eşi erkek çocuk isteyenler ve baskı görenler eşinize şunu söyleyin.

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve nisandakar tarafından 25 Şubat 2010 başlatılmıştır.

  25 Şubat 2010
  Konu Sahibi : nisandakar
 1. nisandakar

  nisandakar Aktif Üye Üye

  Katılım:
  16 Şubat 2010
  Mesajlar:
  537
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  86
  çin takvimini denerim
  kamer çin takvimini denerim
  yumurta çatlama gününe denk getiririm

  ama aynı zamanda

  BAS PARAYI UÇUR BENİ KIBRISA ORADA SPERMLERİNİ AYIKLAT SONRA YERLEŞTİRSİNLER SENİN ERKEK SPERMLERİNİ BENİM RAHMİME İŞTE SANA ERKEK BEBEEEEEEEEK. BAK KOÇİŞİM BU İŞ SENDE BİTİYOR PARAN VARSA GARANTİ SANA ERKEK ÇOCUK YAPARIM
  PARAN YOKSA PARAN KADAR KONUŞ ALLAHIN VERDİĞİNE RAZI OL KAPA ÇENENİ OTUR KOLTUĞA BEN NE DOĞURURSAM SEN ONA ADAM GİBİ BABALIK YAP GERİSİ HİKAYE

  deyin.

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------

  size annemin hikayesini anlatayım.


  benim 5 tane dayım 2 tane teyzem var.
  2 amcam 2 tane halam var. babam erkek kardeşlerin ortancası

  annem babam evlenmişler. 1 kızları olmuş sonra 2. kızları

  küçük halam ve büyük amcam çok fenaymış ilk ablamda da 2.sinde de annemle babamla dalga geçmişler. halam 2. ablam doğduğu gün annemin eşarbını fırçanın sapına bağlayıp mahallede turlamış --bizim gelin 2. kızı doğurdu-- diye. görgüsüz terbiyesizin teki yani.
  büyük amcamında 1 oğlu 3 kızı var
  annem o halama --Allaha büyük konuşma bak hamilesin Allah ne verirse hayırlsını sağlıklısını versin demiş.
  halam doğum yapmış oğlu olmuş

  bu arada akrabalar da o halamda büyük amcamda anneme babama laf sokuştururmuş oğlunuz olmuyor diye.
  annem yine hamile tabi küçük halamda hamile ve bu arada büyük amcam ailesinide alıp almanyaya gidiyor arkasından babama istek yapıyor babamda almanyaya gidiyor. bu zaman zarfında annem 3. ablamı dünyaya getiriyor, ardından küçük halam 2. oğlunu dünyaya getiriyor ama ilk oğlu 3 yaşına gelmesine rağmen konuşmuyor konuşulanları duymamazlıktan geliyormuş(öyle zannediyorlar) annem halama --çocuğu bir dr a götür 3 yaşına geldi konuşmuyor bir sorun olmasın bak ilerde tedaviside olmaz diyor halamda --erkek çocuklar geç konuşur diyor anneme.

  bu arada almanyaya giden büyük amcamın hanımı almanyaya alışamıyor amcam da büyük oğlunu babamla bırakıp hanımını ve 3 kızınıda alıp türkiyeye dönüyor. annemler o sıralarda köyde oldukları için babam parayı anneme vermesi için büyük amcama gönderiyor büyük amcam 2-3 kuruş anneme verip gerisini kendi cebine atıyor. bu arada babam almanyadan 2 kez daha izne geldiğinde annemi ablama ve bana hamile bırakıyor
  neyse küçük halamda yine takipte o da 2 çocuk dünyaya getiriyor annemle arka arkaya ve 3., 4. çocuğuklarıda erkek oluyor. yani annemin 5 kızı küçük halamın 4 oğlu oluyor. büyükamcam ve küçük halam babama sürekli ---senin oğlun yok yarın senin mallarını damatlar yiyecek diyorlar. bu baskı çok artıyor ve babam 1 ev ve tarlasını küçük halama diğer ev ve 3 tarlasınıda büyük amcamın üzerine geçiriyor.

  bunu annem normal olan küçük amcam ve büyük halama anlatıyor onlarda ne demek damada kalacak diye başkasına mal yapmak diye kızıyorlar. ama büyük halam Allah uzun ömür versin tam osmanlı kadınıdır küçük amcamda çok namuslu dürüst biridir.

  babam izne geldiğinde annem onlara haber veriyor bizim evde toplanıyorlar. babamı halam ve amcam sıkıştırıyorlar onların üzerine yaptığın malları geri al yengemin üzerine yap diye babam da bu arada almanya da birini bulmuş ya annemi artık umursamıyor halama ve amcama da rest çekiyor onlara mal yok ben harçlıklarını fazlasıyla gönderiyorum yeter onlara diyor neyse amcam ve halam bir güzel babamı dövüyorlar çoluğu çocuğu burada ser sefil bırakıp gittin orada da bir psilik buldun defol diye kolundan tutup evden atıyorlar.

