erken doğum riski servikste kısalma serklaj

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve av_moon tarafından 11 Ekim 2010 başlatılmıştır.

11 Ekim 2010
    Konu Sahibi : av_moon
  1. av_moon

av_moon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    gebeliğimin 22. haftasındayım1 hafta önce yapılan rutin kontorllerde hunileşme tespit edildi ve yatak istirahati verildi bu hafta sonu yapılan kontorolerde servikal uzunluk 22 mm olarak tespit edildi ve erken doğun tehdidi ile hastaneye alındım serum ve ağrı kesici tedavisine başlandı...
    doktorlar cumaya kadar gözetim altında tutacaklarını ve doğum başlamadıysa serklaj uygulayacaklarını söylediler...
    kanama, lekelenme ve şiddetli kasıntı yok sadece hafif sızılarım oluyor o da galiba psikolojik korktuğum zaman arttığını hissediyorum...
    sizce bunlar erken doğum riski taşıyan belirtiler mi? bu sızılar bitmeden serklaj uygulanmaz mı? 22 haftada serklaj uygulanması beni ne kadar taşır? başından geçen ya da duyan arkadaşlar lütfen cevap yazsın çok enmdişeleniyorum

2. 11 Ekim 2010
  3. fatma2005

fatma2005 canım elif duru 'm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba canım allah zamanında sağ salım kucagına almayı nasıb eder işallah.
    bende 26 haftalıkken lekelenmelerım vardı erken doğum riski vardı servikal uzunluk 27 mm di hastanede yatım 34.haftaya kadar iğne oldum hıc işe gitmedim paso rapor oldum bır hafta gttim işe mecburen oda izne ayrılmak için.şuanda 40.hafta oldu doğum yapamadım .ilaçların yan etkısı oldu gecıktırıyomuş çok şükür erken doğum olmadı herseyın hayırlısı olur işallah bol bol dinlen iş güc yapma ...

4. 11 Ekim 2010
  5. av_moon

av_moon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    aman erken olmasında geç olmasına razıyız...
    bende lekelenme akıntı ve ya kanama yok daha doğrusu pek bi şikayetim yok sadece servikal uzunluk yetersiz deniyor... c.tesi günü 22 mm çıkmıştı bugun ultrasondo 30 mm çıktı öğleden sonra alttan muayene ile netleştirecekler... umarım bi sıkıntı olmaz... sürekli seruma bağlı olmaktan sıkıldım :KK43: bu arada sana da hayırlı doğumlar... :)

6. 11 Ekim 2010
  7. fatma2005

fatma2005 canım elif duru 'm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    çok saol işallah hayırlısıyla zamanında kucağına alırsın allah yardımcımız olsun.

8. 11 Ekim 2010
  9. cadaloz99

cadaloz99 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Offff cok korkuyorum yaa... Hunilesme neki yaa... Ben amerikada yasiyorum .. Buradaki aylik kontrol karnizimizi mezro ile olcup bebegin 1 sn kalbini dinleyip gonderiyolar .. Arkadaslar benim sormak istedigim eger bir sorun olursa kendini hissettirirmi ? yoksa yapilan aylik kontrolerdemi anlasiliyor,,, Ben 26 haftalik gebeyim .

10. 14 Eylül 2013
  11. GentLeGirL

GentLeGirL çoluk çocukluluk :) Üye

Beğenildi:
    228
    Ödül Puanları:
    68
    Bendede varmış 17, hafta 32mm

12. 6 Aralık 2015
  13. gizem123

gizem123 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    88
    Canım merak ettim Sağlıcakla zamanında doğurdun mu bebişini bende 20. Haftadayım 32mm olmus rahim kısalmış doktor erken doğum riski dedi ne kadar dayanırım bilmiyorum çok korkuyorum cevap verirsen cok sevinirim :KK43: