Eşi VARİKOSEL amelyatı olupta hamile kalan var mı?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve belinay82 tarafından 10 Mart 2008 başlatılmıştır.

10 Mart 2008
    Konu Sahibi : belinay82
  1. belinay82

belinay82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar eşim 20 gün önce varikosel ameliyatı oldu. Sperm sayısı ve hareketliliği düşüktü. Eşi varikosel ameliyatı olupta normal yolla hamile kalan var mı aranızda... Lütfen bana yardım edin morale ihtiyacım var...Çok üzgünüm çoook

2. 10 Mart 2008
  3. EU3

EU3 Guest

canım çok geçmiş olsun benim eşimde haziran ayında ameliyat oldu ve dr.u 6 ay sonra hamile kalırsın dedi ve tam altı ay sonra hamile kaldım allahıma şükürler olsun şuan 18 haftalık hamileyim darısı başına canım

baraniye bunu beğendi.
  4. 10 Mart 2008
  5. belinay82

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Sağol canım ya doktorumuz bizede 1 yıl içerisinde olmazsa direk tüp bebek yaptırın dedi. sizin değerleriniz nasıldı ?
    Bizim = 1cc - 27.000.000
    Hareketli = % 10
    Morfoloji = % 2
    Tüp bebek olayından çok korkuyorum inşşallah bu değerlerimiz yükselir... Alllah normal yoldan hamile kalmayı nasip eder inşallah.
    Canım bu arada hayırlı olsun allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah....

6. 10 Mart 2008
  7. bedef

bedef Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım benimde eşim temmuz 26 da varikosel oldu dr 6 ay bekle olmazsa tekr testlere başlıcaz dedi.ben 5 ay sonra hamiş kaldım.ama tabi bebeğimi düşürdüm.tabi bu eşimden dolayı değil tamamen benim yüzümden.(aklına takılmasın diye söyledim).6 ay daha beklemen gerek canım.

8. 10 Mart 2008
  9. EU3

EU3 Guest

amin canım teşekkürler allah sana ve tüm isteyenlere nasip etsin inş.canım şuan işyerimdeyim sonuçlar yanımda yok akşam evde bakıp yazarım sana

10. 10 Mart 2008
  11. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    eşim varikosel ameliyatına girdğinde ben 1 aylık hamileydim... doktor hiç olmaz dememişti ama ihtimal düşük demişti. o ihtimal tuttu... dr. yinede yapalım ilerde sorun yaşamayın demişti.... o yüzden içinizi ferah tutun...olmaz diye bir şey yok. svgler...

12. 10 Mart 2008
  13. belinay82

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Sağol bedefcim...Bebeğini kaybetmene çok üzüldüm inşallah kısa zamanda tekrar hamile kalırsın...

Bizim değerlerimiz çok mu düşük acaba doktor bize neden öyle söyledi ( tüp bebek yaptırın diye )... Ameliyattan sonra değerler düzelirmi ?

14. 10 Mart 2008
  15. bedef

bedef Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım benimki daha farklı bi durumdu yada geç kalınmıştı.
    eşimin durumunu kısaca şöyle açıklıyım 27.000 bile değildi 14.10.8.3milyon olarak düştü ensonra zaten 1000 oldu benimkinin sadece sayısı değil kaliteside düşüktü yaniyapısıda bozuktu baş kuyruk gövde bunlar tam değildi kiminin başı kiminin kuyruğu.anladınmı canım hareketsizlik vardı yani bizim durum bayağı vahimdi artık prof a yönlendirdi dr oda bi bakışta anladı zaten hemen ameliyat oldu.5 ay sonrada hamiş kaldım zaten

16. 10 Mart 2008
  17. bedef

bedef Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım bi açıklama falan yapmadımı drlar bize baya açıklama yaptılar eğer sizin böyle bi durumunuz yoksa daha bile erken hamiş kalabilirsin belki. bende ondan anlamam yani değerlerden...

18. 10 Mart 2008
  19. belinay82

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Biz de iki doktora gittik canım ilk gittiğimiz doktor hemen ameliyat dedi çift taraflı varikosel dedi, renkli doppler falan istemeden ve bize şu kadar para alırım falan dedi güvenemedik ona. Sonra başka bir doktora gittik renkli doplerden baktı ve sadece sol tarafta var ameliyat olmanda fayda var dedi ssk da ameliyat oldu eşim hiç bir para talebinde bulunmadı bu doktorumuz çok memnunuz çok ilgileniyor... Normal yoldan hamile kalma şansınız çok düşük bu değerlerle dedi ameliyattan sonra 1 yıl bekleyeceğiz olmazsa hiç aşılama ile falan uğraşmayın direk tüp bebek yaptırın dedi çok moralimiz bozuldu o yüzden şimdi sanki hiç olmayacakmış gibi endişeleniyorum.
    3 sonra spermiogram yaptırıp tekrar kontrole gideceğiz bakalım hayırlısı olur inşallah...