Erken menapoz

Konusu 'Menopoz' forumundadır ve nursu76 tarafından 21 Ekim 2010 başlatılmıştır.

21 Ekim 2010
    Konu Sahibi : nursu76
  1. nursu76

nursu76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba arkadaşlar be yaklaşık ikiay önce radyoterapi vekemoterapi aldım.34 yaşındayım bir aydır adet görmüyorum FSHdeğerim 106 çıktı menapoza girdiğim ve bu değerlerle geriye dönüşü olmuyacağı söylendi.böyle birdenbire menapoz olurmu.acaba sonradan düzelip çocuk sahibi olabilirmiyim.yada hamile kalmak benim durumumdaki biri için doğrumu.beni aydınlatabilirmisiniz lütfen

2. 4 Şubat 2011
  3. zumrutyesili

zumrutyesili Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    canım sana doktor kemoterapi tedavisi görmeden önce yumurtalarını alıp dondurması gerekliydi.Kemoterapi tedavisinden çıktıktan sonra o yumurtaları çözüp tüp bebek yöntemiyle transfer edilmesi gerekliydi. Doktor yumurtalarını dondurmadı mı?

4. 4 Şubat 2011
  5. zumrutyesili

zumrutyesili Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    Ayrıca 101 fshı çok ta önemseme.o fsh değeri bazı aylar düşüyor ve yumurtlama oluyormuş.

1. Fsh ı düşürmek ve yumurtlamak için aktardan civanperçemli bitkisel çaylar var onu iç.
    2. Kendin evde macun yapabilirsin. 1 kg.süzme bal,öğütülmüş çörekotu,arısütü,polen aktar balın içine ne kadar koyacağını söyler.onu da sabah akşam aç karnına, aynı saatlerde,tahta kaşıkla yersin.
    3. Bi de önemli kaplıcaya gidersen iyi olur. Benim o sayede kaliteli yumurtam oluştu.
    4. Adetin 14-20.günleri arası karnına sıcak su torbası koyarsan iyi olur. Çünkü yumurtalıklar sıcağı seviyor.
    Geçmiş olsun diyorum. Yanlız hiç pes etme. Unutma Kur-ar da; "ölümden başka herşeyin çaresi vardır" der.Sabırla bitki kürlerini yapıp bol tevekkül edeceğiz.Tek değilsin. Hepimiz aynı durumdayız...