erken doğumla bebeğini kaybedenler doktorunuz histerekopi istedi mi..

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve 3MELEKANNESI tarafından 19 Eylül 2010 başlatılmıştır.

19 Eylül 2010
    Konu Sahibi : 3MELEKANNESI
  1. 3MELEKANNESI

3MELEKANNESI CANIM KIZM SENİ SEVİYORUM Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    3 yıllık evliyim bir kez aşılama ile üçüz gebelik oluştu...12 haftalıkken redüksiyon ile ikize indirildi ve 14 haftalıkken ikizlerden birini düşük yaptım..ve rahimdeki 2 cm açıklığın kapanmasıyla hemen dikiş atıldı kalan tek bebeğimi de 27 haftalık erken doğumla kaybettim ...ayrıca maalesef sezeryan olmuştum....daha sonra aradan 6 ay geçtikten sonra tüp bebek yöntemiyle üç embriyo konmuşken beşiz gebelik oluştu...7 haftalıkken aspirasyonla ikize indirildi...hiçbir sorun yoktu ancak 14+4 olduğumuzda yapılan ölçümde rahim boyu 3cm çıktı ve biraz da açılmam başlamıştı...hemen dikiş atıldı...ilerki haftalarda hafif kasılmalar hissediyodum ancak doktorumu inandıramadım..26 haftalık olduğumuzda kaslılmalarım çok artmıştı ancak doktorumu yine inandırmadım sadece magnezyumla geçiştirdi beni...nihayetinde 26+4 te sancılarım başladı ve acil sezeryana alındım...ikinci sezeryan ve bebeklerimi yine kaybettim

2. 19 Eylül 2010
  3. 3MELEKANNESI

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    aslında çok kişi hikayemi bilir ama yine de biribirimizi mukayese açısında yazayım dedim...

neyse şimdi ankarada bi profa hikayemi anlattım ve genetik test kanda pıhtılaşma ve histereskopi yapalım demiş...benim bebeklerimde bi sorun yoktu genetik test ve kanda pıhtılaşmaya gerek varmıydı bilmiyorum..ayrıca pıhtılaşma ihitmaline karşı hamilelelğim boyunca aspirin de içmiştim..

neyse şimdi histereskopi rahimde anomalileri tespit etmek içinmiş ama benim dah önceden hsg var ve onda sadece rahimde hafif üstten basıklık vardı çok az ama..ve doktorlar sorun olmayacağını sölemişti sadece biri düşüğe neden olabilir demişti...benimse düşük değil hep ileri haftalarda erken doğum oluyor...acaba o basıklıktan dolayı bebek sıkışıyo mu erken doğum mu oluyo ama basıklık abartı bişey değil...

4. 19 Eylül 2010
  5. 3MELEKANNESI

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    neyse diyeceğim sizden istendi mi...sonuç ne oldu...

6. 19 Eylül 2010
  7. ucrubana

ucrubana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benden öyle birşey istenmedi
    geçen sene temmuzda Ankarada bir ultrason muayenesine girdim dr uterus bikornius anomalisi var dedi hiç çocuğun olmayabilir rahim taşımayabilir dedi
    izmirdeki dr um baştan kistler ve kanamalarla başlayan gebeliğimde redüksiyondan sonra herşey normale döndü uterus bikornius yok dedi erken doğum beklemiyorduk hiç rahim boyumu ölçmedi bile benimde belim karnım çok ağrıyordu normal ikiz bebek dedi neyse bana magnezyum bile vermedi sonuç olarak 28 haftada erken doğum oldu doğumu yapan uzman dr rapora uterus bikornius anomalisi yazmış

8. 19 Eylül 2010
  9. 3MELEKANNESI

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    bircem beni tanımadın tabi doğal olarak...ben ozceliksena...kullanıcı adımı değiştirdim...

10. 19 Eylül 2010
  11. ucrubana

ucrubana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tanımaz olurmuyum
    bende sana anlattım

12. 20 Eylül 2010
  13. ynlz

ynlz gökce´nin annesi ... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    senacimm insallah problem herneyse hallolur ,, sende yavruna kavusursun...inan bunu cani gönülden diliyorum rabbimden....ben kizimi kaybetme ihtimalini bile düsünememistim birde bunu yasamak var ,, rabbimin imtihani bu ,, tabiki karsiliksiz kalmaz....kendini toparlayip problemi cözmek iicn cabalamana sevindim ,,, duaalrimdasinolumunekankayizsmile

14. 20 Eylül 2010
  15. 3MELEKANNESI

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    ylnz sağolasın rabbim evladını bağışlasın....bebeğimi kucağıma alana kadar uğraşacam ucunda bedenimi harap etmek olsa da...

16. 20 Eylül 2010
  17. ucrubana

ucrubana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim
    Allah dualarını kabul etsin gönlünün muradını versin inşallah
    seninde minik bir kuzun olsun koynunda

18. 20 Eylül 2010
  19. 3MELEKANNESI

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    bircem sağol canım benim...diğer bebeğin nasıl çıktı mı...bir de bebişini görmek isterdim..