Eşim abisine kefil olmak istiyor!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve dilemanne tarafından 4 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : dilemanne
  1. dilemanne

dilemanne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evleneli bir sene oldu her eşyamızı vs eşimle biz yaptık evlendiğimiz gün biz borç içine girmiştik. eşimin ailesi hiç bir seye karışmayınca ben de kendi aileme bir sey yaptırmadım. neyse 1 sene oldu oyle boyle borclar ödenmekte. 6 tane bileziğim gitti o da yetmedi eşim kredi çekti ne ailesi ne abisi sizin durumunuz ne yeni evlendiniz borc içine girdiniz diyip sormadı. hep bizde para var sandılar rahatız sandılar. abisi bir senedir evimizin kapısını acmadı. eltim asırı kıskanc. evlenmeden daha benı kıskanırdı hala daha kıskanıyor. evlendiğim ay hamile olduğumu öğrendim ama uzun sürmedi 6 haftalıkken bebeğimi kaybettim. eltim ise içten içe sevindi hem kendı cocğunu kayınbabamlar vs yardımıyla ev sata sata 14 sene sonra bulmus hem de benı cok kıskandı hemen hamıle kaldım dıye. 2 ay sonra tekrar hamile kaldım cok sukur suan 8 bucuk aylık hamıleyım ve bebeğimi beklıyorum hayırlısıyla. ama su 8 bucuk aydır bebek sahıbı olusuma doya doya sevınemedım hep bır sorun eşim sinirli ailesi sureklı bızde vs vs vs eşim annemi istemıyor herseye karısıyor diyip sorun cıkarıyor annemle kac kez ustelık ben hamıleyken tartıstılar annecim olgun davrandı onun cahıllıgıne bağışladı yeterkı kızım mutlu olsun ben kenarda durayım dedı tek cocuğunun evıne ( baska kardesım yok benım) korka korka gelır oldu 9 saat uzaklıkta halbukı. eşimin ailesi ise hemen 1 saatlık yolda onlar gelınce bır sey yok benım ailem gelınce hep sorun.................................... offffffffff aslında cok sey var ıcım o kadar dolmuski fazla uzatmayayım asıl konuya geleyım. benım doğumum yaklasmıs abısı babası butun ailesi tutturmus eşim memur old ıcın abisine kefil olmasını istiyorlar. ev alıyo abısı sankı bızım evımız var göz bebeklerı onalr ıcın. yok eşimi okutmus yok o bakmıs onlara vs vs kızkanç eltıme evıme daha hıc ayak basmayan kısılere eşim 120 bin tl lik işe kefil olmak ıstıyo zorla arada bırakıyolar benımd e gönlumun razı olmasını istiyoalr ama ben karsı cıkıyorum cunku abısı odeyemedığı taktırde maaşına el konulacak eşimin sonra benım maasımla cocuğumuz da olacak ev gecındırıcez o kadar borcumuz varken. eğer kefil yaptırmazsam ben kötu olucam 5 sene ben bu işin stresını cekıcem. ailem sen karısma diyor yalnız kaldım tamamen.. hamılelığımın bu son ayında sankı hıc sorunsuzmusuz gıbı bu konu cıktı. napıcamı bilemıyorum varsa yoksa büyük oğulları.. deliricem içim daralıyo artık.. yorumlarınıza ihtiyacım var..ne yapmalıyım???????????????

2. 4 Ağustos 2010
  3. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.111
    Ödül Puanları:
    463
    kusura bakmayın ama eşiniz nasıl bir mantıkla olumlu yaklaşıyor anlayamadım, minicik bir bebek ve bir eş sorumluluğu bu devirde memur maaşıyla bile kolay değilken, allah korusun ters birşey olursa (ki bu cahillikte bir k.valide tarafınız varsa olur) sonuçlarını kim karşılayacak..

son ana kadar istemem diye diretin.. ne münasebet!! üstelik daha sizin eviniz yokken başkasına ev almak ne demek?? çok sinirlendim :umursamaz:

4. 4 Ağustos 2010
  5. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    En iyisi eşini ev alarak hemen borçlandırmak, ev kredisi bitincede araba yada başka borçlara girmek, ne münasebet daha sizin eviniz yokken beş yıl onlara bloke olacaksınız hemde değecek insanlar değillermiş. Zaten bu para meselesine gelince oğulları olduğunu hatırlıyorlar. Sen en kısa zamanda eşini borçlandır canım, yoksa bunların para tantanaları bitmez..

