Eşi, şeker hastası olan var mı?

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve Esra6161 tarafından 12 Ocak 2009 başlatılmıştır.

12 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Esra6161
  1. Esra6161

Esra6161 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Evet arkadaslar esi seker hastasi olan varmi? Ne gibi zorluklar yasiyorsunuz? Kendini hic ezik hissediyormu? Nasil bir duygu sizce?

2. 12 Ocak 2009
  3. _davidof_

_davidof_ ღ♥...pяєиsєsiM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benim değil ama bi arkadaşımın eşi şeker hastası.
    Evlendikten bir hafta sonra çıktı ortaya çocuk daha 25 yaşlarında filan senağlama

Yemeklerini ona göre yapmaya başladı, yediklerine daha dikkat etmesini sağlamaya başladı fisfisfis
    Ama arkadaşım kendini ezik hissettiğinden filan bahsetmedi hem neden ezik hissetsin ki hastalık bu Allah korusun hepimizin başına gelebilir :uhm:

4. 13 Ocak 2009
  5. EU3

EU3 Guest

Allahım ya,yazmıcam diyprum tutuyorum ama dayanamayacağım.Niye ezik hissetsin,şeker hastalığı yediklerine özen göstermesi gereken,sağlıklı beslenmeyi gerektiren bir hastalık.Doktorun söylediklerine uyup dikkat ettikten sonra gayet kaliteli hayat yaşarsınız.Bu öyle ah vah vah lık bir şey değildir.

6. 13 Ocak 2009
  7. vicdan

vicdan ~ справе&#1076 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    :nazar: Eşim değil ama ben şeker hastasıyım.Kendimi hiç ezik hissetmedim açıkcası bu

rahatsızlığımdan olayı yerimseniben

8. 13 Ocak 2009
  9. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    niye ezik hissetsin ki?
    bu bir hastalık...eziklikle ne alakası var

10. 13 Ocak 2009
  11. BEBS

BEBS Guest

şeker hastalığının belirtileri arasında ezik hissetmek yoktur.sanırım kendine yakıştıramadı eşiniz.ama herşey bizim için Allah beterinden korusun.dermansız dert vermesin önemli olan bu.zorunlu diet yapmak zorunda sizin yediklerinizi yiyemez sizde eşinizleyken ona ayak uydurursunuz.kötü hissetmez.bir süre sonra şekerle yaşamayıda öğrenecek zaten.çok geçmiş olsun cnma.s.

12. 13 Ocak 2009
  13. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Şeker hastaları uzun ömürlü olurlar perhizlerine dikkat edip insülinlerini düzenli vurduktan sonra mutlu mesut yaşarlar şeker gibi insanlardır ayrıca:içelim:

14. 13 Ocak 2009
  15. sevim_li

sevim_li oğlum+kocam=benn Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    eşim değilde ben şeker hastasıydım hastasıydım diyorum çünkü doktorumun dediklerine uydum ilaçlarımı kullandım ve artık çok güzel herşeyy yani geçti çok şükür ama nedenn ezik olayımmm herkese göre daha kaliteli bi yaşam her istediğimi yedim ama 1 tane değilde yarım yedim bence illa şeker hastası olmak gerekmiyor böyle yaşamak için yani ezik olmayı gerektiren bişey yok

16. 14 Ocak 2009
  17. Esra6161

Esra6161 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar yanlis anlamayin. Esim 12 yasindan beri seker hastasi. Ben bunu bilerek onunla evlendim. Fakat her tartismamizda hastaligini one suruyor. Biliyorum ben sana laik degilim hasta olmayan biriyle evlenebilirsin gibi laflar ediyor cok zoruma gidiyor acikcasi. Ben onu her halinle kabul ediyorum. Bunu o anlamiyorr. yemeklerini hep ona gore yapiyorum hic bir kavgamizda hastaligini yuzune vurmadim vurmamda. Ben onu cok seviyorumm.

Aramizda ufak tartismalar oldugunda kendine kotuluk yapiyo ignesini vurmuyo yemek yemiyo bu yuzdende sekeri dusuyo. Ben ne yapabilirim? Konusmayi denedim ama dinlemedi.

YOrumlariniz icinde tsk ederim.

18. 26 Ağustos 2009
  19. serap75

serap75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar benim sevdiğim ve evlenmeyi düşündüğüm bi insan var biz birbirimizi çok seviyoruz ama sevdiğim insan şeker hastası ailem kesinlikle onaylamıyor sizce ne yapmalıyım. Yardımınız için teşekkürler..