Erken doğum riskim varmış ne yapabilirim :(

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve NevYas tarafından 9 Haziran 2010 başlatılmıştır.

9 Haziran 2010
    Konu Sahibi : NevYas
  1. NevYas

NevYas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba arkadaşlar 24 haftalık hamileyim ve 2 gün önce ayrıntılı ultrasona girdim orda bebeğimin sol arterinde kan akışı yavaşlığı teşhisi kondu doktorum raporlara bakınca suyunu ve kilosunu takip edeceğiz ama şuan için endişelenecek bir durum yok dedi ve 1 ay sonraya gün verdi..

Ben biraz araştırınca bunun preeklampsi veya rahim içi gelişme geriliği riski olduğunu öğrendim.Ayrıca 1 hafta önce doktorum 615 gr demişti ama ayrıntılıda 564 gr çıktı ben doktor öyle söyleyince usg farklılığıdır dedim ama şimdi kafama takıldı doktorum rapordan sonra muayne etmedide 1 hafta önce bakmıştık dedi..

Şimdi bu risklere karşı ne yapmalıyım, ne yapabilirim şaşkınım, üzgünüm aranızda bu sorunları yaşayanlar olmuştur bana akıl verin.Bebeğimi daha iyi beslemek için neler yapabilirim şimdi bir sorun yoksa en azından sorun olursa o zamana kadar gelişimi biraz iyi olursa diye düşünüyorum ama bilmiyorum

2. 9 Haziran 2010
  3. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Canım yapacağın en önemli şey erken doğumu düşünmeden doktorunun tavsiyelerine uyup, yiyip, içip, yatıp, dinlenmek.
    Hep zamanında doğuracağını düşün lütfen Allah bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

4. 9 Haziran 2010
  5. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende aynı durumdayım üstelik tansiyonumda fırlıyor arada hap kullanıyorum.34.haftalık oldum bile.illa erken doğacak diye bişeymi var.bana erken doğum tehlikesi var dememişlerdi.benim ilk hamileliğimde aynıydı,ondada38.haftadan sonra sezeryan oldum.üstelikte 4 kg doğdu oğlum:nazar:

6. 16 Haziran 2010
  7. NevYas

NevYas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Sağol canım amin inşallah..

8. 16 Haziran 2010
  9. NevYas

NevYas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Canım benim sorunum kan akışının yavaşlığından bebeğin beslenemeyip gelişiminin durabilecek olması böyle olunca bebeği erkenden alıp küvezde besliyorlarmış..Maşallah 34. haftaya geldiyseniz gelişimi devam ediyor demekki sağlıcakla kucağına alırsın inşallah..Darısı başıma..

10. 16 Haziran 2010
  11. NevYas

NevYas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Cumartesi günü başka doktora gideceğim bende bakalım o doktor neler diycek benim doktorum üzerinde durmayıp 1 ay sonraya gün vermesi beni çok üzdü ya o 1 ayda Allah korusun bebeğime bişey olursa..

12. 18 Haziran 2010
  13. angelhope

angelhope Minnoşumm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    NevYas seni ekim annelerinden biliyorum bende de aynı sorun var ..ben perinatoloji profösürüne gidiorum yani yüksek riskli gebelikler uzmanı doktorum bana hergün tansiyon takibi ++ kan sulandırıcı iğne ++ bebe aspirini kullanıyorum bunlara rağmen sıkıntı var bence doktorunu değiştirmelisin ve araştırma hastanesine gitmelisin tuzu da kesmelisin bakalım ne olucak sonumuz bende 15 günde bi gidiorum inşallah 2 ay daha kalsa başka bişi istemeyiz öyle değilmi? geçmiş olsun inşallah.

14. 19 Haziran 2010
  15. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    allah yardımvcınız ols ınş.........angelop masallah az kalmış hepınıze cok guzel gunler ınşşş

16. 20 Haziran 2010
  17. NevYas

NevYas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Canım senin sorunun tam olarak nedir inşallah sağlıcakla kucağına alırsın bebeğini..

Ben dün başka bir doktora gittim ayrıntılı olarak baktı tekrar ve tek damarda yavaşlık sorun teşkil etmiyor ama 2 damardada problem olsa riskli olurdu dedi ayrıca şuan normal görünüyor dedi akış ve 28. haftaya gün verdi o gün tekrar ayrıntılı bakacak en kesin sonucu o hafta alıyoruz dedi..Bebeğimin boyu ve kilosuda iyi çıktı maşallah.Biraz içim rahatladı yani..

Önlem olarakda yorulmayacaksın, kalabalığa girmeyeceksin, stres olmayacaksın, protein ağırlıklı besleneceksin ve tuz kullanmayacaksın dedi.Şuan tansiyon problemimiz yok hep düşük tansiyonluyum ben ama ileriyi düşünelim dedi birde magnezyuma başlattı..

18. 20 Haziran 2010
  19. yasnur

yasnur herşeye rağmen gülümse Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun cnm bende bu sitede okumuştum erken doğum tehlikesi olanlara genelde proteğin ağırlıklı beslenmeleri tavsiye ediliyormuş çünkü erken doğum olursa bebek daha güçlü olur ve çabuk toparlanırmış sağlıcakla