  aradan zaman geçiyor küçük halamın 4 oğluda sağır ve dilsiz babam tedavileri için çok uğraşıyor ama doğuştan sağır ve dilsiz oldukları için yapacak birşey yok.

  babam 2senede 3 senede 1 türkiyeye izne geliyor izninide ya küçük halamda ya da büyük halamda geçiriyor biz sadece babamı onlara valizlerle giderken görüyoruz.

  bize de amcam halam dayılarım dedem bakıyor. dedem ölmeden önce anneme şehirden ev alıyor çocuklarını okut bu adamdan size hayır yok biz sana bakarız diyor.

  neyse fazla uzatmayayım.

  hepimiz okuduk 4 ablamda devlet memuru 1. ablam inşaat mühendisi
  2. ablam matematik öğretmeni
  3. ablam matematik öğretmeni
  4. ablam sınıf öğretmeni
  hepside evli ve 1er kız 1er erkek çocukları var. benimde 1 kızım var.

  annem büyük ablamın yanında kalıyor her yıl dedemin anneme aldığı evde toplanırız. güleriz eğleniriz yıllık izinler bitince herkes dağılır.


  babama ne oldu.
  babam almanyada hastalanıyor bundan 7 yıl önce sevgilisi zaten kendine birini bulmuş babamı terketmiş gitmiş. babam kanser, şeker, tansiyon hastası bzile uzun yıllar önce alakasını kesti bizde görüşmek istemedik zaten.
  almanyadan köye küçük halamın yanına gidiyor orada şeker komasına giriyor halamın kocası şehir merkezine hastanenin acil servisine babamı bırakıyor ve köye dönüyor oradan büyük ablamı arıyor ---babanız hasta devlet hastanesine bıraktım gidin bakın diyor. 2 büyük ablam ve eniştelerimin hepsi toplanıp babama gidiyorlar sonra başka hasteneye götürüyorlar babamın şeker hastalığından ayak parmakları kopmak üzere kanser bağırsaklarına yayılmış. neyse 5 ay eniştelerim babamı dr dr gezdiriyorlar bu arada büyük halam, ve küçük amcam ablalarıma ve anneme atın onu dışarı kime parasını yedirdiyse kimlere babalık yaptıysa oraya gitsin diyorlar annem ---o benim yine de çocuklarımın babası ben bakarım diyor. neyse babam biraz ayaklanınca almanyaya kesin dönüş yapmaya gidiyor ve orada şeker komasına girip vefat ediyor. almanya da büyük amcamın oğlu babamın cenazesine bile sahip çıkmıyor o yıllardaki konsolosla büyük eniştemin arkadaş olduğu anlaşılıyor ve konsolos babamın cenazesini türkiyeye gönderiyor. vs vs vs.


  küçük halam 4 oğluda sağır ve dilsiz
  büyük amcam şuan da 80 yaşında 1 oğlu 3 kızı vardı. yengem vefat edince benim dayımla evli olan kızı amcamı yanına aldı oğlu 20 yıldır türkiyeye gelmiyor orada bir almanla evlenmiş. babasını ne arar ne sorar. hastalandığında o amcamı ya dayım ya da büyük ablamın kocası dr a götürür. bir ayağı çukurda annemden sürekli helallik ister.

  biz 5 kardeş ve annem çok iyiyiz. küçük halam dışında tüm akrabalarımızla gayet iyiyiz memlekete gittiğimizde amcamızı halamızı mutlaka ziyaret ederiz.
   
 2. 25 Şubat 2010
  Konu Sahibi : nisandakar
 3. esmen

  esmen Popüler Üye Üye

  Katılım:
  30 Nisan 2009
  Mesajlar:
  1.039
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  146
  Vallahi sonunu heyecanla bekledim.Allah herşeyin hayırlısını versin.Bu erkek merakı ne bu böyle ya.Ne gerizekalı insanlar var.Kusura bakma da.Sinirlerim bozuldu.Yaptıklarının cezasını evlatlarıyla ödemişler.
   
 4. 25 Şubat 2010
  Konu Sahibi : nisandakar
 5. asenamm

  asenamm bir elif mıktarı gülümse Üye

  Katılım:
  29 Aralık 2009
  Mesajlar:
  2.228
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  106
  canım olurken bile çok gerildim.. dediklerine katılıyorum...annenı sabrından dolayı tebrik ediyorum... hayırlı evlat olası önemlı...
   
 6. 25 Şubat 2010
  Konu Sahibi : nisandakar
 7. nursevde

  nursevde bayılazaaaammmm Üye

  Katılım:
  3 Eylül 2009
  Mesajlar:
  594
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  canım annen ve sizin için zor dönemlermiş ama çook şanslısınız..
  bir ablam olsun çok isterdim..
  bir araya gelince siz de minik çaplı bir kadınlar kulübü oluyorsunuzdur... kaydirigubbakcemile3
  olumunekankayizsmile
   
 8. 25 Şubat 2010
  Konu Sahibi : nisandakar
 9. mutter

  mutter Aktif Üye Üye

  Katılım:
  14 Ekim 2009
  Mesajlar:
  235
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  çok heyecanlı bir roman okur gibi hissettim kedimi.
  yaa allahtan herzaman hayırlısını istemeliyiz.
  hayırlı ewlat hayırlı.
  bende eskiden bir olay duymuştum ondan beri hep hayırlısını dilerim.
  adam 2 kızdan sonra erkek ewlat istiyor we oluyor. tepsi tepsi baklawalar dağıtıyor. oğlu büyüyor we adamı sürekli döwüyor.
  allah hepimize hayırlı we sağlıklı ewlatlar wersin inşallah.
   
