erken doğum:((

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve ceko tarafından 10 Haziran 2008 başlatılmıştır.

10 Haziran 2008
    Konu Sahibi : ceko
  1. ceko

ceko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    meraba arkadaşlar sizlerle 2 gündür yaşadıklarımı paylaşmak istedim ve tecrübeli arkadaşların bana yardım olmalarını bekliyorum.2 aydır dr.um elektroya bağlıyordu.bebegimin kalp atışları ve bende kasılma olup olmadıını anlamak için.geçen ay az bu ay biraz daha fazla kasılmalar çıktı elektroda.dr.um istirahat deip eve yolladı.ve idrar yollarımda iltihap için ilaç yazdı.ben kendisine çok güvendiim için dier randevuyu 1 ay sonnraya yazarken bile sesimi çıkarmadım.bugün ilacımı alırken eczacım beni uyardı seni eve yollaması garip en azından ilaç vernmeliydi dedi.tabi benim aklım başıma gelmeye başladı. eşimi ariip başka dr.a gttik o da hemn hastaneye yat dedi ben tabi afalladım.ve 3.bir dr.a daha gittim ve ii ki gitmşimö çok ii bir drdu.çok ilgilendi rahimdee 0.8mm açılma var dedi ialç yazı istirahat dedi agrın olmazsa 15 gün sonra olursa hemen gel dedi.ben tabii ağlamaktan şişmiştim beni baya rahtalattı kendi dr.umda dahil diğer dr.küveze alınır ya ne biliim böle hemen can sıkıcı konuşmya girdiler duymak istediim değildi hiçbiri şu anda az da olsa daha iim.1500 kg daha oğlum Allaha dua edşyorum erken gelmesin diye onun o hayat mücadelesibeni mahveder.ama herşey Allahtan yinede.şimdi istirah ed,yorm annemdeyim inşallh işe yarar.

2. 10 Haziran 2008
  3. EU3

EU3 Guest

canım geçmiş olsun bende erken doğum yaptım.kasılmalarım vardı.bol bol dinlen fazla yorma kendini birde erken doğum olacağını düşünerek kortizon iğneleri ol bebeğin akciğer gelişimi için erken doğan bebeklerin çoğunlukla solunum problemi olur.olmaması için mutlaka iğneleri ol doktorun zaten söyler.bebişinin kilosu iyi gene korkma tatlım herşeyin bir çaresi var. bak benim oğluşum 780 gram doğdu.şimdi 4 yaşında sağlıklı bir çocuğuz.sadece biraz küçüğüz.geçmiş olsun .zamanında doğurursun bebişini

4. 10 Haziran 2008
  5. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Canım geçmiş olsun bebeğin 1 kilonun üstüne çıkmış rahat ol lütfen..Zaten ilaçta yazmışlar sana inşallah erken gebelik yaşamassın eger olursada sorun yapma lütfen artık hemen müdahele ediyorlar akciğerlerini gelişmesi için iğne yapıyorlae bebege..
    bendede 1cm açıklık vardı 22 haftalıkken doğum yaptım..benim doğum hikayem pek iç acıcı değil..
    inşalah sağlıkla bebeğini kucağına alırsın cnm

6. 10 Haziran 2008
  7. ceko

ceko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah dediğimm gibi ben tedbirimi alıorum ama herşeey allahtan kasılmaları ben hissetmiyorum ama var olduunu bilioruz teşekkür ederim bilgin için ayrıca.

8. 10 Haziran 2008
  9. ECEM2003

ECEM2003 Guest

bol bol yat dinlen inşallah zamanında gelir bebişin acele etmez

10. 10 Haziran 2008
  11. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    Bende bugün nst çektirdim 20 dk içinde kasılma çıkmadı ama onun öncesi ve sonrasında hep kasılma hissediyordum, halada ara ara hissediyorum.Doktorum ilaç vermiyor bunlar rahim kasılması dedğil diyor ama ben buna adım gibi eminim ki rahmim kasılıyor çok düzenli olmasa da günde 5 defa falan kasılıyor.sonra gevşiyor.Birde 2 gündür regl gibi sızı var karnımda ama bu da nst çekilirken yoktu.Size doktorunuz hangi ilacı verdi söylermisiniz? Bu arada 25 haftalığım daha :KK43:(

Son düzenleme: 10 Haziran 2008
  12. 10 Haziran 2008
  13. umut_sevgim

umut_sevgim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    canım benım uzulme ıns hersey yoluna gırer sen hıc ayaga kalma bol bol dınlen ıns hersey cok guzel olacak guzel seyler dusun guzel seyler olsun ıns guzel haberlerını beklıyorum rabbım yardımcımız olsun hakkımzda hayırlısı olsun opt canım

14. 11 Haziran 2008
  15. bebixsximm :))

bebixsximm :)) **çınar'ım** Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım gecmıs olsun bu duruma benzer seyı arkasım yasadı doktorların bebegın saglığı gelişimi için gereklı olan tedbırı almaya calışıp ilacı vermısler sende onları kullan ve bol bol dınlen ıyı dusun ıyı olsun stres yapma hersey guzel olcak merak etme :)) içini ferah tut ve kafanın rahat olması ıcınde doktorunla görusmelerini sıklastırabılırsın..allah yardımcın olsun..

16. 11 Haziran 2008
  17. ceko

ceko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yaa arkadaşalr moralim bugün daha kötü dün size en son dr.iidi demiştim ne biliim bugün ilaçlarımı almya gittim adamın yazdıı ilaç tansiyon ilacı nidilat çıktı işin sıkkıcı kısmı benim tansiyonum hiç çıkmadı ki ve dün tansiyonuma da bakmadı şimdi ne yapıcağımı şaşırmış durumdayımmm bu aydan sonra nasıl bi dr a güvenicem buna tam güvenir gibi oldum yaptıına bak eczaane eczane gezdik bu halimle sakın içme dediler içinde kriz anı yazıo yaa neler oluo allah aşına bu kadar basitmi herşey.rica etsem aranızda dr.na güvenen bi kişi bu ilacı sorarmı erken doğumu engellemneyle ne alakası olacak ben saçmalamış durumdayımm:KK43:(

18. 11 Haziran 2008
  19. ponaran

ponaran Anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhabalar Ceko,

Hangi dr'a gittiğini bilmiyorum ama İzmir'desin sanırım.
    Sana tavsiyem Kent Hastanesi Namık Demir / Tunç Canda ya da Karşıyaka'da Dr. Kıvanç Bilici.
    İkiside çok iyi drlardır, tavsiye ederim.
    Ben şu an Namık Bey' e gidiyorum. Hastane olduğu için tercih ettim.
    Randevu almak biraz zor olabiliyor, sanralden kadın doğumu isteyip, durumunu anlatıp, bir randevu alabilirsin diye düşünüyorum.

Yalnız hangisi olursa olsun, mutlaka öncelikle tüm bu yaşadıklarını anlat, böylece sana daha açıklayıcı ve bilgili davranırlar.

Kent Tel:3867070
    Kıvanç Bilici Tel:3643999

Umarım herşey yoluna girer, sıkma canını .a.s.