Eşim Asker de ve kavga ettik :((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve *papatya* tarafından 28 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : *papatya*
  1. *papatya*

*papatya* yine yeni yeniden :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba eşim askerde 1,5 ay oldu hergün arıyordu beni geçen hafta tartıştık eşimin bir arkadaşıyla sorunu vardı para mevzusu ve kırgınlar birbirlerine şimdi o arkadaşı benimde iş arkadaşım oluyor evleniyor arkadaşlarla toplanıp altın alıcaktık eşim o eski mevzudan dolayı benim katılmamı istemiyor bende eşimi ikna etmeye çalıştım iş arkadaşım böyle olmaz sen sonra halledersin meseleni falan dedim
    eşim sinirlendi bana hakaret etmeye başladı o böyle karar vermiş kızdırıyormuşum onu ben çok kırıldım tabi özür dile dedim dilemedi neyse öyle kapattık telefonu
    ertesi gün aradı dedim birbirimizi kırmayalım tamam dedi bu böyle gitmez dedim gitmezse gitmesin dedi istediğin an ayrılırız hiç sorun değil dedi bende hiç yapıcı konuşmuyosun dedim öyle kapattık telefonu
    bikaçgün aramadı geçen gün aradı dedimki niye aramadın konuşmak istemiyorum bi süre konuşmayalım dedi sen aradığındada ben açmam dedim tamam dedi kapattık ve 3 gündür aramıyor
    ne zaman kavga etsek eşimin tavrı genelde böyle hep kendini haklı görüyor
    şimdi kim haklı soruyorum size
    ama hiç iyi şeyler düşünmüyorum bu bardağı taşıran son damla oldu!

2. 28 Mayıs 2009
  3. *papatya*

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    günlerdir düşünüyorum anneme anlatamıyorum üzülmesin diye yazmasam patlayacaktım

4. 28 Mayıs 2009
  5. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Ben eşinizin size olan bu tavrına çok üzüldüm... Herşeyi tatlı dille halletmek varken neden bu kadar aşırı kindar yaklaşım.. Eşiniz hep böylemidir kendi dediği olmayınca bukadar koparıyormu bağları? eğer öyleyse sizde eşinize değer veriyorsanız bağzı konularda alttan alın bırakın onun dediği olsun.. Bu altın alma meselesinde mesela onun söylediğini yapabilirdiniz..

6. 28 Mayıs 2009
  7. *papatya*

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    konu altın değil aslında ben çok ısrar ediyormuşum ama ben onun para yüzünden arkadaşlarımızla kötü olmasını istemiyorum
    yani onun düşündüğü şeyi düşünmüyorum diye hakaret etmeye başlıyor ve beni kırdığını anlamıyor hala haklı olduğunu söylüyor diyorki sen bu konuyu uzattın bende bunları söylemekte haklıyım
    yani hiç barışmaya çalışmıyor hiç mücadele etmiyor bende sıkıldım artık bu durumdan

8. 28 Mayıs 2009
  9. ozebus_41

ozebus_41 KocişininBöcüğü Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Eşinizle o arkadasınız bırbırıne karsılıklı olarak kırgınsa eşinizin üstüne fazla gıtmeyın,
    Ha bende sızın yerınnızde olsam altın mevzusuna katılmak ısterdım..
    Ama eşinizi dinlemeyıp kendı ınandıgınız seyı yaparsanız eşinizi ezip gecmiş olursunuz ve aranız daha da kötü olabılır...
    Bazı durumlarda eşlerın ustune fazla gıdılmemelı,ınatlasmamalı canım...
    Zaten askerdeymiş eli kolu baglı,daha sonra sız ayrıyeten nacizane bir hedıye alıp eşinizle veya kendınız verırsınız canım...

10. 28 Mayıs 2009
  11. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153

Eşiniz zor biri zor olanla mücadele etmek zorundasındır hep senin fedakarlık yapman gerekir.. Asker olmasının bir etkisi olabilirmi belki canı sıkkındır çatacak yer arıyor olabilir böyle durumlarda insan en çok nazı geçtiği kişiye çatar malesef. pireyi deve yapabilir.:çok üzgünüm:
    Ne olursa olsun tartışma olabilir ama hakaret hiç hoş değil hatta ilişkiyi yıpratır. Umarıp arayıp hatasını anlar ve özür diler..

12. 28 Mayıs 2009
  13. *papatya*

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    yorumlarınız için teşekkür ederim
    küçük küçük olaylar oldu birikti ve artık bu olayla patladım benim üstelediğim başka bir konuda olabilirdi bu yüzden eşimin bana hakaret etme hakkı varmı?
    bana diyorki istediğin an ayrılırız hiç sorun değil eşiniz size böyle bir sebepten böyle birşey dedimi?
    hazmedemiyorum artık doldum...

14. 28 Mayıs 2009
  15. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Eşinizin şuanki haleti ruhiyesini de göz önünde bulundurun bence kararlarınızı alırken..
    Hassas ve asabi bir dönemde olması muhtemel..Siz de duygusal olabilirsiniz,ondan uzak olmanın etkisi ile..
    Araya da mesafe girince,sinirler yıpranabilir en ufak şeyden duygu fırtınası kopabilir,bir araya geldiğinizde emin olun herşey yine tazelenecek çok güzel olacak inşaAllah,birbirinize sarıldığınızda herşeyi açık açık konuştuğunuzda ufak hatalarınızı fark edip üzgün olduğunuzu belirttiğinizde,sorunlar çözülecek ..
    Kim bilir yaşadıklarınızın ardında daha neler var biz hepsini bilemeyiz tabi yanlızca anlattığınız kadarına yorum yapabiliyoruz naçizane..
    Eşiniz yapmanızı istemiyorsa,ve gerçekten o arkadaşına kırgınsa bence üzerine gitmeyin,haksız dahi olsa kırıcı sonuçlar doğurabilir.
    Umuyorum en kısa zamanda tatlıya bağlanır güzel haberlerinizi bekliyoruz

16. 28 Mayıs 2009
  17. *papatya*

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    eşim arasada haklı olduğunu düşünecek artık aramasınıda istemiyorum
    askerlikten olduğunu zannetmiyorum hep böyledir
    hep değişir diye bekledim ama insanlar değişmiyor ben böyleyim oda öyle
    hakkımızda hayırlısı olsun

18. 28 Mayıs 2009
  19. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Tabi en iyi siz tanıyorsunuz eşinizi,en doğru kararı da yine siz vereceksiniz..
    Her halukarda hakkınızda hayırlısı olsun diyelim o zaman..