Erken doğum korkusuyla günlerini geçirenler

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve windy tarafından 19 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

19 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : windy
  1. windy

windy Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar,

İkiz gebelik yaşadığımız için kendimize has hamileliğimizin en başından itibaren risk grubu içindeyiz. bilmiyorumkismile Her geçen günü kar bilerek geçiriyoruz hamileliğimizi.. Her an tetikte oluyor ister istemez kendimizi dinleyip duruyoruz. eyvahedigeldismile

Bizim korkumuzda 11. haftada geçirdiğimiz 1 ay süren kanamayla başladı. 28.haftayı iple çektik.. Yaşama şansları yüksek olurmuş o haftadan sonra diye.. Şimdilerse ise 31. haftamızdan gün almaya başladık arkadaşlar.. Şükürler olsun.. :Saruboceq: Ama korku bitmedi acabamıki diye geçiyor günler hala.. 11. haftadan buyana evden çıkmadan geçiyor günlerimiz az kaldı diye diye.. Benim gibi hisseden arkadaşlarla paylaşmak istiyorum bu korkumu ? Düşünmemeye çalışıp dua ediyorum sevdigim şeyleri yapmaya çalışıyorum evin içinde ama artık aklıma bişey gelmiyor, bunalmak sıkılmakta istemiyorum, minnoşlarımıza yansımasın psikolojimi etkilemiyim diye.. Siz neler yapıyorsunuz arkadaşlar.. Az kalan süremizi paylaşalımmı boshayallersmile

2. 19 Mayıs 2010
  3. ARTVINLI9876

ARTVINLI9876 Evlatlarim sana emanet allahim Üye

Beğenildi:
    2.324
    Ödül Puanları:
    163
    Canım bende erken doğum riski taşıyorum.Hamileliğim başından beri evde dinlenerek,yatarak geçiyor.
    Ev işi,yemek temizlik hiç birşey yapmadım başından beri.Bazen günlerim güzel sıkıntısız geçiyor,bazende çok sıkıcı dk.bile sayıyorum.ılk zamanlar çok kitap okudum,zaman geçirmeye kafa dağıtmya bire birdi.artık okumak istemiyorum.Valla bende takip edicem arkadaşların yazdıklarını.Artık zaman geçirmede sıkıntı çekiyorum.

4. 19 Mayıs 2010
  5. windy

windy Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet canım hergün birilerini çagırsan olmuyo, annem çok yardımcı oluyo sagolsun ama dogum öncesinden ne kadar çok yoruldu. onunda kendi düzeni bozuldu. Bende biçok kitap dergi okudum, hele bu kadınlar kulubünde okumadıgım topik kalmadı desem yeri var. Tvlerdekide haz vermiyo.. Eşim akşam gelecek diye dk sayıyorum bende.. Allahım sabır versin hepimize..

6. 20 Mayıs 2010
  7. prety

prety Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim de 23. haftada erken doğum riskim belirdi.
    Daha öncesinden de aslında farkeden birşey yoktu.
    Doktorum o kadar çok korkutmuştu ki ,evdeydim genelde yatar pozisyonda.

Her sabah ezanında karnımı okşayıp şükrederdim. 1 gün daha geçti doğurmadım diye
    Böyle böyle 36 hafta geçti.

Şimdi düşünüyorum da ,ne güzel günlermiş.Böylesi bile güzeldi.

Ben hep şöyle düşündüm sonrasında ,Allahım çoğul bebek büyütmek zor olduğu ve bebekler doğumdan sonra neredeyse hiç uyumadığı için ,anne adayının bu dönemi rahat geçirmesini sağlıyor:eek:

Siz de böyle düşünün.
    Bebekler olunca dk. zaman nasıl geçiyor anlaşılmıyor.Taa ki yaşlarına kadar.
    Yemek yemek ,wc. ye gitmek , tw. izlemek bu kadar mı güzel ve özel gelir insana.

Şimdi sıkıldığınız şeyler ,bebekler doğduktan sonra ,özlediğiniz şeyler oluyor.
    Göbişlerinizi sevin ve tadını çıkarın.
    Bütün doğum yapmış anneler bunu söyleyecekler sizlere.
    Çünkü karnınızdaki kıpırtıları , çok özleyeceksiniz.

8. 20 Mayıs 2010
  9. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    zorlu gebe kalma mücadalemden sonra ohh dedim ama bilemedim dahada zorlu yolun başında olduğumun ..baştan hiç bişey yoktu sadecde 6 haftamda başlayan aşırı kusmalar dışında..
    16 haftamda başlayan kanamam tam bir ay sürdü....zaten o gün itabari ile heran bebeklerimi kaybedeceğimi düşündüm sadce tuvalte gidiyordum...kusrakrende çıkamıyordum evden ama kanama ile eviçinde gezmelerimde bitmişti...26 + larda lekenleme ve kasık ağrımla hastaneye gittim sancılarım çıktı 3 cm açılma çıktı..ve zorlu yolun her dk. doğurma riski ile hiç kalkamadan kolumdan hiç çıkmayan bir serumla 33 +2 de doğum yaptım......şimdi kuzularım 13 aylık....her zorluğa rağmen çok güzeldii harikaydı ...bu durumdan tek anladığım ne kadar kaybetme riski olsada ol diyen rabbim olduruyor
    kendimizi kasmamak gerekmiş

10. 20 Mayıs 2010
  11. prety

prety Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de buna inandım.
    O kadar zorluğa rağmen doğdular şükürler olsun.

Eğer yiyecek ekmekleri varsa ,Allahım doğ diyorsa doğuyorlar.
    Çok kasmamak lazım gerçekten

12. 20 Mayıs 2010
  13. windy

windy Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkür ederim prety ve dırımkırmızı.. Evet onları hissetmek gerçekten çok güzell, hep seviyor ve okşuyorum, konuşuyorumda ama an geliyor evin içinde duvarlar üstüme üstüme geliyor.. İnanın hiç karamsar biri değilim, çokda sabırlıyımdır aslında, bu çabamız isyan degilki her saniyeme bile şükrediyorum. Tedaviyle oldu gebeliğim, mucizelerimin farkındayım.. Arayışımın evin içinde daha farklı neler yapabilirim ? Akşamı nasıl ederim düşüncesi zaten.. Acaba bugün doğsalar yaşarlarmı korkusu, tabiki herkez nasibini alır ve yaşar bu dünyada.. Kısmette varsa tabiki saglıkla dünyayagelecekler ama bunu böyle deyip arkama atamıyorum. dışarı çıkmıyosun nefesi zor alıyorsun uyurken sagına soluna dönemiyorsun, karnın acıdan yanıyo gibi oluyo dokunamıyorsun, bende tadını çıkarmak keyif almak istiyorum ama nasıl işte :)

14. 20 Mayıs 2010
  15. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    tabiki zor cnm ....şimdi benim gebeliğim kıştı ve aşırı kusutuğumdan kimse ile görüşmek gezmek istemiyordum.....hep yattım bana zor gelmedi tabi

ama sen kendini rahat hissediyorsan cnm ..örgü ör..gelmişsin yolun sonuna çocukları kıyaftelerini hazırla ...çantanı hazırla ...mevlüt sepetini hazırla

albümlerini hazırla cnm ilk ultrasondan tut gebelik hallerini o anda kaç aylık olduklarını belirt cnm......aklıma gelenler bunlar ....

16. 20 Mayıs 2010
  17. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    canım ..........artık kafana takma bence rıskı atlatmıssın .........saglıkla bekle onları bende hep korku ıle bekledım aman 28 29 gecsın bı gecsın dıye ve tam 29 haftanın ıçınde anı kanama ıle kendımı hastanede buldum naparsak yapalım olagın onune gecemıyoruz ..........ınş ıyı olucak vaktınde gelecek keyfını cıkar azcık yatmak keyıflı degıl bılırım ama olsun onları sev bol bol elbet gececek bu gunler......

18. 20 Mayıs 2010
  19. canım bende 14. haftadan beri hep hastanede yatanlardanım yani haftanın 5 günü hastane 2 günü ev cmt pazarda bir sancı olursa hemen hastaneye.. yatışş.. ay kabus gibiydi. ben,im yavrularım 34. haftaya kadar dayandı.. suyumun gelmesiyle heyecanlı maraton başladı.maşallah benim yavrulşarıma kimseleri üzmediler sağlıklı geldiler ve2 gün sonra hastaneden çıktık.ALLAHIM KıMSENıN GÖZÜNÜ KALBıNı HASTANEDE BIRAKMASIN....canım sen çıkınca düşün o minicikler oluyor canavar.. sağlıkla dünyay gelsinler