erken gebelikte kanama

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EU1 tarafından 1 Haziran 2008 başlatılmıştır.

1 Haziran 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Gebeliğin erken dönemlerindeki kanamalar, herzaman ciddi birşeylerin habercisi olmayabilir ama bir önlem olarak her zaman hekiminize bildirilmelidir.Kanamayı tarif ederken ayrıntılara dikkat edin: Kanama sürekli mi aralıklı mı? Ne zaman başladı? Rengi koyu kırmızı mı açık kırmızı mı? Kahverengimsi mi pembemsi mi? Bir pedi bir saatte ıslatacak kadar kuvvetli mi,ara sıra birkaç damla mı,ikisi arası mı? Değişik bir kokusu var mı? Kanla birlikte doku parçaları küçük katı madde parçaları geliyor gibi mi? Öyle ise bunları bir kavanoz veya bir plastik torbaya koyup,saklamaya çalışın.Bunlara eşlik eden başka belirtiler de varsa,aşırı bulantı ve kusma,kramplar ya da herhangi bir ağrı,ateş,halsizlik vb.mutlaka hekime bildirin...
    Bu gibi belirtilerle birlikte olmadığı zaman peddeki damla ya da leke biçiminde bir kanama acil durum sayılmaz,eğer gece yarısı başlamışsa hekime haber vermek için sabahı bekleyebilirsiniz.Başka herhangi bir kanama biçimi derhal hekime haber vermenizi gerektirir ya da hekime ulaşamıyorsanız o zaman en yakın acil servise gitmelisiniz.
    hamileliğin ilk üç ayında rastlanan ve her ikisi de kaygılanmayı gerektirmeyen en yaygın iki neden şudur:
    GEBELİĞİN RAHİM DUVARINA NORMAL YUVALANMASI: Yumurtanın kendiliğinden rahim duvarına yapışmasıyla ortaya çıkar.kısa sürer ve hafiftir.
    NORMAL OLARAK ADET KANAMASI BEKLENEN ZAMANDA ORTAYA ÇIKAN HORMON DEĞİŞİKLİĞİ: Bazen bazı kadınlarda gerçek bir adet kanaması gibi olsa da, genelde hafif bir kanamadır.
    Erken dönem kanamalarındaha az rastlanan ama daha fazla kaygı verici nedenleri olarak şunları sayabiliriz;
    DÜŞÜK: Genelde karın ağrısı ile birlikte şiddetli kanama ve muhtemelen cenine ait madde gelmesi,kahverengimsi bir sıvı boşalması bir düşük işareti olabilir.yumurta yeterince gelişmemişse kese boştur ve cenine ait madde görülmez.
    DIŞ GEBELİK: Çoğu zaman oldukça şiddetli bir karın ağrısı ve omuz ağrısı ile birlikte, aralıklı veya sürekli,kahverengi dalga biçiminde ya da hafig bir kanama vardır.
    TROFOBLASTİK HASTALIK: Sürekli veya aralıklı kahverengi bir akıntı başlıca belirtisidir...

belibebeğinizi beklerken sizi neler bekler isimli kitaptan alıntıdır...a.s.

2. 1 Haziran 2008
  3. meltemDE

meltemDE 7.aydayiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mues sanirim hamissin allah saglikla kucagina almayi nasip etsin benim bi oglum var 4,5 yasinda ama inan bu yasta hem kendimin hemde oglumun ne kadar degerli oldugunu anladim bi anda

4. 1 Haziran 2008
  5. EU1

EU1 Guest

evet güzelim ikinci çocuğuma hamişim...doğru tabiki yavrularımızın kıymetini bilmeliyiz...allah olmayanlara da nasip etsin...

6. 1 Haziran 2008
  7. serçecik

serçecik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaslar..3 gün önce aşırı mide bulantısı ile beta hcg testi yaptırdım..23.59 cıktı,ıkıncı gün yaptırdım 45.90 ,sonra 86 cıktı ve bugunde 133 cıktı hersey normal gözüküyor ama 2 gündür lekelenmem oluyor...implantasyon yerlesmesı oldugunu düşünüyorum çünkü cinsel ilişkimizin üsütnden 8-10 gun gecıyor..ama yınede kımyasal gebelık yada düşük korkusu var içimde..acayip derecede mide bulantım ve gögüs agrım var...bu konuda düşünceleriniz nelerdir..kimyasal gebelıkte mide bulantısı oluyormu,yada diğer belırtıler..:1no2:

8. 1 Haziran 2008
  9. EU1

EU1 Guest

güzelim önce kaç haftalık hamişsin onu bilmemiz gerek...bunun dışında da kimyasal gebelik te bildiğimiz gebelikten farksızdır yanii...mide bulantısı da olur,karnın da büyür başdönmen de olur...fakat sendeki sanki bana geç döllenme gibi geldi bilemiyorum ama...çünkü bende de öyle olmuştu...kaç haftalık hamişsin söyler misin canım?

10. 1 Haziran 2008
  11. serçecik

serçecik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    4. haftadayım suan.....mide bulantıları öldürüyor beni...ama bebegımız sagsalım dunyaya gelırde unutturu ınsallah bunları

12. 1 Haziran 2008
  13. mevzey

mevzey annelerının kuzuları Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    slm kızlar aranıza bugün katıldım bende bebek istiyorum klomen ve iğne kullandım 10 gün sonra gel dedi dok sizce bu dönemde anlayabilirmiyim gebeliği acele cvp

14. 1 Haziran 2008
  15. mevzey

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    kızlar alsanıza aranıza

16. 1 Haziran 2008
  17. mevzey

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    serçecik ne zaman anladın ve nasıl anladın gebeliği

18. 1 Haziran 2008
  19. hilalnur

hilalnur Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet bazı erken gebelik belirtileri var ama çok da takılma psikolojik de olabiliyor .. göğsünün sağlı sollu dış kısmına bak kalınca bir kasa benze ve dokununca acıyan damar var mı ..