Erken mi evlenmek için?

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve mehtapguzeli tarafından 1 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1 Aralık 2009
    Konu Sahibi : mehtapguzeli
  1. mehtapguzeli

mehtapguzeli Duygusal Peri Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm kızlar, geçen ekim ayında nişanlandım 30 ekimde ben 21 yaşındayım mayısta 22 olcam nişanlım 29 kendisi en geç mayıs gbi düğün yapmak istiyo tabiki ailesi daha çok şuan uzadı bile ailesine göre,bana gelince ben hazır hissedemiyorum evliliğe kendimi ben ekim gbi istiyorum ama çok geç geliyo ona aileme söylersem babam karşı çıkar diyo biraz babası dediğim dedik. parada onda ya,napıcam bilmiyorum.şimdiden nişanlım mayısta evlensek 5 6 ay sonra çocuk yaparız isterim ben diyo, o bana bu tür şeyler dedikçe ürküyorum ben zaten evlileğe hazır deilken kendimi motive edip evliliğe doğru gdiyorum hele çocuk asla düşünemiyorum 1 sene asla yapmam. her nekadar ilgilenirim desede lafta çalışırken çocuğa nasl bakçak. onu doğuranda gece gündüz bakanda ben olucam hiç hazır deilim bu sorumluluğa. mayıs düğünü erken gbi geliyo hadi mayısta evlendim diyelim ekimde çocuk isticek zaten 9 ay karnında falan bir sene beklemiş gbi olcak dicek. niye bekleyelim ki falan ama 9 ay karnında taşıyosunda rahat olamıyosun o bunları bilmiyo ona rahat geliyo of ya hiç derdim bitmicek benim galiba bisürü derdim var, bayramda ilkez ailesine gttik ailecek köye bana köy biraz itici geldi yaşadığım yere göre, kapalı küçük bi yer 50 hanelik ovalık bi köy, nasıl falan dedi kapalı biraz ama havası temiz dedim kızdı falan çok yüksek gönüllüsün evlenince gelicen dedi gelicem ama arada hafta sonları dedim sürekli 15 20 gün boyunca daralırım dedim. tafra yaptı falan kabahatbulmaya başladı tabi rahat giyinemicen ya burda ondan dedi, giyinişime kabahat buldu çok abartılı gyiniyomuşumda, ya inanın üzerimde koyu gri kumaş pantolon açık gri tunik gbi triko beyaz gömlek vardı içimde pembeli grili büyük taşlı güğüs hizasında kolye hafif makyaj saçlar salık sarı saçlarım var. heralde köye böyle gelince ona abartı geldi herkes kapalı şalvarlı bi gelinlri kot etek ğymiş oda kapalı ben sırıttım içlerinde bu halimi yadırgadı ama ben böyle mutluym seviyorum böyle gyinmeyi diyince... dikine gdiyosun farklı olmayı kabullenemiyosun şartlamışşın kendini dışa çıkamıyosun demeye başladı, he birde ayağımda ten çorabımı gördü incecikmiş falan kızdı üşücen burası köy kime gösteriş yapıcan kendin ol patik giy falan. tamam soğuk ama kumaş pantolonun altına kalın çorap olurmu birde ayakkabıya sığmaz gelde anlat. ya o istyo diye süslenmiyim onun istediği gbi olayım tamam kocam olucak ama giyim kuşamda bukadar söz sahibi olması normal mi of ya hangi derdimi anlatayım bilmiyorum. çok uzun yazdım ama çok skıntılıyım arkadaşlar.:a015:
  2. 1 Aralık 2009
  3. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    Bence..
    Yanlış bir zaman ..
    Yanlış bir insan..
    Yanlış bir evlilik ama elbette hayat senin..
  4. 1 Aralık 2009
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenileri:
    300
    Ödül Puanları:
    83
    Evet çok erken..
    Yaşınız minicik..
    Artı; birbirinize hiç uyum sağlayamıyorken evlilik nasıl düşünüyorsunuz onu da anlamadım..
    Sevgi,aşk demeyin sakın..
    Evlilik için sadece bunlar yeterli değil ama işte siz yaşınızın gereği bunları görmüyorsunuz..
  6. 1 Aralık 2009
  7. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    ben 25 ten önce evlenme derim hem seni o öyle görüp begenmemismi niye degistirmeye calisiyorki ne yapicakmissin sendemi salvar giyicekmissin neyse hakkinda hayirlisini dilerim canim iyi düsün
  8. 1 Aralık 2009
  9. akar

