Erken yaşta yüksek tansiyon sebeplerini bilen var mı?

Konusu 'Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları' forumundadır ve Schirin tarafından 24 Şubat 2009 başlatılmıştır.

24 Şubat 2009
    Konu Sahibi : Schirin
  1. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    yaşım 27 ama son 1 aydır tansiyonum biraz yüksek genelde 14 10larda falan buda çok midemi bulandırıyor ve başımı agrıtıyor.. doktora göründüm kalbimi kontrol etmedi tansiyon ilacı verdi.. ama bu seferde o ilaç bana dokundu sürekli mide bulantısı yaşadım bıraktım.. acaba neden olabilir erken yaşta yüksek tansiyon?

2. 24 Şubat 2009
  3. edmar48

edmar48 Guest

merhaba öncelikle gecmıs olsun.benım annemde yuksek tansıyon hastası.senelerden beri.benım bıldıgım kadarıyla sinir ,stres neden oluyor.annem en ufacık bır seye sınırlense üzülse hemen tansıyonu yukselırdı.ve bız yürüyüse cıkardık.ozaman ıyı gelırdı.yanı annem ıyı olurdu.daha sonra ılac kullanmaya basladı.ve halen daha devam edıyor.yanı duzenlı olarak her sabah alıyor.benım bıldgım kadarıyla ırsi de oluyor.annenız babanız veya yakın akrabanız da varsa sızın de olma rıskınız vardır.acıkcası bende korkuyorum.cunku anneannemde yuksek tansıyon hastasıymıs.ve ayrıca suan da dayım da yuksek tansıyon hastası.bende de olacak mı dıye dusuncesı sarmıyor degıl.bende 27 yasındayım.yalnız sızde cok erken cıkmıs gıbı geldı bana.dıkkatlı olun lutfen.cunku kulak arkası edılecek bır konu deıl. eğer ki dıkkat edersenız de korkulacak bır hastalık deıl.

4. 24 Şubat 2009
  5. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    zaten beni korkutanda bu yaşta olması beni baya bi etkiliyo bu başagrıları sarımsak yemek gerekiyomuş ama aram hic ii degil sarımsakla

6. 25 Şubat 2009
  7. matematikci

matematikci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    88
    canım tam açmak istediğim konuyu açmışsın. bu gün sözlümle gittik doktora. onunda tansiyonu genelde 14 10. yaşı daha 23. trigiserid i 321 çıktı. buda olması gerekenden çok yüksek. diyet yap yağlı yeme sigara içme stres yapma ve özelliklede omega 3 ile beslen dedi ama ilaç vermedi. Allah korusun yüksek tansiyon fazla kilo sagara alkol stres bunlardan bir kaçı birleşirse kalp krizi yapar dedi:Saruboceq: sende bi baktır kolesterole filan. geçmiş olsun.

8. 30 Mart 2009
  9. mmd

mmd Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yaşım 18 ve bi keresinde 6-4 oldu tansiynm normal midr stresten felan olmştr dedm geçtm ama ; doktora gtmeli mym szice?

10. 30 Mart 2009
  11. mmd

mmd Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cevap yazabilecek birisi yok mu acaba?

12. 31 Mart 2009
  13. royall

royall yaşamak herşeye rağmen Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    erken yaşta tansiyon yükselmesi ve ilacabaşlanması bildiğimkadarıyla böbreklerden kaynaklanabilir ,araştırılması gerekir ihmal etme başka bir doktora git derimmm

14. 31 Mart 2009
  15. matematikci

matematikci Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    88

benimde tansiyonum çok düşer. şikayet olarak inanılmaz baş dönmesi ve halsizlik olur. ben doktora gittim bir sürü tahlil filan yapıldı. bişi çıkmadı. bünye ile ilgili dediler. ben bişe olduğuna sanmıyorum canım.

16. 19 Nisan 2009
  17. emelin

emelin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun tedavinizi yarım bırakmayın erken tansiyon sorunnu olanlarda genelde ailede de tansiyonu olan oluyor genetik yani ilaç aldığın sürece sorun kalmaz canım bu arada bazı ilaçlar insanda tıkanma falan yapıyor bunun için ailende kullanan varsa ilaç ismini alıp doktora danışabilirsin

18. 19 Nisan 2009
  19. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    tansiyonum hala yüksek ilaç aldım cok midem bulandı bıraktım birdahada dr gitmedim.. küçük tansiyonum 95ten aşagı düşmüyor ve bu 17 10lara kadar cıkıyor. ilgilenmem lazım ama sallıyorum