erken doğum riski servikste kısalma serklaj

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve av_moon tarafından 11 Ekim 2010 başlatılmıştır.

11 Ekim 2010
    Konu Sahibi : av_moon
  1. av_moon

av_moon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    gebeliğimin 22. haftasındayım1 hafta önce yapılan rutin kontorllerde hunileşme tespit edildi ve yatak istirahati verildi bu hafta sonu yapılan kontorolerde servikal uzunluk 22 mm olarak tespit edildi ve erken doğun tehdidi ile hastaneye alındım serum ve ağrı kesici tedavisine başlandı...
    doktorlar cumaya kadar gözetim altında tutacaklarını ve doğum başlamadıysa serklaj uygulayacaklarını söylediler...
    kanama, lekelenme ve şiddetli kasıntı yok sadece hafif sızılarım oluyor o da galiba psikolojik korktuğum zaman arttığını hissediyorum...
    sizce bunlar erken doğum riski taşıyan belirtiler mi? bu sızılar bitmeden serklaj uygulanmaz mı? 22 haftada serklaj uygulanması beni ne kadar taşır? başından geçen ya da duyan arkadaşlar lütfen cevap yazsın çok enmdişeleniyorum :çok üzgünüm:

2. 11 Ekim 2010
  3. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım hiç bi bilgim yok ama içim sızladı okurken. inşaallah bu süreçleri sağlıkla sıhhatle atlatıp bebeğine tam vaktinde kavuşursun.. Mevlam çaresiz bırakmasın, masum yavrucuğunun hürmetine imtihanını kolaylaştırsın :Saruboceq: amin

4. 11 Ekim 2010
  5. ayer82

ayer82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba arkadaşım.sen çok şanslıısn.bundan 5 ay önce 22 haftalık hamileydim. küçük bir yerde yaşıyorum.ilk hamileliğimdi o yüzden sürekli doktor kontrolündeydim.tek doktor vardı ilçede. ben 18 haftalıkken hafif kasılmalarım başladı.daha sonraki haftalarda kahverengi akıntı ve kötü kokulu idrar bunu takip etti. eşimle şüpheledik deli gibi doktora gittik. doktor usg bakıp herşey normal kalp atışları tansiyon vs.bana alttan baktırma deyip gönderdi. iki gün sonra aşırı nöbetler halinde sancılarım başladı. wc gitiğimde suyum boşaldı.ve gece hastaneye koştuk. doktor demezmi neden daha önce kontrole gelmedin.zahmet oldu alttan baktı.2.5 cm açık dedi doğum başlamış.ve o sabah bebeğimi 22 haftalık doğurdum.bebeğim bi süre sonra öldü. çok şanslıısn dedim çünkü geçde olsa açıklık olduğunu anlamışlar müdahele ediyorlar. lütfen yat hiç kalkma bu işin şakası yok.çok üzülürsün. dinlen ve sana acil serklaj yaparlar ama işe yararmı bilmem. ama mutlaka kalkma bebek aşağı inmesin.e önemlisi bu saatten sonra dinlenmek.Allah elinden almasın bebeğini inş.dayanır sonuna kadar...a.s.a.s.