Erken doğumdan korkuyorum kızlar !

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve utkumuz tarafından 28 Haziran 2010 başlatılmıştır.

28 Haziran 2010
    Konu Sahibi : utkumuz
  1. utkumuz

utkumuz oğluşum abi olacak Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    23 haftalık hamileyim.kızlar erken doğum yapmaktan korkuyorum,bi köy okulunda çalışıyorum günlük 1 saat gidiş bi saat geliş yapıyorum aslında okullar tatil olacak ama içimde hep bi korku var.bi sağlık sorunum yok şu ana kadar çok şükür.ama içimde öyle bi tedirginlik var,40 dklık yolculuk ta yapsam korkuyorum.acaba yolculuk erken doğuma neden olur mu,ya da neler erken doğuma neden olur,bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim,Allah hepimizin yardımcısı olsun.

2. 28 Haziran 2010
  3. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    norml seyreden bir hamilelikte pek erken doğum olmuyor.Bence saatlerce yolculuk yaptım bu erken dogum için sebep değil.Sadece hamile acısından sıkıntı oluyo ayakla şişiyo vs.
    Eger doktorun böyle bi riskin oldugunu söylediyse kork yoksa hiç korkma.Sanırım hemen hemen her hamilede oluyo böyle tereddütler.Bende cok bekledim evde tekken erken dogum olcak diye :) ama günü bile geçti

4. 28 Haziran 2010
  5. Amazon

Amazon Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    108
    Ödül Puanları:
    163
    Ah canım o korku hepimizde oldu hemen hemen, annelik içgüdüsü işte insan tedirgin oluyor. Öncelikle bu duyguların doğal endişeler olduğunu unutma ve akışına bırak kendini .Çünkü bu dönem bi daha geri gelmeyecek kadar özel ve güzel bi dönem. Tadını çıkarmaya çalış. Olacaksa da olur napalım, endişe etsen de etmesen de olur. Sen tedbirli davranmaya çalışıp akışına bırak.. Ebru Şallı ne pilatesler neler neler yapıyor benim içim kalkıp kopuyor onu öyle gördükçe. Ama birşey olmuyor maşallah. Öyle kolay kolay bozulmaz rahatları endişelenme...:))

6. 28 Haziran 2010
  7. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    yok canım bişeycik olmaz Allaın izniyle uzmanlar yolculuk 10 saat falan sürecekse kalkın 2 saate bi yürüyün ödem olmasın diyor
    zaten okullar da bitti yazın bol bol dinlenirsin
    bi de ebru şallının bebeği düşmüyo da o kadar hareketle Rabbimin izniyle seninkine ve diğer tüm ham
    lelere hiiç bişeycik olmazzzz