Eşi Azospermi Olanlar Burada Dertleşelim

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve munays tarafından 12 Şubat 2008 başlatılmıştır.

12 Şubat 2008
    Konu Sahibi : munays
  1. munays

munays munays Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar,
    Ben 1.5 yıllık evliyim ve yeni bebek düşünmeye başladık 10 aydır korunmuyorduk doktora gittik rütün tahlilleri ve esimden sperm testi istediler. Benimkiler normal çıktı. Ama eşimde azospermi çıktı ilk başta ne olduğunu anlıyamadık ama sonradan çok kötü olduk bir tüb bebek merkezi ile görüştük eşime tese yapacaklar ama sperm bulunmama ihtimali var ve biz bu sonuca nasıl dayanacağımızı bilemiyoruz o yüzden erteliyoruz ama eninde sonunda yapılacak bu şekilde hamile kalan arkadaşlarım varmı veya eşi bu durumda olanlar desteklerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum
    :sm_confused:

2. 12 Şubat 2008
  3. bebixsxlerim

bebixsxlerim Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok geçmiş olsun canım.Bence bunu ertelemeyin.Neyin ne zaman olcağı belli olmaz.Üstüe düşün.Ben 5.5 yıllık evliyim.Niye daha önce düşmedim diye pişmanım.Çok çok korkulcak bir durumun yok Allahın izniyle.Hiç sperm olmayan bir erkekten bile sperm elde edebiliyorlar.Zaten milyonlarca spermden bir tanesi yumurtayı döllüyor.Bence en baştan güzel bir tüp merkezi seçin ve vakit kaybetmeden elinizden geleni moralinizi hiç bozmadan yapın.

4. 12 Şubat 2008
  5. melissa78

melissa78 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selam canim bende 3 senelik evliyim ve 2 senedir cocuk istiyoruz biz hemen ögrendik yani hic korunmadan denemedik,bende prolaktin yüksekligi oldugu icin cocuga karar verdigimiz doktora gittik oda benim kanimi aldi hemde esinide urologa yollayayim bise varsada vakit kaybetmeyiz dediler sonuc malaesef azosperm,her ihtimale karsin baska bir urologa daha gittik sonuc ayni,tüp bebek merkezindeyiz simdi ama esimde hepatit b de cikti ve chromoson testide iyi cikmadi,esimede tese yapilcak ama önce hepatit b tedavisi tamamlanmasi lazim önce baslanamiyor,bize doktorlar cok umutlanmayin dogustan olma ihtimali cok yüksek dedi,seni cok iyi anliyorum biz ögrendigimizde sok olduk cünkü hic beklemiyorduk,tese de sonuc alamazsak nasil dayanirim bilmiyorum,rabbim hic kimseye bunlari yasatmasin

6. 12 Şubat 2008
  7. iniçko

iniçko Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhabalar bende 10 yıllık evliyim.2 yıl çocuk istemedik daha sonrada istediğim halde olmayınca yaptığımız testler sonucu sorunun azosperm olduğunu öğrendik.2001 ve 2004 yılında tese ameliyatı olduk ve her ikisindede sperm bulunamadı.ortalama 7 senedir bu yolda savaş veriyoruz.inşallah sizler olumlu sonuç alırsınız.

8. 14 Nisan 2008
  9. sabxixrlxix bekleyixsx

sabxixrlxix bekleyixsx Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Bizde 1,5 yıllık evliyiz ve eşimin azospermi olduğunu 4 ay önce bebek düşünmeye başladığımızda yapılan kontrollerde öğrendik. geçen hafta eşime mikrotesa yapıldı ve sperm bulundu, artık tüp bebek transfer sonucunu bekliyoruz. bence ertelemeyin, umarım herşey istediğiniz gibi olur. doktor tavsiyesi isterseniz emre bakırcıoğluna gidin derim. bu zor zamanımızda bizi gerçekten çok rahatlattı.

