Erken düşük sonrası gebelik hakkında bilgi verebilirmisiniz.

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve nunuu tarafından 7 Kasım 2007 başlatılmıştır.

7 Kasım 2007
    Konu Sahibi : nunuu
  1. nunuu

nunuu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba Arkadaşlar;

Benimde kafama takılı şeyler var.Ben de 1 senelik evliyim.9 ay yasmin kullandım ve 2 ay önce bıraktım.Bebek beklemeye başladık ilk ay normal adet oldum fakat ikinci ay (geçen ay 17'si) erken düşük yaptım.Doktor çok erken olduğu için kendiliğinden düşüyo ,müdahaleye gerek yok dedi.İlk adetinden sonra yine kalabilirsin, kromozomsal bir düşük dedi.Bunu tam anlamadım.Kan grubum A- bundan olabilir mi? Yada çok işte yoruluyorum aynı şekilde eşimde, ve bu başlangıcı sırasında gerçekten koşturmaktan çok yorulmuştum.Bi arkadaşım düşüğünün ilk gününü sanki adet olmuş gibi kabul edip ertesi aya hamile kalmış ve şimdi kızı var.Ben ilk adetimi bekliyordum ama daha adetime var.Yani Ekim 17'de düştü bir ay sonra olsam Kasım 17'sinden sonra heralde olacağım ama bu arada beraber olduk korunmasız ve adetime kadarda korunmasız devam etsem acaba sağlıklı bir şekilde bende hamile kalabilirmiyim ?
    Yoksa şu saatten sonra artık yumurta sağlıklı olmaz mı?
    Bir kez daha aynı şeyi yaşamaktan korkuyorum. senağlama

böyle bir şeyler yaşayan varsa beni bilgilendirirmisiniz? Ne yapmalıyım?

Herkese iyigünler

2. 7 Kasım 2007
  3. ebis

ebis Guest

Nunu merhaba ben 2,5 yıllık evliyim evililiğimin 1 yılında hamile kaldım sonra düşük oldu nedeni ise aynı sana söyledikleri gibi kromozal yada erken gebelik dendi sonrasında ise korktum hamiş olmaya tekrar aynı şeyi yaşarım diye allah verirse olur diye düşünüyorum bazı tanıdıklarım var onlarda böyle bişey geçirdiler 2 denemede hamiş olup doğuranlarda var. Oyüzden stres yapma hamişkende kendini çok yorma canım inşallah bir an önce hamiş olursun haberlerini alırız.

4. 7 Kasım 2007
  5. nunuu

nunuu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ebiscim çook sağol;
    İnşallah seninde hayırlısıyla sağlıklı bi bebişin olur.Ama senin aradan geçeli bayağı oldu heralde düşünmeye başla artık.
    Yalnız kafama takılan iki şey var.Arkadaşım düşük kanamasını regl'i gibi sayıp 10 gün sonrasında hamişlik hazırlıklarına başlamışlar.Benim düşük kanamamdan 20 gün geçti.Korunmasız bir kere oldu.Acaba artık yumurtlama bitmişmidir? Şimdi ilk adetime kadar korunmasız devam etsem kötü mü olur? Yumurtlama zayıf olup yine aynı durumla karşılaşabilir miyim? Bu konuda birşeyler bilen var mı?

İkinci kafama takılan ise; Bi önceki yazımda yazmıştım,arkadaşım bir düşükten sonra, ilk adetini beklemeden hamile kalmış ve bebeği sağlıklı doğum yaptı.Fakat ona tanıdıkları çok erken doktora gittiği için ve vajinal ultrasonografi yapıldığı için yerinden oynatmıştır demişler.Sizce böyle bişey olabilir mi?
    Doktor bana kanamam başladığında aradığımda, "Tahmin ettiğim gibi demişti", peki tahmin ediyolarsa acaba oynatabilirler mi? Yada bunu net olarak neden demezlerki?

Arkadaşlar bilginiz varsa bana anlatırmısınız...