 10. 25 Şubat 2010
  Konu Sahibi : nisandakar
 11. ABERK

  ABERK Canım zuzum Üye

  Katılım:
  28 Kasım 2009
  Mesajlar:
  905
  Beğenildi:
  57
  Ödül Puanları:
  108
  Ne analar var bak maşallah annenize,helal olsun.Biz analar aç kalırız,açık kalırız canımızdan kopup gelen yavrularımızı,Allahı'ın bize emanetlerini bırakmayız.Ne mutlu sizlere.Valla film senaryosu gibi hayat.Görüldüğü gibi edenin yanına kalmaz.Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın
   
 12. 25 Şubat 2010
  Konu Sahibi : nisandakar
 13. maviscik

  maviscik Sabir;herkesden biraz dah Üye

  Katılım:
  24 Mart 2008
  Mesajlar:
  203
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  sizler hayirli evlat annenizde hayirli sabirli bir insanmis Rabbim sizlerin yuzune gulmus
  size katiliyorum bu erkek evlat diye diye bagiranlari anlamak mumkun degil hayirli evlat olacaksin bir kere;
   
 14. 25 Şubat 2010
  Konu Sahibi : nisandakar
 15. nisandakar

  nisandakar Aktif Üye Üye

  Katılım:
  16 Şubat 2010
  Mesajlar:
  537
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  86
  arkadaşlarım bu yazdıklarım annemin yaşadıklarının sadece üstün körü özetidir. herhalde detaylı yazılsa cilt cilt roman olur. Babam amcama bizim için para gönderdiğinde amcam bize o paranın sadece 10 da 1ini verirmiş annemde mektup yazarmış ilk başlarda tabi --ben bu kadar çocuğua bu parayla nasıl bakacağım diye tabi babamda bilmiyor amcamın bize paranın tamamının verilmediğini oda anneme cevap yazarmış ---Allah gözünü doyursun neredeyse maaşımın hepsini size gönderiyorum ben açmı kalayım. dermiş.

  ama hastalandığında annemle bunları konuşurken ---sizinle hiç irtibat kurmadım ne bileyim abim diye güvendim ona gönderdim -- diyordu.

  eskiden öyle belediye yardımı falan da yokmuş varsa da annemin haberi yoktur. zaten annem hepimize sıkı sıkı tembih ederdi kimseye evimizin içini anlatmayın diye. evimize komşularımız gelirdi kimseye biz zor durumdayız demezdi. Allah dedemden dayılarımdan halamdan ve amcandan razı olsun.


  Allahım herkese gönlünden geçeni hayırlıysa versin hayırsızsa vermesin.
  babama hep malın damatlara kalacak demişler ama babam hastayken ona damatlarından başkası bakmadı. altından dahi aldılar 2 eniştem banyoya sokarlardı banyosunu yaptırırlardı bize bile yaptırmazlardı.

  Ama erkek çocuk isteyenede kızmayalım arkadaşlar :) mesela bende istiyorum ama olmazsada benim için hiç sorun değil zaten 2 çocuktan fazla yapmam memur maaşıyla 2 çocuktan fazlasına bakamayız. 1 kızım var 2.sinin erkek olmasını isterim ama kız olursa da kızıma çok iyi arkadaş olur.

  mesela 1.çocuğum erkek olsaydı 2. sininde kız olmasını isterdim. işte insanoğluyuz isteriz de isteriz.
   
 16. 25 Şubat 2010
  Konu Sahibi : nisandakar
 17. nisandakar

  nisandakar Aktif Üye Üye

  Katılım:
  16 Şubat 2010
  Mesajlar:
  537
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  86
  vallahi küçük çağlı kadınlar kulübüyüz. olumunekankayizsmile

  9 torun 5 kız 1 anne annemin evinde toplandığımızda hep eski günleri konuşuruz herşeye rağmen güzel günlerdi deriz. en büyük 2 ablam ve annem konuşurken duygulanır ağlarlar bile. çocukken kışın hepimiz aynı odada kalırmışız. amaaaaaan işte bu saatte bende duygulandım şimdi. Hakikaten Allah ne verirse hayırlısını versin.
   
 18. 25 Şubat 2010
  Konu Sahibi : nisandakar
 19. Slogan

  Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

  Katılım:
  22 Haziran 2007
  Mesajlar:
  2.974
  Beğenildi:
  522
  Ödül Puanları:
  188
  okurken cok duygulandim gözlerim dolu dolu suan :KK43: