Erken dönem hamilelikte düşük yaşayan yada kanaması olan varmı?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve eyeblood tarafından 22 Ekim 2010 başlatılmıştır.

22 Ekim 2010
    Konu Sahibi : eyeblood
  1. eyeblood

eyeblood Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Eylül ayında hiç adet olmadım ama nedense ihmal ve mevsim değişikliğidir diye test yapmadım ekimde normal adet gördüm, sonrasında adetim bitti ve birkaç gün sonra önce kahverengi akıntı ardındanda kan gelmeye başladı. Üşüttüğümü düşündüm sonrada acı sona yaklaştım gece saat 3-4 gibi acayip sancıyla, rengim bembeyaz oldu lavabodan yatağa kendimi zor attım. Acile gittik test yapıldı. Hem idrar hem kan pozitif çıktı fakat ultrasonda bebek görülmedi, kese olmadığı sölendi, ama tedbir olarak 4-5 gün sonrasına tahlil verildi. Değerlere bakılacak, aynı gün özel dr çıktım çok güvendiğim bir dr dış gebelik olmadığını keseninde gözükmediğini bir gebeliğin oluştuğunu fakat beslenemediğini çok ince olduğunu büyük ihtimalle düştüğünü söledi. 4 gün sonrasına randevu verdi kan değerlerine bakacak. Yinede açık kapı bıraktı bu durumu yaşayan varmı varsa lütfen yazsın...:çok üzgünüm:

2. 23 Ekim 2010
  3. esindirim

esindirim AGGHHEHHOGRE Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun Canım geçen ağustosta aynısını yaşadım 5-6 haftalıkken öğrenip dra gittik ultrasonda görülmedi kanda değer düşüktü sonra baygınlık hissiyle ter içinde acile gittik o gün sabah değer 1000 küsürlerdeyken gece hastanede 300 lere düşmüştü. çok acı verdi hem bedenen hem ruhen bu sene temmuzda da ikincisini yaşadım testle öğrendiğim gün kanama başladı 1 hft sonra düştü. ben de pıhtılaşma sorunu varmış o yüzden başıma gelmiş aman dikkat et yaptırabiliyorsan tüm tetkikleri yaptır( 3 düşük olmadan pıhtılaşma testlerini yapmıyorlar çünkü) Allahım hayırlısıyla sağlıkla nasip etsin
    Bu arada ben de de dr belki düşmez dedi önce sonra da bozuk olabilir o yüzden ilaç vermicem düşsün dedi neden açık konuşup da umutlandırıyorlar anlamıyorum

Son düzenleme: 23 Ekim 2010
  4. 23 Ekim 2010
  5. eyeblood

eyeblood Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet canım ya kafayı yicem düşmüş deyip kestirip atsa tamam çok üzülecem fakat netleşecek bazı şeler pazartesi yine bir tahlil.hakkını yemek olmaz bence bu gebelik ilerlemez kendini kötüsüne hazırla dedi ama bir açık kapıda bıraktı ve bende hamilelik belirtileri devam ediyor bilmiyorum offf yazdığın için çok teşekkür ederim senin içinde Rabbim en hayırlı ve en iyi hamişliği nasip etsin...benneyaptımki

6. 23 Ekim 2010
  7. eyeblood

eyeblood Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sohpet bölümüde kapandı sanırım baya oldu girmedim.kötü olmuş ama en azından birebir sorunlarımızı paylaşabiliyorduk sorularımıza hemen cevap alabiliyorduk.ya arkadaşlar erken dönem hamilelikte bu tarz şeler yaşayan varsa paylaşırsa sevinirim sanki bir benim başıma gelmişçesine çaresiz ve tecrübesiz hissediyorum şimdiden teşekkürlersenağlama

8. 25 Ekim 2010
  9. samirsak

samirsak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşım öncelikle çok geçmiş olsun ve hayırlı haberler almanı diliyorum.bende gebeliğimi öğrendiğimde 6.haftaydı ve 7.haftasında doktorla ilk görüşmemiz vardı.ama o zaman banada keseyi görmediğini söledi ve tam o günde kanamam başladı.hemen kan sonuçlarıma bakıldı ve 46,2 çıktı.doktorum bana tam bi açıkla yapmadığı için başka bi doktora gittim.2 gün sonra tekrar kan testi yaptırdım 2-3 katlaması gerekirken 50,6 çıktı.doktorum bana düşeceğini olsa bile sağlıklı bi bebek olmayacağını söledi.ve malesef düşükle sonlandı.benim tek tesellim bunu gebeliğimin başında yaşamamdı.hayırlı haberlerini bekliyoruz canım....

10. 25 Ekim 2010
  11. eyeblood

eyeblood Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet arkadaşlar gece bu konuyu yazıp sizlerle paylaştıktan sonra yatıp uyudum çok geçmedi sancı içinde uyandım acile gittik muayene oldum yine bebeği göremediğini ama düşmüşde diyemeyeceğini söledi doktorum değerlerde düşme vardı ilk değerim 838.11 ikenacilde764.74 düştüğü sölendi yani febelik sonlanıyordu aslında.o sabah hastaneye yattım serum taktılar kanamam çok değildi ama devam ediyordu.ertesi gün hastaneden çıktım bugün yine gittim muayene oldum ve test yaptırdım değerim 756.04 çok aşırı düşme yok ama heralde peyderpeyi böle düşecek değerler dr düşük diyemem dedi sadece başarısız bir gebelik dedi ondanda bişi anlamadım ya nese bu başarısız gebelik yani döllenmiş yumurta nereye kaçtı :) yarın özele kendi doktorumada gitçem son bir kez baksın.beni yıpratan belirsizlik oldu bişi sölemiyolar benimde burda paylaşmamın sebebi insan okadar merak ediyorki bu öyküleri tek kendisi yaşıyor sanıyor nese hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim canlar cvplar için sizlerede çok geçmiş olsun...