Erken Doğum Önlenebilicek !!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve AdaEge tarafından 13 Kasım 2009 başlatılmıştır.

13 Kasım 2009
    Konu Sahibi : AdaEge
  1. AdaEge

AdaEge Guest

Erken doğum risklerinden korunmak için de yepyeni bir araştırmadan söz eden Dr. Grable “korunma için yeni bir tedavi tercihi olarak progestoron kullanılıyor. Halen araştırma aşamasında olan bu tedavi özellikle geçmişinde erken doğum hikayesi olan kadınlarda uygulanıyor ve rahim kaslarının uyarılma eşiğini yükselterek kasılmaları önlüyor. Progesteron uygulananlarda erken doğum riski azalıyor.” dedi.
    Araştırmacılar, gebelik süresince östradiol ve östriol adlı östrojenlerin dengede olduğunu, bu dengenin bozulması durumunda doğum sancılarının başladığını belirledi
    Bilim adamları, gebelik esnasında östradiol ve östriol hormonlarının takip edilmesi ile hem doğum sancılarının ne zaman başlayacağını belirleyebileceklerini, hem de hormon düzeyine yapılacak müdahalelerle sancıların erken veya geç başlamasını sağlayabileceklerini ve böylece gelecekte erken doğumları dahi önleyebileceklerini söylediler.

Araştırma beşyüz anne dayı üzerinde yapıldı. Doğum yaklaştığında östradiol ve östriol hormonlarının dengede olduğunu belirleyen bilim adamları, östradiol hormonu hızlı arttıktan sonra doğum sancılarının başladığını gözlemlediler.

alıntı...

2. 13 Kasım 2009
  3. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Bu gebeliğimde 20 hafta crinone jel kullandım ama yatmamında etkisi olduğunu düşünüyorum çünkü 17 haftada açıklık vardı...
    Rabbim erken doğum tehlikesi olan tüm arkaşlarıma sağlıkla bebklerini kucağına almayı nasip etsin

4. 13 Kasım 2009
  5. AdaEge

AdaEge Guest

Aminnn inşallah canım..Doktorların bazılarını genelde ilk3 ay kullanın sonra bırakın diyorlar nedense...benneyaptımki Keşke ben de progesteronu bırakmasaydım...Ama bu kez taaa doğuma dek devam edeceğim...

6. 13 Kasım 2009
  7. tugba_XSXEKER

tugba_XSXEKER tugbærhan Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bana da 36. haftaya kadar dr. um progestan kullandırdı.ben korkuyordum bebeğime zarar verir diye iyi ki kullandırmış

8. 13 Kasım 2009
  9. Eylxuxl_ce

Eylxuxl_ce Kızım ve Oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bende hala kullanıyorum pruluton iğne haftada 1 korkularım geldiği zamanlarda keşke diyorum hafta 2 kere vurulsam pruluton da progestoron hormonu sanırım değilmi.

10. 13 Kasım 2009
  11. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar erken doğum malesefki sancıyla olmuyo sadece ben preklampsi yüzünden erken doğurdum keşke bütün erken doğumlar durdurulabilse

12. 13 Kasım 2009
  13. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım o daha etkili benimde hamileliğin başında kanamam olunca vurdurmuştu 1 tane doktorum canım ayrıca crino jel kullanmıştım

14. 13 Kasım 2009
  15. Eylxuxl_ce

Eylxuxl_ce Kızım ve Oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canım İlk gebeliğim de 23 haftalık kaybım oldugu için doktorum onlem amaçlı verdi, sanırım doguma kadar da vurduracak inşallah rabbiminde izniyle faydası olur.

16. 13 Kasım 2009
  17. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    insallah durdurulur dediginiz gibi..gecen esim hastanede 6 aylik dogan bi bebegin annesini görmüs basinda aglayip duruyodu diye...allah kimseye göstermesin..6 ay bekle sabret sonra elinden ucsun cok üzücüüüü

18. 13 Kasım 2009
  19. mumudihaba

mumudihaba 6 MELEK ANNESİ Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    ben kullanıyordum ama yineeeeeeeeeee

aynı sonucu yaşadım artık hiçbir şeye inanmıyorum