Erken yaşta evlilik.

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve Aybk tarafından 8 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

8 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Aybk
  1. Aybk

Aybk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba bayanlar.Ben 18 yaşındayım ve sözlüyüm.Sözlümde 25 yaşında.Şu anda askerde (L) Allah'ın izniyle 1 hafta sonra geliyor.

Ben sizlere bir şey danışmak istiyorum.2 yıl sonra düğün düşünüyoruz Allah nasip ederse..Planlarımıza göre evlendiğimde 20 yaşımda olacağım.Bu beni korkutuyor.Acaba çok mu erken olur diyorum.Aslında evlilik için pek acelemiz yok.Ancak sözlümün yaşı geçiyor ve her şeyi zamanında yaşamak istiyor.Kafam çok karışık.Anneme sorun yaşarmıyım bıkarmıyım diyorum.Annemde mutlu bir evliliğin olursa ne kadar erken evlenirsen evlen bıkmazsın ancak evliliğinde sorunlar olursa 30 yaşındada evlensen hemen bıkarsın diyor.Aslında doğru bir kanı ama ben yinede korkuyorum.Tecrübeli ablalarım fikirlerini paylaşırsa çok sevinirim :)

Şimdiden teşekkürler :)

2. 8 Mayıs 2009
  3. Sileli

Sileli Hadi Hayırlısı...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım evlı değilim,nişanlıyım.22 yasındayım ayrıca.bir bucuk ay sonrada düğünüm var.annen doğru demiş,yaşla alakası yok,ınsallah iyiki evlenmişim dersın ılerde.Eğer yasının erken oldugunu düşünüyorsan gec cocuk yap.Nişanlının yasıda cok buyuk değilmiş aslında,bızımkı 31 yasında :nazar:

allah hayırlı ve mutlu eder ınsallah.Ama erken nısanlanmışsın,hem askerlıgı beklemişsin,ıkı yıl daha beklıcen..CADIARZU

4. 8 Mayıs 2009
  5. Aybk

Aybk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Daha nişan yok sadece küçük bi söz var.3 yıldır birlikteyiz.Askerlikte bitti sayılır 1 hafta sonra geliyor.Nişanı önümüzdeki yıl düşünüyoruz.Nişandan 1 yıl sonrada evlilik.

Bakalım hayırlısı olur inşallah.

6. 8 Mayıs 2009
  7. acemiperi

acemiperi Şükür Rabbime Üye

Beğenildi:
    520
    Ödül Puanları:
    153
    bence erken. ben olsam 20 yaşında evlenmem evlenmedim de zaten. sen kariyer düşünmüyor musunuz?

8. 8 Mayıs 2009
  9. Aybk

Aybk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Tabi ki düşünüyorum.Zaten üni kazanıp bir yıl okuduktan sonra evlenmeyi düşünüyoruz ki öbür türlüsüne ailemde izin vermez.Ama ünv bitirmemi beklersek o 32 yaşında oluyor ve bu kadar geç bir yaşta evlenmeyi istemiyor.

10. 8 Mayıs 2009
  11. glsh85

glsh85 Guest

annen doğru demiş

12. 8 Mayıs 2009
  13. ilksen_77

ilksen_77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben yaşının evlilik için erken olduğunu düşünüyorum, tabi ki herkesin hayattan beklentisine göre de değişir bu, bence evlilik büyük sorumluluk ister sen genç kızlığını doyasıya yaşamadan evlenirsen erken yaştada bebek sahibi olacaksın muhtemelen, dolayısı ile bazı şeyleri yaşayamadan hayatın zorlukları ile karşılaşacaksın bence kadınlarda 25 erkeklerde 30 yaştan öncesi erken.. Sonra pişman olmamak için.

14. 8 Mayıs 2009
  15. MATMAZEL87

MATMAZEL87 kızını büyütmekte... Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    bencede biraz erken olmuş gibi ya bizimkilerde bana takdı kafayı iiyyiie bende 21 yaşındayım düşünmüyorum ya daha erkden diee
    neyse hayırlısı olsun dimi ama :ecrin_bebek:

16. 8 Mayıs 2009
  17. TheShe

TheShe Guest

Bence önce okulunu oku mesleğini eline al, sen erken evlenerek fedakarlık yapacağına müstakbel eşin senin okulunu beklesin, askerliğini de beklemişsin. Yaşı da evlendiğinizde 32 olması çok normal. Önce hayatı dolu dolu yaşamalı, tecrübeler edinmelisin, kadınlar 25 yaşından önce evlenmemeli, bence.

18. 8 Mayıs 2009
  19. hadibakem

hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bencede evlilik için yaşın erken
    üni okusan birazda olsa iş hayatın olsa.
    ama butür şeylerin kısmet olduğunu düşünüyorum
    kısmetind eolduktan sonra
    yaş farketmiyor.

çevremde yaşı ilerlemiş ve evlenmek isteyen arkadaşlarım var
    onlar aklıma gelincede evlen diyorum
    hakkındada hayırlısı olsun canım.