akar Bekliyrz Seni Sabırsızca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kendini hazır hissetmiyorsan kesinlikle evlenme derim.

ama madem hazır değildin neden nişan taktınız?
  10. 1 Aralık 2009
  11. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Anlattıklarınızı okudukça daraldım...
    sanıyorum görücü usulü evleniyorsunuz,daha birbirinizi tanımıyorsunuz bile...
    bence acele etmeyin,hayatta keşke dememek için
    çok iyi düşünüp,iyi karar vermeniz gerek...
  12. 1 Aralık 2009
  13. EU3

EU3 Guest

bence 25 te de bu insanla evlenme
  14. 1 Aralık 2009
  15. zhr79

zhr79 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence taviz verme mayısta evlen ekimde cocuk yap o kendine birlikte yasayabilecegi es aramıyor heralde istedigini yapacak birini arıyor..bu köy meseleside bence ic acıcı degil evlendikten sonra giyim konusunda da baskı yapıcak gibi duruyor seni nasıl alıyorsa oyle de kabullenmek zorunda heralde evlenince ben bunu degistiririm falan diye dusunuyor bence tavrını koy
  16. 1 Aralık 2009
  17. mehtapguzeli

mehtapguzeli Duygusal Peri Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar biz flört ettik 8 ay ailem karşı çıktı böyle görüşmmize yüzük takılsın dendi taktık oda istiyodu zaten ama ben yüzük işini yazın düşünüyodum ama sevdiğim için rahat görüşelim diye hemen oldu. bu kadar baskıcı bi yanı yoktu başlarda sonradan ortaya yavaş yavaş çıktı tamam kaba biri deil konuşarak herşeyi söyler ama idtemediğim yönleri var mesela kıyafetime karışmasını istemiyorum çünkü abartılı bi giyim kuşam yanım yok düğün için kararsızım ben evlilikten hep korkumuşumdur 25 ten aşağı evlenmem derkem o çıktı karşıma ve evliliğe gdiyorum o benden olgun hayatı daha iyi biliyo tecrübeli bense zorluk görmedim ailem hep korudu kolladı kısıtlamadı rahat büyüdüm sanki evlenince rahtım bozulucak gbi geliyo
  18. 1 Aralık 2009
  19. denizbaris

denizbaris Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Değil mayısta evlenmek, hemen arkana bakmadan kaç o adamdan...
    Neden mi? Adam senle flört etmiş, yani beğenip sevip evlenmeye kalkışış.. Eee şimdi ne bu yüksek gönüllüsün, köyü beğenmedin, niye havalı giyindin, niye ince çorap giydin kendin ol patik giy falan afra tafralar... Patik giymeyince insan kendi olamıyormuymuş... 32 yaşındayım, ömrü hayatımda patik giymedim...Ne yani 32 yaşına kadar kendim olmamışmıyım... Saçmalamasın beyefendi...
    8 ay flört ederken görmemşmi senin giyim tarzını.... Niye şimdi mırın kırın edip seni yerden yere vuruyor...
    Ayrıca evlilik iki kişilik bir kurumdur, ne o öyle sen hazır değilim demene rağmen illa mayısta olcak falan diye diretmeler falan....
    Diyelm ki evlendin bu adamla, 2 gün sonra hamile bırakır, çocuğu doğrduktan sonra da köye yerleşelim demeye başlar.....