Eşim abi. Ama Eşimin kız kardeşleri bayram ziyaretine gelmiyor..

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve nisansu tarafından 6 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    6 Aralık 2008
    Konu Sahibi : nisansu
  1. nisansu

nisansu Mahkum bir hayat... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar sizinle bir şey paylaşak istiyorum. Aslında yazıp yazmamak konusunda kararsız kaldım Böyle şeyleri paylaşırken açıkcası kendimi suçlu hissediyorum .Yani kendin otur karar ver diyorum. Ama malesef işin içinden çıkamıyor bazen insan. Neyse çok uzattım...
    Geçen bayram eşimin ailesine gittik sabah. Öğlenden sonrada diğer akrabalarına gittik ziyarete. Akaşama kadar gezdik bitirdik hepsini. Benim ailem uzakta olduğu için hepsini bitirip sabah onların yanına gitmek üzere yola çıkıcaktık. Akşam kız kardeşleri aradı. Biz annemdeyiz yemekte sizde gelin diye. Aradıklarında daha heryer bitmemişti. Bizde gitmedik. Zaten eşim abi olduğu için onların bize gelmesi gerekiyor. YANLIŞ MI BİLİYORUM. Tabi bizde onlar varken gitmicez diye bir kural yok. Onlar nasıl önce kocalarının ailesi gezip geldiyse bizde aynını yapmış olduk. Akşam onlar var diye gidicek halimiz yok.Aynı zmanda geçen bayram görüşemedik onlar abilerini ziyarete gelmediği için. Bu bayram için görümcem 2 gün önce sordu. Annenlere ne zaman gidiceksiniz diye. Bence bayramın birinci günü annenlere gidip ordan gidicez. 3. gün dönücez dedim. Oda yani bu bayramda görüşemicez dedi. Ben şaşkınlıkla neden görüşemicezki biz dönücez 3. gün gelirsiniz, abiniz sonuçta dedim. Ben abime gidiyorum valla dedim. O bana nese beğenirsiniz.....
    Siz gelin benim nikahım büyük dedi. Bende abin gönül koyuyor madem öyle bu bayramda görücemicez dedim. Eşime anlattığımda bozuldu tabi.İyi demişsin dedi. Sonuçta ondan öncede evlenseler iki tane kız kardeşi var ve onu takmıyorlar. Geçen bayramda aynısı yaptılar. Onlar bize geleceği halde bizi annelerine ayaklarına çağırdılar. Şimdi bana hepberaber olmak için çağırmışlardır demeyin çünkü onların kafa yapısını biliyoruz malesef.
    Şimdi ben böyle olmasından çok üzgünüm. Ne yapmalıyız. Annemlerden 3. gün dönünce kardeşlerine bayramlaşmaya gitmeliyizCADIARZU
    Zaten eşim gitmez eminim onları bekler. Yani bana düşen ne gerçekten kafam karışık. Ben aile ilişkilerine çok düşkünümdür. Böyle olması beni üzüyor....

2. 6 Aralık 2008
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    sen üzülme bence hiç..
    böyle şeyler aile terbiyesi ile gelişir..sizde gidersiniz bayramlaşmaya onlarda size gelirler..
    benim eşim en küçük.biz her bayram gideriz,iki abisi de eşleri ile bize gelir..

4. 6 Aralık 2008
  5. sel

sel İkimiz ve oğlumuz Pro Üye

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    onlar büyük bilip gelmiyorlarsa onların terbiyesizliği canım arkadaşım sen dert etme.
    sen ona göre muamele et.

6. 6 Aralık 2008
  7. nisansu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Onlar gelmez canım. Çok iyi biliyorum. Onların kafa yapısını bilmesem beklemeden biz bile gideriz.yerimseniben

8. 6 Aralık 2008
  9. nisansu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yani canım ne acıki biz bu bayramda görücemicez gerçekten:çok üzgünüm:....

10. 6 Aralık 2008
  11. Eylul

Eylul Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    Arada kalmak bu olsa gerek
    ama yaptıklarıda ayıp sonuçta abi büyükse gidilir o nedemek nikahım büyük falan
    eşim en küçükleri benimde bizde büyüklerimize gideriz önce senin ailen yok önce benim ailem
    ayırımıda yapmadık bugune kadar en yakınımızdan başlarız bayramlaşmaya
    sıkma canını sen hatalarını anlarlar umarım ..
    sevgiyle kal bu arada iyi baramlar a.s.

12. 6 Aralık 2008
  13. BEBS

BEBS Guest

cnm benim bayramın kuralı küçükler büyüklere gider ancak bazen herkes biryerlere çıktığı için bazen orta bir yolda buluşmak gerekiyor.mesela biz abimler ablamlar hep annemlerde buluşuyoruz.eşimin geniş bir akraba çevresi yok.o yüzden sorun olmuyor.sende bu konuda eşinin yanında ol o ne isterse onu yapın.sonuçta onlar kardeş.bulurlar bir yolunu.sonra mübarek bayram dört gün.herkesin bol bol vakti olucak ziyaretler için.a.s.

14. 6 Aralık 2008
  15. ASSKIM

ASSKIM sadece KIZIM için:) Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    benim eşimde abi...
    küçük görümceyle aynı yaştayız ama ben önce evlendiğim halde bile gelmiyor bize ve tenezül etmiyor bile yenge demeye...

16. 6 Aralık 2008
  17. nisansu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benim ailem başka şehirde. Biz oraya gidip 2 gün kalıp dönücez. Yani 3. gün gene burda olucaz. Buluşabileceğimiz bir nokta yok yani
    Çünkü biz eşimin ailesine sabahdan gidicez. Onlar akşam geliyor. Yani onlar akşam gelicek diye ben akşamı bekleyip anneme ertesi gün gidemem ki. Geldiğimizde onların bize gelmesi lazım değil mi??
    Eşimd eonları bekliyor zaten ama benim görümcemden duyduğum yanıt nikahı büyükmüş biz gidicekmişiz onları ziyarete

18. 6 Aralık 2008
  19. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    amannnnnnnnnnnn
    valla canım hiççç dert etmee
    gelmesinler bir derdin az olur
    bu bayram kimseyi davet edemezsin bayramda