esi askerde olup hamile olan var mi?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve butterfly tarafından 25 Ekim 2009 başlatılmıştır.

25 Ekim 2009
    Konu Sahibi : butterfly
  1. butterfly

butterfly Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    kizlar mrb, ben 3 aylik evliyim ve esimde 2,5 aydir asker 10 gunluk evliligin ardindan askere gitti. herkes bizden cocuk istiyor bende istiyorum ama askerdeyken zor olur diye korkuyorum. gecen hafta esimin yanindaydim ve korunmadim. adet gunlerimle hesaplayinca hamile kalmak icin en iyi zamanda yaptik. suan hamilemiyim bilmiyorum.

icinizde benim gibi asker bekleyen ve hamile olan var mi? zorluklari ne? eger hamile degilsem sizden aldigim tecrubelere gore tekrar deneyecem yada korunacam

2. 25 Ekim 2009
  3. mujdes

mujdes osmanınmüjdesi :)(: Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    delimisin ayol evliliginin tadini cikar sora yaparsiniz bebik....kasim da 2 senelik evli olycam ve ikinci bebikime 32haftalik hamileyim yani Allah nasip etti hayirlisymis ama sen cook iyi korun gerci bizde korunuyoduk..

4. 25 Ekim 2009
  5. butterfly

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    size bahsetmedigim seylerde var. bende hosimato var ve yasimda neredeyse 30 olacak. hosimato hastaligi bazi bunyelerde cocuk olmasini zorlastiriyor ilacla korunmak istemiyorum cocugumun olmamasindan da korkuyorum. kafam cok karisik

6. 25 Ekim 2009
  7. benim_olan

benim_olan Canım esadımmm Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    o zaman yap canım yaşında 30 zaten bayanlarda yumurtalık 35 yaşından sonra bu zamnlardaki kadar işlevsel olmuyo..en iyisi yap sen bi bebek..kendini hazır hissettin madem yaşın geç olsaydı çok kızardım sana hayatın tadını çıkar bırak bi kocan gelsin derdim ama artık kemale ermişin ee bide ona kardeş illa düşünürsün ilerde tam zamanı....hadi hayırlı haberlerinide almak nasip olsun .....Allahım eşinede kavuştursun...:1hug:​

8. 25 Ekim 2009
  9. butterfly

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    saol canim. birde test alsam kac gunlukken hamile olup olmadigin belli oluyor

10. 26 Ekim 2009
  11. sevsevil

sevsevil tomurcuğum çiçek açtı Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canim adetinden en az iki gun gecsin oyle test yap daha garanti olur. Tiroid seviyeni normal degerlere ulastirman gerekiyor hamile kalmak icin. Ayni sikinti bende de var hipotiroid rahatsizligim var ogreneli 25 gun oldu O gunden beri ilac aliyorum ama bu ayda gebe kalamadim.allahim saglikla bebislerimize kavusmayi nasip etsin.

12. 26 Ekim 2009
  13. butterfly

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    sanada cokkk gecmiş olsun canım. bende bu yüzden korunmak istemiyorum.

14. 26 Ekim 2009
  15. gizmoo

gizmoo Guest

senemcim hiç korunma biz teyze olmak istiyoruz

16. 26 Ekim 2009
  17. amazonsmyrna

amazonsmyrna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ablamın eşi subay. Evlendikten bir süre sonra doğu görevi çıktı ve 2 sene kadar doğuda kaldı. Ablam da onu ziyarete gitti, bir süre orda kaldı, korunmamış, hamile kaldı. Hamilelikte insanın psikolojisi çok başka oluyor. ılgi istiyor, şevkat istiyor. Eşine nazlanmak istiyor. Ama ablam bunların hiçbirini yapamadı. Hamile kalınca kocasının yanında kalamadı zira oradaki fiziki şartlar buna elverişli değildi.Kocası da annemgilde kalacaksın deyince, ablam hamileliğinin büyük bölümünü kayınvalidesinde geçirmek zorunda kaldı. Zaten kocasından ayrı olmak sinirini iyice bozmuştu, kayınvalidesinin evinde kalırken hepten gerildi. Bence bekle kocan gelsin, bu dönemleri birlikte yaşayın. Ama önce bir kadın doğum uzmanına görün, muayene ol, gerekirse yumurtalık rezervine baktır, sonra da her şey yolunda ise kocanın dönüşünü bekle derim ben. Elbette karar senin, hayırlısı ne ise o olsun. :)))

18. 26 Ekim 2009
  19. gizmoo

gizmoo Guest

aslında arkadasın dediğide dogru. ama yinede eger hamileysen aldırma canım