Byesenağlama

6. 7 Kasım 2007
  7. çikolatalxix_sxuxt

çikolatalxix_sxuxt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canım benimde ilk bebeğim kendiliğinde adet görür gibi düstü. drum 1 ay dinlen tedaviye öle baslayalım dedi.1 haziranda düstü,eylülün 25 inde hamile kaldım:)

8. 7 Kasım 2007
  9. kumpiraa

kumpiraa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba nunuu. ben de 7 ekimde erken düşük yaptım. dr bana kürtaja gerek olmadığını erken dönem olduğu için sana söyledikleri gibi kendiliğinden gideceğini söyledi. kromozomsal bozukluk olduğunu düşüğnüyorum ben de. okuduğum kadarıyla bunun anneyle babayla ya da genetikle hiçbir ilgisi yok. insanda 23+23=46 kromozom blunuyor. bebek oluşumunda babadan 23 anneden 23 olarak 46 kromozom oluşuyomuş. ama bazen kromozom sayılarında bozukluk olabiliomuş. bu saDECE tesadüfmüş. korkacak bişey yokmuş. bu arada dr 1 ay dinlenmemi önerdi ve bana bir adet düzenleyici verdi. rahmin temizlenmesini sağlayacakmış. dün ilacım bitti. adetimi de görünce çalışmalara başlayacağım:teytey: inşallah en kısa zamanda ikimiz de tekrardan hamiş oluruzyerimseniben

10. 7 Kasım 2007
  11. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım korkma benimde bildiğim bu tarz düşüklerin genelikle tesadufi bir kromozom hatası olduğudur.doğa mükemmeli yaratmak istediğinden kendiliğinden düşük oluyo,senin yorulmanla alakası yok yani,,,,,ayrıca tam anlamdım ama vajinal ulturasyondan bahsetmişin,,bak ben hamileydim ama bilmiyodum daha dra gittim alttan baktı tabi erken olduğundan belli olmadı ama bi tehlikede olmadı

12. 8 Kasım 2007
  13. nunuu

nunuu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Tekrar Merhaba;

Pınar80 dün senin videonu seyretmiştim, gerçekten fotoğraflarda çok güzel çekilmiş.Allah analı babalı büyütsün.
    Fakat sana bir tedavi uygulayalım demiş, kumpiraa'ya da adet düzenleyici vermiş.Fakat bana sadece folik asit hapı verdi, adetlerimde bir düzensizliğim yok ama bu ilk ay az yada fazla gelebilirmiş .Korunmuyoruz ,daha hastalanmadım ama inşallah hayırlısı olur.
    Acaba başka bi doktora mı gitsem?
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Herkesin bünyesi farklıdır tabii ama yinede insan bi güven buluyo burada..
    Kumpiraa inşallah seninde hayırlısıyla sağlıklı bi bebeğin olur.

Sağolun

14. 8 Kasım 2007
  15. kardelennnn

kardelennnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım bende hap tam 3 yıl kullandım ve hapı bıraktıktan sonra 1 kere adet gördüm ikinci ay hamile kalmıştım ama aynı durum benimde başıma geldi tıpta buna kimyasal gebelik deniliyo tatlım kürtaja gerek kalmadan adet kanaması gibi düştü bebeğim kanamam 5 gün sürdü iki kere parça düşürmüştüm kanamam azalınca dr alttan muayene etti parça kalmışmı diye ve kısmen bitmişti dr um bana 2 ay dinlenmem gerektiğini ne kadar erken bi gebelik olursa olsun bünyenin yinede kendini dinlendirmesi gerektiğini söyledi ve adet tarihlerinin tam net olarak belirginleşmesi gerektiğini söylemişti ve bencede çok doğru en azından üstünden 1 ay geçmesi lazım tatlım benim düşükten sonra adetim tam 36 gün sonra gelmişti 2. ay daha farklı 1 ay sonra gelmişti eğerki düşükten sonra hemn hamile kalırsan hangi tarihe göre belirliyeceksinki bence en azından 1 ay korunman lazım tatlım bu bebeğin ve senin için çok gerekli....

16. 8 Kasım 2007
  17. nunuu

nunuu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    :nazar:Sağol kardelenn;

Evet benimde seninki gibi..Bebeği çok istiyoruz ne biliym işte..bi de korkuyorum sonra yine aynı şeyler olacak diye..
    Eskiden hiç düşünmesdim ama istemeye başlayınca ne kadar da önemli bir şeymiş.Okuyarak ve araştırarak o kadar çok şey öğrendim ki.Gerçekten Allah öyle güzel yaratmış ki bizi.Herşeyin en iyisini vücut kabul ediyor, beyin'de başlıyor hatta her şey.Anne olmak da eminim ki çok güzel bir duygu. Allah hepimize sağlıklı, eli ayağı düzgün bebek nasip etsin.Herşey için sağolun.

18. 8 Kasım 2007
  19. çikolatalxix_sxuxt

çikolatalxix_sxuxt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    saol canım,amin.insallah hamişsindir bekle bakalım canım.