Erken doğum riski

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve elfide tarafından 5 Eylül 2010 başlatılmıştır.

5 Eylül 2010
    Konu Sahibi : elfide
  1. elfide

elfide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba, 32+5 günlük gebeyim. Nişanım geldi hastanede 1 cm açıklığım vardı. Hastande yattım bugün taburcu oldum. Pre-par ilaç başlandı. Yarın tekrar kontrole gideceğim ilaç doz ayarlaması için. Kasılmalar varsa ilaç dozunu artırcakmış doktor. Öğrenmek istediğim şey erken doğum riski olan hastalara ne tür tedaviler uygulandığı.

Mesela ciğer gelişimi için iğneden bahsedilmiş bir yerde. Bunun dışında neler yapılmalı?

2. 6 Eylül 2010
  3. sinop_e

sinop_e MELİSA'M Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Geçmiş olsun, benim de erken doğum riskim var ve 4 saatte 1 yarım tablet pre-par kullanıyorum. 36 dolana kadar devam dedi dr um. Ben raporllu yatıyorum aylardır, wc banyo yemek dışında kalktığım söylenemez, bir de bu ilaç, farklı birşey yapmıyorlar, dilerim sağlıkla kavuşuruz bebişlere....

4. 6 Eylül 2010
  5. fatma2005

fatma2005 canım elif duru 'm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba çok geçmiş olsun benımde erken doğum riskim var doktor bende nidilat verdi magnezyum içiyorum 26.haftada belli oldu şu 35 i bi atlatdık mı?allahın izniyle korkucak bişey yok .ben şuan evde temizlik bile yapıorum nidilat içmiyom artık sadece kendimi iyi hissetmediğimde yatıyorum.doktorum yorulma tetiklersin dedi.

6. 8 Eylül 2010
  7. elfide

elfide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkür ederim cevaplarınız için. Bende pre-par kullanıyorum. 1,5 yaşında bir oğluşum var. Şu an işteyim. Evde de olsam iştede olsam yatma şansım yok. Elimden geldiğinde yormamaya çalışıyorum kendimi.

Doktorumla görüştüm hastanede yatarken celestone iğne vurulmuş bana. Erken doğum olursada kortizon iğnesi vuracakmış..