Erken dogum yapip ikincisini normal dogum yapan varmi

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve zekiye2007 tarafından 14 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

14 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : zekiye2007
  1. zekiye2007

zekiye2007 Guest

Mrb ben ilk bebegimi kaybettim erken dogdu ve şimdi yine ikinci erken dogcak diye korkuyorum hamile kalmaktan aranizda ilk bebegi erken dogan ve ikincisi normal 9ay dogan varmi

2. 15 Temmuz 2008
  3. topraktut

topraktut Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    zekiye güzel bi sayfa açmışsın..bende senin gibi erken doğum yaptım 3 ay oldu..şimdi korunmuyorum...hamile kalınca inşallah bebeklerimiz sapa sağlam kucamıza alırız...,
    inşallah istediğin cevaplar gelir....

4. 15 Temmuz 2008
  5. angelhope

angelhope Minnoşumm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bende çok korkuyorum aynı şeyleri yaşayacağım diee çok kötü bi psikoloji buu :KK43:

6. 16 Temmuz 2008
  7. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    yok mu ya niye cevap yazan yok bende korkuyorum aynı şeyleri yaşamktan ALLAH bize gösteremz inşallah....

8. 16 Temmuz 2008
  9. heidi28

heidi28 Guest

merhaba, ben şuanda 7 haftalık hamileyim. 6 yaşında bir oğlum var ve 27 haftalık dünya ya geldi. plesenta öndeydi ve kanamam oluyordu. bunları doktoruma anlattım bana korkmamam gerektiğini her zaman böyle sonuçlanmayacağını söyledi. o ilk hamileliğinde yaşadın ve bitti bu yeni bir sayfa senin için dedi ve çok fazla düşünmemem gerektiğini söyledi. inşaallah bu sefer herşey daha iyi olacak en azından her gece yatmadan önce allaha yalvarıyorum " zamanın da ve sağlıkla doğacak bir bebeğim olsun diye" çünkü hiç kolay şeyler yaşamadım. yanlış anlaşılmasın doğumdan korkum falan yok. oğlum 13 gün küvöz de kalmıştı ve 13 gün bana yıl gibi gelmişti. doğurmak ama emzirememek kucağına alamamak her an kötü birşeyler olacakmış korkusuyla yaşamak çok zor. inşaallah bu sefer herşey yolunda gider. herkese sevgiler...

10. 17 Temmuz 2008
  11. ecemiz

ecemiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu psikolojiden dolayı 2. kez bebek yapmayı düşünemiyorum ben arkadaşlar.26 haftalık doğdu ve 2 ay küvezde kaldı.bi daha Allah yaşatmasın

12. 17 Temmuz 2008
  13. zekiye2007

zekiye2007 Guest

işte bende bundan çok korkuyorum benimde oglum 27 haftalık dogdu ve 3 gün yaşadı hiç görmedim sezeryanla dogum yaptım şimdi yaşasaydı 14 aylık olcaktı çok üzülüyorum hiç aklımdan çıkmıyor yaşayan bilir.

14. 18 Temmuz 2008
  15. lad127

lad127 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Gerçekten bende ikinci hamileliğimde aynı şeyi yaşamaktan çok korkuyorum. Bence erken doğumun nedeni araştırılmalı arkadaşlar. Sonuçta hiçbirşey çıkmasa bile en azından kontrolden geçmiş olmalıyız. Sonuçta yine de Allah'tan geliyor. Ama herhangi birşey varsa tedbirini de almak bize düşüyor.
    Şu anda araştırılmaktayım ağustos ayında tekrar doktora gideceğim. Gelişmelerden de sizi haberdar ederim. En azından benimle aynı sıkıntıları yaşayanlara bir yol gösterilmiş olur.

İnşallah Allah bize bir daha yaşatmasın böyle bir acıyı. Çok zor ve gerçekten doktorların korkma aynı şeyler yaşanmayacak demesiyle korkumuz azalacak birşey değil.

16. 18 Temmuz 2008
  17. topraktut

topraktut Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hepimize sabır versin çoğumuzun acısı yeni daha benim 3 ay oldu..keşke şöyle olsaydı keşke böyle olsaydı diye kendimi yiyip bitiriyorum... hepimizin melekleri...cennetin kapısında bizleri bekliyorlar:çok üzgünüm:...şunuda biliyorumki ben bebeğimi dr hatasından dolayı kaybettim...bana önceden önlem almadı..serklaj yapması lazımmış rahimde açılma varmı yokmu diye bakması lazımmış...lazımmıışşşşşş:kızgın:.....
    bizler artık sorunlu gebeliklerle uğraşan drlere gitmemiz lazım....onların muhanne ücretleri biraz tuzlu ama bidaha böyle bi kayıbı eminim kimse kaldıramaz.....bana kk de bir arkadaşım dr ismi verdi..3 veya 4 ay sonra hamile kalmadan ilk işim o drnin yanına gideceğim çok ilgiliymiş....bakalım artık hayırlsıı olsun
    hepimizin birgün yüzü güleceka.s.a.s.

18. 19 Temmuz 2008
  19. lad127

lad127 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Topraktut: Benim 19. haftada kanamam oldu doktorum hastaneye yatırdı. Tabi daha önce lekelenmelerimde devam ediyordu. Araştırmalar devam etti hep. Kanamam bir türlü kesilmedi. En son İstanbul Bağdat cad. Acıbadem'de Doç. Dr. Arda lembek var. Riskli gebelikler üzerine eğitim almış. Ona gönderdi doktorum beni. erken doğum yapmayla ilgili birşey gözükmüyor şu anda dedi. rahim ağzı kapalı boyu gayet normal dedi. Düşün ki bu riskli gebelikler üzerine eğitim almış biri. Yalnızca D-Dimer testi istedi ve plasentadan bir parça ayrılmış ve rahime yerleşip pıhtı oluşturmuş o da ara ara kanama yapıyor dedi. D-Dimer testi sonucum da yüksek çıkınca bu konuya iyice yoğunlaştılar. Sonra hastanede yatmaya devam ettim. Hafta sonları da eve çıkıyordum. İstanbul'daki bu doktora gitmemin üzerinden yaklaşık 2 hafta geçmişti ki sancılarım başlayıp erken doğum yaptım. Düşün ki ozamana kadar bunun belirtisi yoktu ağrım bile yoktu. İşte şimdi o yüzden araştırılmak istiyorum. benim de bebeğimi kaybedeli 26 temmuzda 2 ay olacak. Allah hepimize sabırlar versin ve bu mücadelemizin inşallah hayırlısıyla sonuçlanmasını nasip etsin.