10. 30 Nisan 2008
  11. aysena2286

aysena2286 Guest

evleneli 3 yıl oldu arkadaşlar biz de ilk yıl istemedik daha sonra istediğmzde bu sefer eşimde azosperm sorunu çıktı ne yapıcaz bilmiyorum tek şansımız mikro ama buna da cesaretimiz yok şu anda eşim bitkisellre devam ediyor test yaptıracak kısa bır zamana kadar her şeyin hayırlısı olsun arkadaşlar

12. 30 Nisan 2008
  13. YenidenDogdum

YenidenDogdum Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    1 sene 11 aylık evliyiz. Korunmayı bıraktıktan 1 ay sonra doktora gitim bende sorun çıkmadı ama eşimde azospermia çıktı temmuz ayında . Çok korktum mikrotese tek yol dendiğinde ve cesartimiz yoktu ya olumsuz sonuclanırsa diye tedaviyi hep erteledik. Ama şimdi bismillah dedik 10 gün içinde sonuc belli olacak

14. 1 Mayıs 2008
  15. aysena2286

aysena2286 Guest

merhaba arkadaşlar ben de bu siteye yeni üye oldum benimde eşimde bu sorun var azo sperm biz öğreneli yaklaşık7 8 ay oldu.eşimde doğuştan sperm üreten kanallardan bir tanesı yokmuş bir taneside yarım çalışıyormuş.doktorun bize dediği normal yoldn çocuğunuz olmaz.mikro enjeksiyon ve tüp bebek dedi.mikro tese ile sperm arayacaklar. ama eşim henüz buna yaklaşmıyor.ankarada bir doktor değilde bu tür işlerle uğraşan biri var .ona gittik.bitkisel şeyler kullanıyor.şu anda .yakında tekrra sperm thlil yaptıtacak.nişallah sonuç iyi olur aslında ben hiç umutlu değilim ama eşim istiyro diye kırmak istemiyroum.allah hepimizn de yardımcısı olsun arkadaşlar.belki bir mucize gerçekleşir ve hiç ummadığımız bir anda hamile olduğumuzu öğreniriz.bellimim olur?

16. 1 Mayıs 2008
  17. YenidenDogdum

YenidenDogdum Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ya merhaba arkadaşım umudunuzu kırmak istemem ama henüz iyileşen kimse yok bilim böyle bişeye kanıtlık edecek kimseyi göstermiyor , birde uyarayım bazı bitkiseller fsh yükseltiyor haberin olsun

18. 2 Mayıs 2008
  19. aysena2286

aysena2286 Guest

biliyorum gülencim iyileşen yok sadece ameliyatla sperm buluyorlar ve tüp bebk denenniyor.ama ben daha eşimi ikna edemedim. o daha bu olayın bilnicinde dğil.anlatıyorum. öyle hemen olmaz diyor. yada oda bana belırtmek istemiyor ama krkuyor.ya olmassa diye allah ne yazdıysa onu yaşayacağız.çaresi yok ama umut dünyası gülen.ben mucizelre inanırım .biz bir tanıdığın 18 sene çocuğu olmamış.erkekten doyı imiş.doktorlar sen asla çocuk sahibi olamassın demişler.adam 18 sene sonra evletlık almış.ama çocuk ölmüş .o öldükten 1 2 ay sonra kadın mide bulantısı baş dönmesi nedeniyle doktor gidiyor.doktor dahamilelik testi istiyor.kadın da mümkün değil diye tahlil yapmak istemiyor.ama doktor yaptırıyor ve kadın hamıle olduğunu öğreniyo tabiki şok geçiriyo böle bir şey 18 sene sonra yaşanınca.şimdi 2 tane kızı var kadının hayatta olmayacak şey yok.inşallah hepimiznde çocukları olur.dularım hepimiz için çünkü böyle bir olayı başına gelmeyen anlayamıyor.saçma saçma sorular soruyorlar.allah yardımcımız olsun daima.