Erken Menopoz ve fsh

Konusu 'Menopoz' forumundadır ve zene tarafından 25 Şubat 2009 başlatılmıştır.

25 Şubat 2009
    Konu Sahibi : zene
  1. zene

zene Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    erken menopoz fsh bproblemi olanlar arkadaşlar sorunlarımızı bu başlıkta paylaşalım.

2. 25 Şubat 2009
  3. zene

zene Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar merhaba şuan 38 yaşındayım. 35 yaşında erken menopoza girdim. 1,5 yıllık evliyim. 2007 yılından itibaren 13 ay ilaçla adet oldum. 2008 yılı mart ayında ilacı kestim.(bu tür ilaçların yan etkilerinden korktuğum için içmiyorum). vitamin ilaçları, hayıt civanperçemi karışımı, sabahları içtim. birde sabah akşam macun yedim. ilacı kestikten sonra 2,5 ay sonra yani 2008 yılı mayıs ayında kendiliğimden adet oldum ve temmuz ağustos aylarında da kendiliğimden adet oldum.daha sonra doktora gittim. bir kere eylül 2008 yılında tüp bebek denemesi yaptım. ama yumurtam kalitesiz olduğu için transfer gerçekleştirilemedi. fakat ekim ayında kendiliğimden hamile kalmışım. ama farkında değildim. kanama geldi adet oluyorum sandım. çok sancılarım oldu. bu sancılar adet sancısından farklıydı. bir kaç gün sonra sancılarla kanamam söktü ve benden kocaman parça düştü. hemen tahlil yaptırdım. bhcg yüksek çıkmıştı. 4 haftalık meğersem hamileymişim. bilemedim. demekki hayırlısı böyleymiş. fakat düşük yapalı 4 ay oldu hala adet olamadım. bitki çaylarıma ve vitaminlerime devam etmekteyim. yüce rabbim hakkımızda hayırlısını versin. herşey allahtan yeterki ol desin olur....

4. 25 Şubat 2009
  5. YESIMMM24

YESIMMM24 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Günümüzde, artık erken menapoz, pek çok kadında rastlanan bir durum oldu. Yanlış beslenmeden tutun da, sinir, stres, teknolojik gelişmeler, erken menapozu tetikler duruma geldi. Prof. Dr Ahmet Marankinin, söylediğine göre, 50 yaşına kadar olan menapozlar geri dönüşü olan menapozlardır. bunun için de, kainat eczanesinden faydalanmak gerekir.

GEREKLİ MALZEMELER :
    * 1 tutam, Civanperçemi,
    * 1 tutam, Arslanpençesi,
    * 1 tutam, Adaçayı,
    * 1 tutam, Çobançantası,
    * 1 tatlı kaşığı bal
    * 500 gr su,
    HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Bu kürü, 1. gün arslanpençesi– adaçayı, 2.gün civanperçemi-adaçayı ,3. gün ise çobançantası– adaçayı ile yapın. Adaçayını, her bitkinin içine karıştırın. Kaynamış olan suyun içine, Bu bitkilerden birisini ve adaçayını günde 1 bardak için. Tatlandırmak amaçlı bal kullanılabilir. 3 hafta uygulayın. Pek çok sıkıntınızın çözüldüğünü göreceksiniz.

arkadaslar bu dr maranki hocanin onerisiymis bende kullanmayi dusunuyorum belki yararli olur dedim

6. 25 Şubat 2009
  7. YESIMMM24

YESIMMM24 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    coban cantasi otunun ingilizcesi ne acaba arkadaslar bilen varsa bana yazabilirmi

8. 26 Şubat 2009
  9. 35sevi35

35sevi35 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım çok üzüldüm geçmiş olsun üzülme allah yardım eder yine bebğin olur umudunu yitirme yalnız benimde fsh ım yüksek ben 40 yaşındayım tüp bebek deneyeceğiz nasipse ama ne zman bilmiyorum bende hayıt tohumu içiyorum sende onu iç ve soğan kürünü yap bence faydasını görürüsün canım kendine iyi bak acil şiflar dilerim:teselli:

10. 26 Şubat 2009
  11. zene

zene Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yeşimciğim ahmet marankinin o tarifini bende duydum uygulamayı düşünüyorum. yalnız şunu belirtmek isterim saraçoğlu düz yapraklı aslanpençesini tavsiye ediyor. ama aktarlarda satılan ise tırtıklı olan onu tavsiye etmiyor. bulamadım bu düz yapraklı aslanpençesini. 35sevi35 cnm inşallah cnm tüp bebek denemen başarılı olurda hamile kalırsın. cnm senin söylediğin şeyleri ben zaten yapıyorum. ama hiç fayda etmedi. yapmadığım şey kalmadı. bakalım şu marankinin yeşimin bahsettiği kürü uygulamak istiyorum. birde saraçoğlunun incir kürünü bakalım hayırlısı. senin fsh kaç. benim en son ölçtürdüğümde 45.ti. tabiki adet olamadığım için adetsizken yapılmış tahlil.

12. 26 Şubat 2009
  13. figen26

figen26 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar aslanpençesi testere dişli olcak fsh yüksekliği için saraçoğlu diyorki doğru aslanpençesi düz yapraklı testere dişlisine kadın mantosu diyor kadınların içmesi gereken testere dişli olan ben de saraçoğlunun kitapları var orda böyle yazıyor yani biz testere dişlisini içeceğiz

14. 26 Şubat 2009
  15. zene

zene Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    figen 26 ben saraçoğlunun öyle belirttiğini sitesinde okumuştum. aşağıda da öyle yazıyor.

Sabahların Sultanı Seda Sayan'ın 21 Mayıs 2008 de yayınlanan programında çıkıp bizlere faydalı bilgiler vermeye devam eden Dr İprahim Saraçoğlu'nun menepoz için önerdiği kür ;

MENEPOZ:Menepoz için daha önceden yapmış olduğu açıklamlar ı yineledi ve düz yapraklı aslanpençesi kürünü önerdi.ayrıca bu konudada hanımların imdadına yine dereotu yetişiyor.çünkü dereotu hemoroid ve tirioid den sonra menopoz içinde çok faydalı ve şifalı olduğunu belirten prof. dereotu kürünü uygulamanızı söyledi

Dr İbrahim Saraçoğlundan önemli not : Ayrıca aktarlardan alınan bitkilerin raf ömrünün en fazla 1 yıl olduğunu ve daha eskisinin fayda vermeyeceğinide vurguladı.

16. 26 Şubat 2009
  17. zene

zene Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    figen 26 evet yine araştırdım. fsh yükseklği için testere dişli olacakmış.

TESTERE DİŞLİ ASLANPENÇESİ KÜRÜ (saraçoğlunun kürü).:

1 tutam yani 4-5 gram yani 2 yemek kaşığı dolusu testere dişli aslanpençesi 1 bardak klorsuz suyu kaynatın ve içine atın. 6.dak. kaynatın ve ılınınca için.

18. 26 Şubat 2009
  19. zene

zene Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    figen26 slm,
    sen normalde adet olabiliyor musun? benimde fsh yüksekliğim var ama hiç adet olamıyorum. yani doktorun söylemesine göre ben erken menopzmuşum. senin sorununda aynımı?