erken doğum tanısı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EU1 tarafından 16 Mart 2009 başlatılmıştır.

16 Mart 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arkadaslar ben 30 haftalık hamileyim bgn doktora gittim bebek yamuk duruyormuş sol tarafımda poposu ayakları yukarda başı sağ tarafımda duruyor bu nedenle rahim çok gerilmiş boyuna değil enine doğru bu da erken doğum nedeniymiş birde sağımda 8 cm. myom var oda bebegin yerini daraltıyor bebek büzülmüş suratını falan göremedik ultrasonda malesef şimdi doktor bana ciger geliştirici 4 tane iğne yazdı 2 tane vurulcam 12 saat sonra tekrar 2 tane vurulcam bitcek kortizon içeriyormuş bu iğneler nasıl bişey aranızda olan varmı acıyormu çok??birde rahim fazla gerilmesin diye bi ilaç yazdı hap ama o hapda çok çarpıntı yapıyormuş o nedenle çarpıntıyı alsın diyede başka bi ilaç yazdı benim gibi olan varmı doktor 34. haftaya gelirsen çok iyi dedi:KK43: bu iğneler nasıl bişey çok can yakıyomu korkuyorum bazı sitelerde doğum başlamadan yapılır doğumdan sonra yapılır yazıyo benim doktorum öyle bi durum yokken verdi napıcam doktoruma da güveniyorum baya tecrübeli off ya bu iğneleden olan bu haplardan içen varmı?:CüvCüv::enbuyukkk:

2. 16 Mart 2009
  3. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    cnm geçmiş olsun
    hiç bilgim yok bu konuda
    umarım bekler bebişin

4. 16 Mart 2009
  5. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım çok geçmiş olsun yaa üzüldüm valla..bende vuruldum o iğnelerden 30.haftamda bebeğe çok yardımcı oluyo ciğer gelişimini hızlandırıyo diğer iğnelere göre biraz yanıyo vururlarken ama saatini aksatma tam saatinde vurdur ki işe yarasın benim dr 10 dk bile saatini geçirmicesin demişti..
    başka sormak istediğin bişey olursa elimden geleni yaparım canım..

6. 16 Mart 2009
  7. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ben de erken dogum tehlıkesı yasamıstım. bu yuzden o haptan kullandım 34. haftaya kadar. carpıntı fılan olmadı, kasılmaları azalttı ve erken dogum yapmadım. 38+6 da sezeryanla dogum yaptım.

8. 16 Mart 2009
  9. EU1

EU1 Guest

cnm o iğne celetrone diye mi yazılıyor ya içinde o iğne zararlı yazıyo ondan

10. 16 Mart 2009
  11. ayxsxegxuxl34

ayxsxegxuxl34 kuzucuklarım:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bende o iğnelerden vuruldum ama saatini hiç aksatmaman lazım gerçekten çok yardımcı oluyo bebek için bende 32haftalık doğum yaptım iğneler sayesinde bebeğim makineye bağlanmadı çok şükür.

12. 17 Mart 2009
  13. EU1

EU1 Guest

senin neden 32 de doğumun oldu cnm birde bana hap verdi gebelik uzun sürsün diye sen içmemişmiydin?

14. 17 Mart 2009
  15. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok geçmiş olsun inşallah bebeğin için faydalı olur sen kendini korkutmaki bebekde etkilenmesin

16. 18 Mart 2009
  17. EU1

EU1 Guest

dün gece gittim son ikisinide oldum celestonelerin inş hayırlısı olur ama igne oldugumdan beri bebek hiç hareket etmiyor neden acaba?

18. 18 Mart 2009
  19. Adenzar

Adenzar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım çok geçmiş olsun.İçini rahat tut yat uzan dinlenmeye çalış.Ben de 22 haftalık hamileyim dün kahverengi kanamam oldu sende böyle bişey olmuşmuydu.Ben de şimdi korkuyorum benimki de 9 ayı zor bekleyecek heralde.Allah bebişini korusun yat dinlen hep.