız çok sevinirim

2. 19 Aralık 2009
  3. semra066

semra066 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba cnm bende hamilelimde on sancilarim vardi erken dogmamasi icin bir ay kadar hastanede kaldim banada ilac vermislerdi serumla cigerli gelissin diye de igne olmustum.
    ve bende 40.haftama girmistim artik dogmayacak gecikecek sandiydim ama zamanindan bes gun once falan dogdu ve cok sukur saglikli ilaclarin bir zarari falan olacagini sanmiyorum,ve dogum iki haftada gecikebilir bu normal endiselenmene gerek yok

4. 20 Aralık 2009
  5. gamze_gul

gamze_gul Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok sağol canım ya benden çok eşim çok endişeli zaten ilaç içilmesini sevmez beni de tedirgin ediyo çok sevindin bebeğinin saüğlıklı olmasına ben de sabırsızlanıyorum heralde 40. haftama giriyorum doktor bi hafta daha bekleyelim sonra alırız dedi

6. 21 Aralık 2009
  7. kayradorugum

kayradorugum 23.12.2009/15:00 Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benide doktorum 36. haftada tansiyon diye hastaneye yatırdı sonra nstde kasılmam çıkınca preparın serumunu ve hapını verdi 5 gün falan kullandım 37, haftaya girince bıraktım normalde 40, haftam 15 aralıktı bu salı 41 haftalık oluyorum hala doğmadı o güne kadar doğmazsa çarşamba günü suni sancıyla normal doğum yapacağım allahım nasip ederse sen normal mi yapacaksın sancın falan varmı bu arada bebeğin kaç kilo dediğin gibi bizde eşimle çok endişeliyiz oğlumuza bişey olacak diye sanada hayırlı doğumlar

8. 20 Ekim 2010
  9. elfide

elfide Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 32. haftada prepar kullandım. 36.haftada preparı bıraktım. Şimdi 39+2 oldum ama ne gelen var ne giden.. Ptesiye kadar bekleyeceğiz yoksa suni sancıyla doğum başlatılacak..

10. 26 Mayıs 2014
  11. Legande

Legande Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    24 haftalık ikiz hamileyim erken doğmasınlar diye o kadar çok dua ediyorumki. Benim doğum zaten başlamış, 1 cm açılma var ve 4 haftayı tamamlar mıyım diye düşünüyorum. Artık herşeyden geçtim 28 haftaya bile razıyım.

12. 8 Haziran 2014
  13. Legande

Legande Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    Keşke bu bende işe yarasada 9 ayı tamamlasam