eşe darp sonucu açılan kamu davası

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve waters tarafından 6 Eylül 2010 başlatılmıştır.

6 Eylül 2010
    Konu Sahibi : waters
  1. waters

waters Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    eşimle bi tartıişmamız sonucu dayak yedim ve hastaneye gidip rapor aldım ve raporun resmiyette olması için boşnmada delil olarak kullanılabilmesi için karakola gitmem gerektiğini söylediler aldığım raporla karkola gittim şikayetçi olmadım sadece raporun tutulmasını istediğimi söyledim neyse arda bir yıl geçti ve kamu davsı açılmış eşime biz eşimle barıştık ve mutluyuz ben mahkemede eşimin beni dövmediğini ben kızdığım için rapor aldığımı falan söylesem işte inkar etsem dayağı acaba eşim davadan kurtulurmu bu ifade sonucu değiştirir mi bana ne gibi bi işlem yapılır ne ceza alırım adli sicilime işler mi . bide mahkemede negibi bi ifade vwermeliyimki eşim az bi ceza alsın

2. 6 Eylül 2010
  3. eslaaa

eslaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    öncelikle cok geçmiş olsun. barıştıgınız ve mutlu oldugunuz icin de cok sevindim. bu olay dolayısıyla mahkemeye eşiniz ile birlikte gidip size belirtilen gunde ifadenizi verin mutlaka. barıştıgınızı ve mutlu oldugunuzu, şikayetçi olmadıgınızı soylerseniz eşiniz ceza almaz. sizin ifade değiştirme dolayısıyla ceza alma durumunuz da yok ayrıca. şikayet etmediginizi dusunseniz de polisler şikayeci gibi gostermiş olabilirler sizi. iyi gunler dilerim.

4. 6 Eylül 2010
  5. waters

waters Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    teşekkür ederim şikayet yok verdiğim ifadeyi özelikle okuyup imzaladım şikayet etmediğimin üstüne basa basa söyledim ama eşe karşı işlendiği için cumhuriyet savcısı açmış inşallah bi ceza almaz

6. 27 Eylül 2010
  7. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Hayir siciline islemez! Sadece bir uyari alirsin. Ancak inkar etmezsen eger esini cok büyük para cezasi bekliyor, bu onun kazandigi paraya bagli ama en az 2.000€ dan baslar. Ayni durum bizde ve arkadaslarimizda da olmustu, esim 2700€ ceza aldi. Arkadaslarimiz ise polise gidip ayni senin dedigin gibi sinirden öyle söyledigini söylediler ve sadece uyari aldilar.

Sansini dene, pskilojim bozuktu onun icin yapdim esim bana el kaldirmadi de!

8. 27 Eylül 2010
  9. _chocolate_

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu dedigin davayi savci aciyor ve sana 100% garanti veririm ki para cezasi alacaktir, bu parayi ödemedigi takdirde ise hapis cezasi. Senin sikayet etmemen hicbirsey degistirmez Polis ise karistiysa Savci mutlaka dava acacaktir.

10. 27 Eylül 2010
  11. _chocolate_

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

akannehir Barismalari, mutlu olmalari vede esin sikayetci olmamasi hicbirseyi degistirmez bu bir kamu davasidir ve mutlaka ceza verilecektir. Baristiklari icin ceza almamak gibi bir durum söz konusu bile degil!

Polisler sikayetci gibi göstermis olur mu hic arkadaslar lütfenn bilmedigimiz konularda yorum yapip insanlari yanlis yönlendirmeyelim.

12. 20 Ekim 2010
  13. waters

waters Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    teşkürr ederim cevabın için çok rahatladım bende öyle yapmayı düşünüyorum inkar edicem eşim ceza almasın yeterki zaten bir aylık evliyken oldu bu olay belki bunuda dikkate alır hakim ne bileyim arlıkta mahkeme daha çok var bide eşime para cezası verilse oda mı sicile işlenir siz nasıl yaptınız sabıka kaydı oluyor mu basit yaralama suçu işlemiştir diye mi yazıyor

14. 25 Ağustos 2016
  15. nnisaca

nnisaca Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar 20 ağustos 2016da erkek arkadaşım beni darp etti. Etraftan polis aranmış polis geldi. Sadece kolumda hafif morluk var bir de ayak bilegimde morarma var. Şikayetçi oldum darp raporu aldım korunma talep ettim. 1 aylık tedbir koyuldu. Bugün itibariyle de dosya savcılığa gitti. Bundan sonraki aşamayla ilgili bilgi almak istiyorum. Dava açılır mı açılırsa kamu davası olarak mı açılır tahmini nasil bir karar çıkar öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim