erken menopozdayım yumurtam oluştu

Konusu 'Menopoz' forumundadır ve meleklerkorusu tarafından 29 Haziran 2010 başlatılmıştır.

29 Haziran 2010
    Konu Sahibi : meleklerkorusu
  1. meleklerkorusu

meleklerkorusu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba
    daha önce başka bir konuda erken menopoz teshisi kondugunu yazmıstım.FSH 101..
    sonra bir tüp bebek merkezine gittim.1 tane yumurta olustugunu gördüler.merional,menogon,cetrotide gibi bir sürü iğne kullandım.sonuc olrak yumurta 17 mm oldu.topladılar fakat yumurta değil kist cıktı.acab tekrar yumurta olusabilir mi?böyle bir sey yasayan var mı?

2. 24 Ocak 2011
    Konu Sahibi : meleklerkorusu
  3. zumrutyesili

zumrutyesili Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31

merhaba benim de durumum aynı... 3 sene önce yüksek fsh ve erken menepoz teşhisi koydular. 3 seneden beri yumurta oluşmuyordu. ankarada kaplıcaya gittim.2 gün kaldım. 3.gün kendiliğinden adet oldum.inanamadım....doktora gittim.birdahaki ay kan tahlilini verdim.iyiydi.tüp bebek denemesi oldu.yumurta dolu embriyo oluştu.ama tutunamadı düştü... kısmet değilmiş.

şimdi bu ay yine kaplıcaya gidecem... yani ben diyorum ki bir kez yumurta oluştuysa bir daha neden oluşmasın?menepoz yaşında olmadığımız için bizim gibi hastalarda dönüş oluyormuş.yanlız yumurtalıklar sıcağı seviyor.