erken yumurta çatlaması

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve erva15 tarafından 9 Nisan 2009 başlatılmıştır.

9 Nisan 2009
    Konu Sahibi : erva15
  1. erva15

erva15 Guest

bugun doktora gıttım ben yumurtam çatlamassa dıye catlatma iğnelerini araştırırken bugun yumurtamın erken çatladığını öğrendım doktor bu ay hamıle kalma ihtimalın zayıf ama yıne de eşinle düzenli ilişkiye gırın dedı eğer bu ay hamılelık olmassa gelecek ay yumurta destekleyıcı ılaçlar verceğini soyledı yumurta neden erken çatlar acaba zamanında catlaması için ne yapılabılır ben dun gece cok strese gırdım cok cok geç uyudum acaba o yuzden mı erken çatladı acaba?

2. 10 Nisan 2009
  3. txixrtxixl kelebek

txixrtxixl kelebek Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ayyyy canım benımbende lk kez senden duydum
    keske dr sorsaydn

4. 10 Nisan 2009
  5. erva15

erva15 Guest

haklısın ama doktora sadece bu ay gebelık olurmu diye sormak aklıma geldı o da bellı olmaz yumurta yeterlı olgunluğa erişmediyse yanı erişmeden çatladıysa gebelık olmayabılır dedı ama çok da kesın konuşmadı yıne ilişki önerdı ve yumurtam sağda olduğu için sağ tarafına donerek yat dedı ama işte ben de ilk defa duydum boyle bışeyı o yuzden konuyla ılgılı bılgısı olan boyle bışey yasamış olan ve hamılelık olup olmadığı hakkından bılgısı olan yaşayan arkadaaşlar varsa sormak paylaşmak istedım

6. 10 Nisan 2009
  7. BTRKLC

BTRKLC μηδέν άγα& Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende yumurtam erken çataldığı için aşılamanın 10.günü hastalandım.sanırım dr anlamadı ve aşılamam güme gitti.Çok üzgünüm çoook

8. 10 Nisan 2009
  9. BTRKLC

BTRKLC μηδέν άγα& Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım dr un nasıl anladı ya benim salak dr nalmadı:uhm:

10. 10 Nisan 2009
  11. EU2

EU2 Guest

yumurta strese göre çatlamamıştır canım.belki o ayki beslenmene bağlı,hormonal bir durum..ama bazı bayanların erken de çatlayabilir mesela benim 12.günde çatlar genelde..
    ayrıca çok merak ettim doktorun altan muayene esasındamı fark etti yumurtanın çatladığını???ozaman bence bu günlerini iyi değerlendir,ayrıca hamile kalınabilir hemde tutarsa hemen erkek olur haberin olsuun..:))peki sen akıntıda bir değişiklik hissettinmi??anlıyomusun yumurtanın çatlayıp çatlamadığını???

12. 10 Nisan 2009
  13. erva15

erva15 Guest

benım doktorum yumurta takıbı yapıyordu bana adetımın 10.gunu gıttım yumurtam 18mm olmuştu ve domınant yapıda cok iyi bı yumurtan var dedı doktorum sonra 12.gun dgıttım çatlamış dedi doktor bıraz erken buldu çatlamasını ama ilişki önerdı bugunlerde senın de dediğin gıbı bugunler onemlıymış canım alttan vaginamdan renkli doppler yanı bı nevı ultrasonla bakıyor ve ekranda ben de gordum olgunlaşmış bı yumurtam vardı önce sonra da gıttığım gun yanı 12.gunu yumurtam çatlamıştı ben de gordum ekranda umarım olur bu ay hamılelık canım sen nerden bılıyorsun ya da duydun erkek olacağını ?

14. 11 Nisan 2009
  15. EU2

EU2 Guest

yumurtan çatlamadan önce beraber olursan kız olur.çatladıktan sonra beraber olursan erkek olur..nedeni de şuu..erkek spermler yani ''y'' daha hızlı olduğu için ''x''kromozonu taşıyan kızlarda daha geç gelirmiş arkadan.işte o esasta erkek sperm içerde yumurta görmeyince ölüyomuş ama kızlar daha çok yaşıyomuş içerde o yüzden ..çatlamadan önce erkek spermler ölüyo arkadan gelen yavaş kızlarda yumurtayı yakalayıp olgunlaşıyoo..bunu doktoruna sorabilirsin.ben erkek olmasını çok istemiştim yumurta takibine göndermişti doktorum orda öğrendim canıım ..yerimseniben

16. 11 Nisan 2009
  17. erva15

erva15 Guest

anladım canım yaa çok sağol ama galıba benım için çok gec yanı bılmıyorum doktorum yumurta catlamadan önce de sonra da ilşki önerdı bakalım hayırlısı amaaan olsun da kız erkek suan için farketmez cunku ılk bebeğimiz önemlı olan yumurtamın bı sekılde ya x ya da y kromozomunun dollemesı Allah buyuktur

18. 3 Mayıs 2010
  19. japonica

japonica Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    her doktor farklı bir şey söylüyor, hangisine inanacaz bilinmez