6. 4 Ağustos 2010
  7. dilemanne

dilemanne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim maasım var ya güya biz cok rahatız onlara göre bı de bana kızıylar bılezıklerını nıye oğlumuza bozdurdun diye boşa gitti sanıyolar o kadar anlatmama rağmen hep alttan lıyorum iyi davranıyorum ama saygıdan anlamıyorlar bı de eşim onlara sureklı az da olsa yardımda bulunuyo arabalarının gazından tututun evın market ıhtıyacına kadar gittiğimizde karsılıyo oğulları yapar ama bız zor gecınıyoruz sonra ben hıc bır sey almadığım halde eşimin yanında onların yanında tutumsuz savruk oluyorum:eek:klava:

8. 4 Ağustos 2010
  9. _butterfly

_butterfly sonsuza kadar... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Eşinizin kardeşi olması durumu biraz zorlaştırıyor,ancak kardeşi diye de kendi durumunuzu zora sokmayı gerektirmiyor.Sizin kendi eviniz yokmuş anladığım kadarıyla,öncelikli olan kendi eviniz bence.Hem bebek de gelcek yakın zamanda,abisinin ödeyemediği durumda çok zora düşersiniz.Çünkü düşük bir meblağ da değil.Krediyi aldıktan sonra abisi ödeyebilecek durumda mı peki?

10. 4 Ağustos 2010
  11. dilemanne

dilemanne Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    onlara göre ödeyebilecek durumda ama sonucta özel işte çalısıyo iki ay alıyosa 4 ay alamıyor ben biliyorum sımdı de ayda cok kazanıyor bızım oğlumuz oldu. işlerine nasıl gelıyosa öyle anlayacağınız arkadasım. esımı borc ıcıne sokamam cunku ben kredı cektım eşimin ve benım kredı kartlarını kapatım bı araba aldık kaç ay zorlamalarımla cunku ben bılıyodum boyle olacağını. ama yıne kurtulamadık ben cekmıs oldum kredıyı eşim bır bırc daha asla ıstemezz..ama ben kenıd geleceğim ve daha doğmamıs bebeğimin geleceğini dusunurken eşim dusunmuyor bir de bekarken abısıne bu sefer kendı kredı cekmıs kendı ödemıs abisi okutmus onu vs vs tamam da boyun borcu daha bıtmedı mi. benı enayı gıbı kullanmak ıstıyolar.....hep akraba evlılığı sülaleleri tek tük yabancı var onlardan bırıyım ben de yabancı gelın ve damatlara bır garezleri var sanki..

12. 4 Ağustos 2010
  13. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Aileni dinleme ve bu meseleye sonuna kadar karşı çık canım, çünki olan bebeğinle sana olacak. İşleri düşünce aile oldukları akıllarına geliyor, siz borçla cebelleşirken kimsenin umrunda değil. İnsanın canını yakanda bu zaten, sizi gerçekten seven insanlara elbette maddi manevi koşarsınız, ama insan öyle günler yaşıyorki yapayalnızmışız, arkamızda değillermiş diyorsun maalesef. O yüzden yuvanı koru maddi manevi her sıkıntıdan. Gerekirse de kötü ol, onlarla iyi olacağız diye niye kendi hayatınızı ve ihtiyaçlarınızı 2.plana atasınız ki?

14. 4 Ağustos 2010
  15. _butterfly

_butterfly sonsuza kadar... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ödeyememesi durumunda sizin üstünüze yıkcaklar gibi duruyor.Sizin 2 maaşınız olabilir,eşiniz ne kadar fazla para alsa da,sanki çalışmadan mı alıyor.Bu sizin emeğiniz,çok paranız olsa da güvenmiyorsanız bence resti çekin.Şimdi öderiz derler bi de sonra ödemezlerse,Allah korusun olan size olur.Eşinize bebeğinizi düşünmesini söyleyin,alın karşınıza konuşun.Hamile halinizle size de yazık yani.Umarım anlayışla karşılar eşiniz de,kefil olmaktan vazgeçer.

16. 4 Ağustos 2010
  17. madre

madre ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bencede,sonuna kadar diren canim asla kabul etme
    bir laf vardir "param seni vereyim de mi kötü olayim, vermiyeyim de mi kötü olayim,en iyisi vermiyeyim de kötü olayim"diye.kefil olan kefilligiyle kalmaz canim illaki borc boynunuza biner.

18. 4 Ağustos 2010
  19. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    asla evet deme canım size mi güvenip alcaklarmış kendine güvenmiyen yola çıkmasın kesinlikle hayır de kızarlarsa kızsınlar sanki evet deyince kıymetlimi olcaksın boşver sen sıkılıp üzülceğine onlar üzülsün